dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1
    Martyna
    Guest
    Martyna

    Domyślnie Alarmy do samodzielnego montażu

    Alarmy do samodzielnego montażu - czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

    Martyna mój mail [email protected]

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Żeby alarm był skuteczny musi być przemyślana jego adaptacja do obiektu, moim zdaniem najlepszej marki alarm założony byle jak nie spełni swojej roli. Musisz poznać zasadę działania konkretnego alarmu, np. jaki rodzaj czyjek jakie powiadamianie itd. Raczej bym odradzał coś takiego każdy obiekt ma inną charakterystykę i trudno będzie coś gotowego podpasować. Przede wszystkim ty musisz wiedzieć jak ma działać, popytaj u instalatorów w celu zapoznania się z zasadą działania poszczególnych elementów alarmu i jeżeli przypomnisz sobie prawo Ohma możesz zabierać sie do instalacji we własnym zakresie nie jest to straszne co Ty na to? (u siebie sam sobie robiłem te żeczy)
    Pozdrawiam.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek34

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6

    Domyślnie Profesjonalne alarmy do domu

    Profesjonalne alarmy do domu można nabyć po rozsądnej cenie w sklepie internetowym www.alarmserwis.pl Tam również Ci doradzą i pomogą dobrać urządzenia. Można liczyć również na wsparcie techniczne w postaci schematów połączeń oraz fachową pomoc przez telefon (58) 6783113. Polecam, sam korzystałem.

  4. #4

    Domyślnie Re: Alarmy do samodzielnego montażu

    Cytat Napisał Martyna
    Alarmy do samodzielnego montażu - czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

    Martyna mój mail [email protected]
    Najlepsze systemy alarmowe w przystępnej cenie www.satel.pl
    Na stronie jest dokumentacja centralek. Poczytaj, przemyśl i instaluj, żadna filozofia, a można zaoszczędzić sporo $$$. No i masz pewność że tylko Ty znasz sekrety swojej instalacji, co jest niewątpliwym plusem.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli mogę coś doradzić ...pracuję w temacie
    To we własnym zakresie możesz zrobić prawie wszystko oprucz :
    -dobrego projektu z przeprowadzeniem analizy alarmowej
    -doboru osprzętu

    Sam montarz elementów systemu wymaga jedynie znajomości podstaw
    elektroniki , posługiwania się lutownicą i miernikiem oraz pilnego analizowania instrukcji obsługi i projektu.

    Baaardzo odradzam nieprofesjonalne systemy "Zrób to sam", które można nabyć w supermarketach.....chyba że chcesz mieć non stop fałszywe alarmy itp.
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Zgadzam sie.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja się nie zgadzam
    Bo w tedy mam taki alarm jak wszyscy w ten sam sposób jak wszyscy i duże prawdopodobieństwo, że go intruz rozbroi jak wszystkim komu będzie chciał.
    I jeszcze bym coś napisać ale nie chcę osłabiać instalatorów o tak o i już
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    A ja się nie zgadzam
    Bo w tedy mam taki alarm jak wszyscy w ten sam sposób jak wszyscy i duże prawdopodobieństwo, że go intruz rozbroi jak wszystkim komu będzie chciał.
    I jeszcze bym coś napisać ale nie chcę osłabiać instalatorów o tak o i już
    dobrze, że _ZBYCH_ tego nie czyta

  9. #9

    Domyślnie

    DO Darek34 - w rozsądnej cenie tzn. w jakiej???????/

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    Cytat Napisał thalex
    A ja się nie zgadzam
    Bo w tedy mam taki alarm jak wszyscy w ten sam sposób jak wszyscy i duże prawdopodobieństwo, że go intruz rozbroi jak wszystkim komu będzie chciał.
    I jeszcze bym coś napisać ale nie chcę osłabiać instalatorów o tak o i już
    dobrze, że _ZBYCH_ tego nie czyta
    Czyta, czyta

    Zgadzam się z Mario28 nawet praktykujący elektronik bez doświadczenia w branży zabezpieczeń, nie przeprowadzi prawidłowej analizy zagrożeń, itd.

    thalex się Vabanku na oglądał
    Daruję sobie dalsze komentarze...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja umiem lutować, mierniczyć, rozumiem zasady pracy i programowania centralek, czujek, wiem co to NC i NO, zabezpieczenie przeciwpiankowe, kabelki nie stanowią dla mnie problemu (jam informatyk z wykształcenia i elektronik hobbysta - lutuje zasilacze, wyprawiam wzmacniacze, wstawiam transformatory, programuję mikroprocesory), Nawet wiem gdzie jest hurtownia z częściami do alarmów i orientuję się co ile kosztuje, a jednak nie zdecydowałem się na samodzielne wykonanie instalacji alarmowej, tylko zleciłem to profesjonaliście (ZBYCHOWI - rispekt), bo:
    - nie widziałem na własne oczy ani jednego domu do którego próbowali się włamać złodzieje i nie mam w związku z tym bladego pojęcia co ci złodzieje z reguły rozwalają, którędy lubią wchodzić itepe. Czyli nie wiedziałbym gdzie i jakie czujki rozmieścić
    - nie wiem jakie rozwiązania są standardem, jakie są praktyczne itp, bo nigdy nie mieszkałem w domu, ani w żadnym mieszkaniu z alarmem. Alarmy widziałem tylko w przychodniach i w biurach, ale tam nie można nimi się pobawić
    - nie mam praktycznego doświadczenia z czujkami, nie wiem które się sprawdzają, a które nie - nie zamontowałem sam ani jednego kontaktronu w życiu i nie wiem np. ile mm magnes łapie, a po ilu przestaje, jaki typ kontaktronu nadaje się do okien, jaki do drzwi, itd
    - nie wykonałem żadnej instalacji alarmowej i nie musiałem jeździć naprawiać w niej tych elementów, które się nie sprawdziły i w związku z tym nie wiedzialbym które spośród xxx modeli czujek inercyjnych, podczerwieni itp sprawiają najmniej kłopotów i w jakich warunkach, na jakiej wysokości się je montuje, jaki zasięg/czułość się ustawia z reguły
    - nie mam wyrobionego systemu pracy - czyli zasad mocowania, opisywania, obierania tych całych pęków kabli, czy choćby ich porządkowania i jakiegoś konsekwentnego prowadzenia - jestem pewien, że pierwszą instalację musiałbym zdemontować i zrobić ją od nowa z wyeliminowaniem wszystkich błędów,
    - robiąc sobie instalację samemu pozostawiłbym w niej za dużo rzeczy "na zaś" - do ewentualnego wykorzystania w przyszłości, z których potem pewnie nie chciałoby mi się korzystać -ale w trakcie montażu nie wiedziałbym z czego zrezygnować - przez to z pewnością niepotrzebnie skomplikował bym sobie system i zwiększył niepotrzebnie jego awaryjność (ale to już moja przypadłość)
    I między innymi z tych powodów stwierdziłem, że nie chce mi się / nie mam czasu uczyć się tego wszystkiego na swoich błędach, skoro są na świecie ludzie, którzy to wszystko już wiedzą. Zapłaciłem za to zdrowo, ale nie żałuję, bo wszystko chodzi tip-top. Szkoda tylko że nie strzela laserem do robotników, którzy np. właśnie urywają niechcący kabelek.

  12. #12
    Instalatoralarmow
    Guest
    Instalatoralarmow

    Domyślnie

    A czy ktoś widział płytę główną Satela po burzy ? Bo ja tak
    I ztego powodu wolę instalować centrale DSC. Ceny są takie same jak Satela albo niższe.

  13. #13

    Domyślnie

    Instalatoralarmow: ciekawe jak wyglada centralka DSC po burzy? jak choinka, mruga oczkami, co? Nic nie wspominasz jak byl ten satel zamontowany, jak wykonana instalacja elektryczna w budynku. Jestem laik w alarmówce, moją instalację robił fachowiec, na ten wątek wszedłem przypadkiem, ale jakoś takie wiadomości wydają mi się pisane przez kogoś kto handluje osprzętem DSC

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    dobrze, że _ZBYCH_ tego nie czyta
    Mieczu musiałeś mnie podkablować?

    Jak ja teraz z tego wyjdę?
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Mieczu musiałeś mnie podkablować?
    ja nie kabluję !
    (od kablowania mam elektryka, ale jemu nic nie mówiłem, więc to raczej nie on)

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    ja umiem lutować, mierniczyć, rozumiem zasady pracy i programowania centralek, czujek, wiem co to NC i NO, zabezpieczenie przeciwpiankowe, kabelki nie stanowią dla mnie problemu (jam informatyk z wykształcenia i elektronik hobbysta - lutuje zasilacze, wyprawiam wzmacniacze, wstawiam transformatory, programuję mikroprocesory), Nawet wiem gdzie jest hurtownia z częściami do alarmów i orientuję się co ile kosztuje, a jednak nie zdecydowałem się na samodzielne wykonanie instalacji alarmowej, tylko zleciłem to profesjonaliście (ZBYCHOWI - rispekt), bo:
    - nie widziałem na własne oczy ani jednego domu do którego próbowali się włamać złodzieje i nie mam w związku z tym bladego pojęcia co ci złodzieje z reguły rozwalają, którędy lubią wchodzić itepe. Czyli nie wiedziałbym gdzie i jakie czujki rozmieścić
    - nie wiem jakie rozwiązania są standardem, jakie są praktyczne itp, bo nigdy nie mieszkałem w domu, ani w żadnym mieszkaniu z alarmem. Alarmy widziałem tylko w przychodniach i w biurach, ale tam nie można nimi się pobawić
    - nie mam praktycznego doświadczenia z czujkami, nie wiem które się sprawdzają, a które nie - nie zamontowałem sam ani jednego kontaktronu w życiu i nie wiem np. ile mm magnes łapie, a po ilu przestaje, jaki typ kontaktronu nadaje się do okien, jaki do drzwi, itd
    - nie wykonałem żadnej instalacji alarmowej i nie musiałem jeździć naprawiać w niej tych elementów, które się nie sprawdziły i w związku z tym nie wiedzialbym które spośród xxx modeli czujek inercyjnych, podczerwieni itp sprawiają najmniej kłopotów i w jakich warunkach, na jakiej wysokości się je montuje, jaki zasięg/czułość się ustawia z reguły
    - nie mam wyrobionego systemu pracy - czyli zasad mocowania, opisywania, obierania tych całych pęków kabli, czy choćby ich porządkowania i jakiegoś konsekwentnego prowadzenia - jestem pewien, że pierwszą instalację musiałbym zdemontować i zrobić ją od nowa z wyeliminowaniem wszystkich błędów
    BRAWO MIECZU!!!
    Po raz kolejny miło mnie zaskoczyłeś (po wypowiedzi o systemach bezprzewodowych ). Jak to dobrze, że Ty masz dużo swojej roboty. W przeciwnym razie czuł bym się zagrożony .

    Cytat Napisał mieczotronix
    - robiąc sobie instalację samemu pozostawiłbym w niej za dużo rzeczy "na zaś" - do ewentualnego wykorzystania w przyszłości, z których potem pewnie nie chciałoby mi się korzystać -ale w trakcie montażu nie wiedziałbym z czego zrezygnować...
    Nawet nie macie pojęcia, jak trudno zawodowemu instalatorowi zaprojektować i wykonać we własnym domu system alarmowy.

    Cytat Napisał mieczotronix
    I między innymi z tych powodów stwierdziłem, że nie chce mi się / nie mam czasu uczyć się tego wszystkiego na swoich błędach, skoro są na świecie ludzie, którzy to wszystko już wiedzą. Zapłaciłem za to zdrowo, ale nie żałuję, bo wszystko chodzi tip-top.
    Bardzo mi miło, że jesteś zadowolony

    Cytat Napisał mieczotronix
    Szkoda tylko że nie strzela laserem do robotników, którzy np. właśnie urywają niechcący kabelek.
    Na to nie ma niestety wpływu, ale trzeba Ci było zobaczyć ich miny, jak się dowiedzieli, ile ja biorę za przyjazd i usunięcie usterki .
    Już napewno będą uważali na inne przewody .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instalatoralarmow
    A czy ktoś widział płytę główną Satela po burzy ? Bo ja tak
    I ztego powodu wolę instalować centrale DSC. Ceny są takie same jak Satela albo niższe.
    Instalatorzealarmow
    Wydaje mi się, że trochę chyba przesadzasz...
    Każda centrala może sie uszkodzić w wyniku przepięć czy wyładowań elektromagnetycznych.
    Ja instaluję głównie DSC, ale i sporadycznie (w określonych zastosowaniach) inne systemy jak Satel czy Rokonet.
    Zasilacze w centralach DSC też padają (mostki prostownicze i stabilizatory napięcia).
    Faktem jest, że był taki okres, kiedy wadliwie zaprojektowane zasilacze impulsowe nagminnie padały przy byle przepięciu, ale to już jest przeszłość!.
    Osobiście uważam, że centrala CA 64 firmy SATEL jest najlepszym produktem w swojej klasie. Oczywiście nie każdemu są potrzebne tak rozbudowane funkcje (dlatego instaluję głównie DSC ), ale centrala jest pierwszorzędna!
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Cytat Napisał mieczotronix
    dobrze, że _ZBYCH_ tego nie czyta
    Mieczu musiałeś mnie podkablować?

    Jak ja teraz z tego wyjdę?
    thalex - syp popiół na głowę, bo instalatorzy alarmów nie będą Tobie podpowiadać, co i jak zrobić i jaki sprzęt zastosować do Twojego alarmu

    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  19. #19

    Domyślnie

    Popiołu mam ze dwie taczki nie ma sprawy ale poczekajmy.

    Acha o kontaktronach to jest mataczenie (mieczotenie)
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Acha o kontaktronach to jest mataczenie (mieczotenie)
    przecież ja piszę o sobie, a nie o tobie

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony