dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: zmienią sie politycy, czy nie

Głosujących
44. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • na 100% będą lepsi

    2 4,55%
  • absolutnie wątpię w zmiany

    42 95,45%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21

    Domyślnie

    Zmian nie będzie. Już wczoraj się kłócili, którego ma być na wierzchu.
    Jeden mówił o "fatum ziemi katyńskiej" więc drugi go zrugał, żeby przestał pleść bzdury bo nie ma żadnego fatum
    Drugi był bardzo religijny więc wypowiedź była w tym tonie. Trzeci mówił najmniej. Choć wszyscy trzej mówili jednocześnie.
    Polski zryw będzie trwał do końca tygodnia. I tyle. życie toczy się dalej, Polska trwa dalej.
    Nic więcej nie napiszę, bo o zmarłych nie należy źle mówić. Szkoda ludzi, bardzo współczuję rodzinom.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Do refleksji w związku z tematem:

    http://netbird.pl/a/1692/42230,1

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Jeszcze emocje nie opadły a już się owo piekło odradza.
    Każdy ludzki gest opozycji komentowany jest jako przejaw obłudy, lecą wyzwiska i obarczanie winą za tragedię przeciwników politycznych.
    Nasz Dziennik rozwodzi nawet hipotezy o ruskim zamachu i spisku rządowym a domorośli spin-doktorzy demagogicznie spekulują, "co by było gdyby".
    Odżywają teoretycy i twórcy definicji Polaka, patrioty myślącego jednomyślnie z nimi, zawłaszczając sobie wyłączne prawo do przeżywania tragedii, jakby katastrofa nie pochłonęła ludzi innych opcji i światopoglądów niż ich własne.
    Obrzydliwe. Niczego się nie potrafimy nauczyć a już tym bardziej wyciągać wniosków nie potrafimy.
    I tak od wieków, kraina cieplutkich Macierewiczów i kąśliwych Niesiołowskich tapla się we własnej gnojowicy , nawet nad otwartymi trumnami.
    Podpierajac sie slowami R. Ziemkiewicza tak wlasnie bylo, jest i bedzie. Tacy po prostu jestesmy jako spoleczenstwo polskie, to sa nasze przywary narodowe. Tu nie ma mowy o zadnej zmianie kultury politycznej czy czyms takim. Przede wszystkim jest to tragedia ludzka, bez wzgledu na kolor opcji politycznej. Latwo komus zarzucic oblude, bardzo latwo. Ponizej link do Michnika:
    http://plej.gazeta.pl/plej/0,0.html#...=82983_7755572
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  4. #24

    Domyślnie

    To ja też mały link zza drugiej strony rozsądku:
    http://wiadomosci.onet.pl/2153773,11...aczy,item.html

    A że pewnie podlinkowany materiał zniknie, fragment cytuję:

    - Jedna wersja wydarzeń mówi, że samolot cztery razy podchodził do lądowania, gdyż za każdym razem Rosjanie odmawiali zgody na lądowanie, wysyłając maszynę z prezydentem na lotniska do Moskwy lub Mińska. Mieli przy tym podawać wątpliwe powody, a to że mgła nad lotniskiem, a to że system nawigacji nie działa, bo jest w remoncie, a to że krótki pas do lądowania - mówi Górski.
    Ostatnio edytowane przez m.k.k ; 12-04-2010 o 15:44
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  5. #25

    Domyślnie

    Wczoraj ktoś w TV również poruszał kwestię zmiany kultury politycznej w nieodległej przyszłości...
    Mówił, że jest w polityce kilku obiecujących, niezepsutych... Wspominał także, że to sytuacja od nich wymaga - bo to się opłaca...
    Podsumowując - wlezą między wrony będą krakać jak i one

  6. #26
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał maysee Zobacz post
    Podpierajac sie slowami R. Ziemkiewicza tak wlasnie bylo, jest i bedzie. Tacy po prostu jestesmy jako spoleczenstwo polskie, to sa nasze przywary narodowe. Tu nie ma mowy o zadnej zmianie kultury politycznej czy czyms takim. Przede wszystkim jest to tragedia ludzka, bez wzgledu na kolor opcji politycznej. Latwo komus zarzucic oblude, bardzo latwo. Ponizej link do Michnika:
    http://plej.gazeta.pl/plej/0,0.html#...=82983_7755572
    Ponieważ zacytowałeś mnie, chciałem się upewnić , że nie wszystko co napisałeś do mnie się odnosi.
    To nie ja zarzucam komukolwiek obłudę, to właśnie mnie obrzydza , że w tej chwili są ludzie , którzy innym potrafią zarzucać tę obłudę.
    Obrzucanie epitetami ludzi, którzy różnią się politycznie,ale którzy najprawdopodobniej są szczerze przejęci i współczujący, zarzucając im cynizm i wyrachowanie jest prostackie i niegodziwe,
    Doszukiwanie się drugiego dna w słowach współczucia jest podłe.
    Przejrzałem kilka portali i oprócz kompletnej głupoty posła Górskiego, wypowiedzi w RM i prymitywnych insynuacji Naszego Dziennika, znalazłem mnóstwo opinii ludzi o podobnych poglądach , którzy w sposób wyjątkowo niewybredny lżą premierów,marszałka, narody.
    Tam nawet nie ma kpiny , żartu czy ironii, tam są wręcz ordynarne obelgi jak folksdojcz,obłudny kłamca czy kanalia,pisane językiem agresji a kierowane do ludzi , którzy są autentycznie jak większość normalnego społeczeństwa w tej chwili przejęci ogromem tragedii.

    Znowu mamy żydów , masonów, ruskich i polskojęzycznych obywateli odpowiedzialnych za powstałą tragedię i żerujących na niej.
    Pozostaje wciąż "zdrowa" tkanka genetycznych patriotów i Polaków bluzgająca bezsilnie i poniewierana przez mniejszość.
    Ostatnio edytowane przez Pepeg z Gumy ; 12-04-2010 o 16:47 Powód: bo zrobiłem "byka"

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Zacytowalem Ciebie poniewaz takie samo odnosze wrazenie. Ziemkiewicz mowil o tej naszej "skomplikowanej" polskiej mentalnosci. Ja tez chcialem dopiec temu i owemu, przyznaje sie bez bicia, ale szanowna malzonka uprzedzila, ze jesli skomentuje cos w ten sposob to bede skonczonym idiota. Opanowalem sie, trzeba zaczac od siebie jak ma byc lepiej.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  8. #28
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Miło mi, że mimo różnic politycznych i "skomplikowanej mentalności", mimo wszystko, potrafimy się jakoś dogadać.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nic się nie zmieni, nie oszukujmy się
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    Miło mi, że mimo różnic politycznych i "skomplikowanej mentalności", mimo wszystko, potrafimy się jakoś dogadać.
    no to coś się zmieniło ?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Unhappy

    Na tej ziemi nic się nie zmieni
    to widać, słychać i czuć
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Na postawione w tytułowym poście zagadnienie jest krótka odpowiedź w języku kraju na którego terenie zdarzył się ten wypadek: "pażywiom, uwidzim".

  13. #33
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Jest jeszcze druga część tego powiedzenia z onego kraju.
    .....No Palak durak uże umierł i niczewo nie uwidieł
    Przepraszam,że fonetycznie.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    też nie wierzę. W niedzielę rozmawiałam z moją teściową. Krzyczała mi do słuchawki:" o to, do czego doprowadzili ci twoi z PO. Zabili ich, żeby rządzić z ruskami naszym państwem. Tego chciałaś??"
    Ech....

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    też nie wierzę. W niedzielę rozmawiałam z moją teściową. Krzyczała mi do słuchawki:" o to, do czego doprowadzili ci twoi z PO. Zabili ich, żeby rządzić z ruskami naszym państwem. Tego chciałaś??"
    Ech....
    Czyzby sumienie ich ruszyło???


    " Tusk i komorowski straciliscie moj glos

    juz na was nie zaglosuje
    zrobiliscie z siebie posmiewisko. Dajecie sie ograc
    Moze motloch to kupi ale motloch raz tu raz tam patrzy przychylnym okiem
    PIS was ogral do zera ....... "
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  16. #36
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy Zobacz post


    " Tusk i komorowski straciliscie moj glos

    juz na was nie zaglosuje
    ...... "
    Przestań żartować.
    Żeby coś stracić trzeba to wcześniej mieć.
    Jajcarz jesteś.

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Katastrofa lotnicza, być może spowodowana głupotą i brawurą, być może "pod presją" (obojętnie w jakim zakresie i przez kogo spowodowaną).
    Tragedia narodowa.
    Deklaracje polityków ... jak zwykle bez pokrycia.
    ... i co ? ... i znowu gówno.
    Tak samo jak po śmierci JP2
    Patrzę na to wszystko z boku, (może widać trochę ostrzej) i współczuję ... Krajowi mego pochodzenia, Ojczyźnie za którą tęsknię nie raz, swoim Przyjaciołom którzy tam mieszkają i ... sobie.
    My się nigdy nie nauczymy. Nie ma nadziei, nie mam co do tego najmniejszych złudzeń.
    Pycha i małostkowość, korzyści polityczne wyciągane z ludzkich uczuć i odruchów człowieczeństwa (tylko czekać, kiedy kandydatem na Prezydenta RP ogłosi się JK).
    Wawel mnie dobił.
    unde venis et quo tendis

  18. #38
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Ty nie możesz być Polakiem.
    O tym Wawelu nawet nie mów głośno , bo Cię Polonia poturbuje.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... tiaaaaa ... taki "mixowany" jestem ... i nawet ładnie opalony

    Z "Polonią" nietety nie mam żadnych kontaktów ... "wybito mi to już z głowy" ponad 20 lat temu (było "uprzejmie donoszę" )

    pozdróweczka dla całej "Gumy"
    unde venis et quo tendis

  20. #40
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Bo "Polonia" bez względu na okoliczności, kultywuje polskie wartości.
    Nawet zagranica nie zmienia, polskiego przyzwyczajenia.
    pozdrówka zwrotne z Gumy na Florydę.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony