dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    wykonuje u siebie ogrzewanie gazowe nadmuchowe i jestem w temacie i jeżeli jest nadmuch to ruch powietrza poprzez kratki w drzwiach w budynku jest równomierny i wszędzie uzyskujemy równą temp. odnośnie hałasu pice są teraz tak wytłumione że to nie jest słyszalne odnośnie kanałów i brudu amerykanie od 30 lat używają tego typu i nie narzekają aha znam u siebie 4 osoby z tym typem i bardzo chwalą .

  2. #2

    Domyślnie

    Daj kontakt do siebie (mail).

  3. #3

    Domyślnie

    A słydszeliście o fundamencie legalett? Są w nim kanały ma ciepłe powietrze, które ogrezwa podłogę i działa jak normalne ogrzewanie podłogowe ?

  4. #4

    Domyślnie

    Słyszeliśmy, tylko to chyba pioruńsko droga sprawa.

  5. #5

    Domyślnie

    Znamy, mamy pełną informację w temacie tych fundametów i ogrzewania, ale pytanie kto zagwarantuje, że na bagnistych terenach Warszawy i okolic taki fundament się sprawdzi?
    Argumenty firmy wykonujące w tej technologii fundamenty i domy nie przekonały mnie. Poszła bym dalej, zrodziły wątpliwości, których nie rozwiano.
    Ponieważ buduję dom z częściowo użytkowym poddaszem, zaproponowano mi zainstalowanie drugi rodzaj ogrzewania na górze.
    Dom 120 m2 i dwa rodzaje ogrzewania! Chyba drugą działkę bym musiała kupić, wybudować drugi dom i umieścić w nim wszystkie tekotły grzewcze do 2 systemów.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Anonimowy, co tu nie gra?

    A. zuzycie gazu przez piec nadmuchowy: ~1 m3/h
    B. sezon grzewczy: 210 dni x 24 h = 5040 h
    C. cena gazu (propan): 0,9 zł/ 1 litr = 900 zł/m3

    Koszt ogrzewania: A * B * C = 4.536.000 zł

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Anonimowy - wierz mi, Amerykanie narzekają na takie ogrzewanie! Dla alergików bardzo nie wskazane.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Wierzę Ci, ale co z tymi obliczeniami, bo zgłupiałem!

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Słyszałem, że w tych rurach legnie sie potworna ilość bakterii i kurzu. O to Ci chodziło?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Z tym kurzem i bakteriami to jest właśnie problem, który zaczyna się po kilku latach użytkowania. Aby tego uniknąć trzeba by montować system szczelnych filtrów, które trzeba wymieniać itp. Natomiast o ile się orientuję nie wymyślono jeszcze skutecznego patentu na czyszczenie systemu rur rozprowadzających powietrze po domu, tak więc "im dalej w las" tym z tym gorzej. Dodatkowo ponieważ nadmuchujemy ciepłe powietrze, w domu który już normalnie wysechł (czyli po kilku latach użytkowania) powietrze zaczyna być bardziej suche niż normalnie. Wynik - u osób wrażliwych potrafią pękać np. wysuszone śluzówki w nosie.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-05-09 14:10 ]</font>

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    To mnie właśnie wyleczylo z tego pomysłu. Bo rozpatrując jego instalacje u siebie kazdy bierze pod uwage przede wszystkim ekonomie, a taka "drobnostka" jak kwestia jego oddzialywania na zdrowie jest pomijana. Tylko jak Ci Amerykanie i Skandynawowie z tym zyja, skoro to u nich tak popularny system???

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Duża część Amerykanów nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich cierpienia są tym spowodowane. Mają nianie (to one właśnie codziennie wymiatają kurz spod otworów nawiewnych), lekarzy (którzy leczą dzieci) a o tym co do nich nie należy nie myślą. Do wszystkiego przecież mają specjalistów.
    O Skandynawach się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia jak sobie radzą.

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    No comments, only

  14. #14

    Domyślnie

    Nawiazalem o tym temacie w innej odpowiedzi o pompie ciepla .Wlasnie to jest ten problem z tym kuzem poniewaz w domach W usa jak i moim jest Carpet prawie wszedzie cos w rodzaju naszej wykladziny podlogowej w yobrazacie sobie mieszkac w takim domu po kilkau latach .Bakteria na bakteri ale oczywiscie sa srodki zapobiegawcze sa firmy kture czyszcza kanaly wlotowe i wylotowe Bylo tam gdzies pytanie dlaczego wiec stosowane jest te ogrzewanie poniewaz ta sama dmuchawa podaje zimne powietrze w lecie tymi samymi kanalami .Czyli mamy jeden duzy piec na gaz ziemny gaz sie spala a dmuchawa podaje cieple powietrze kanalami .A latem kompresor umieszczony na zewnatrz budynku podaje zimne powietrze do tego samego pieca i ta sama dmuchawa rozprowadza zimne powietrze.Przewaznie kazdy dom ma to ja mieszkam w New Jersey latem jest jak w dzungli. Straszna wilgotnosc przy tem. 30stopni wilgotnosc powietrza osiaga czasami 80% . To tylko siedziec mozna w pomieszczeniach klimatyzowanych . PO drugie szybki koszt montazu takich n.p kanalow >nie wiem czy wiecie ale domy prawie wszystkie sa drewniane to latwo jest umiescic kanaly powietrzne w scianie. Powod trzeci to tani gaz ziemny i cena pieca okolo od 2500- do 5000$Jakie sa sciany na zewnatrz saiding plastik przewaznie potem folia papierowa potem deska moze 5cm. potem wata szklana ok 15 cm. i potem sciana gipsowa to juz wszystko .Czyli widzicie jaka lichota. Ja to sie smieje ze to sa domeczki z zapalek. Calkiem inna technologia aby szybciej i taniej .Takie domy jak my budujemy to , moga sobie pozwolic ludzie naprawde bogaci n.p cegla lub kamien Poniewaz statystyczny amerykanin nie mieszka w jednym domu wiecej niz 10 lat.Sprzedaja i ida na wieksze domy. tak to sie kreci.Jak wiecej pytan to odpowiem. Acha zastanawialem sie czy w moim domu w kraju nie bylo by dobrze zrobic takiego ogrzewanie I wybilem sobie z glowy KOszt pieca okolo 4000tys dol. ale to nic Jak rozprowadzic cieplo?Oczywisci kanalami! A le gdzie dac te kanaly do sciany nie ma mozliwasci chuba ze bedziesz wszystko kuc wiec pozostaje te kanaly dac n a zewnatrz a to juz szpeci wyglad w pokojach > oczywiscie mozna zakamlufowac te nieszczesne kanaly ale to sa dodatkowe koszty i to nie male . Acha piec musi stac w piwnicy bo chalas .I tak raz cieplo raz zimno nie ma stalej temperatury nie jest to duza roznica ale jest odczowalna. Jak cos jest niezrozumiale odpowiem Pozdrawiam Ryszard.........

  15. #15

    Domyślnie

    Ja byłem gorącym zwolennikiem tego systemu, ale po przeczytaniu tego wszystkiego co powyżej wyleczyłem się na dobre. Zadziałała wyobraźnia i zobaczyłem robactwo wypełzające z kratek do mojej sypialni. Brr!

  16. #16

    Domyślnie

    Anonimowy z samej góry, a co Ty na to?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    To ja już sama nie wiem co o tym myśleć. Ja decyduję się na takie ogrzewanie między innymi dlatego, że mniej się kurzy - sama widziałam. Do tego powietrze nie jest takie suche jak przy kaloryferach co mnie strasznie męczy zimą (i dodatkowo można podłaczyć nawilżacz). Poza tym planujemy również podłaczyć do tego kominek więc jak już robić instalację to raz i oszczędzimy na oleju bo bo napaleniu w kominku piec "siądzie". Powietrze do pieca będzie przechodziło przez czerpnię znajdującą się pod podłogą w garażu więc latem będzie też "klimatyzacja". Kanały na parterze będą szły jeszcze pod pierwszą wylewką a na poddaszu nad stropem także będą widoczne jedynie kratki.
    Co do kurzu i bakterii - jak może odkładać się kurz w miejscu gdzie jest ruch powietrza? A poza tym czy zwrócił ktoś uwagę na wygląd sufitu nad kaloryferami?
    Piec owszem jest dosyć drogi ale są również alternatywy. Nie trzeba od razu kupować Lenoxa czy Carriera. Z tego co słyszałam rozpoczęto produkcję już w Polsce. My prawdopodobnie kupimy piec Technoclima(bo jest na olej). A co do głośności - należę do osób bardzo wyczulonych na wszelkie hałasy a z tego co pamiętam szum powietrza wcale mi nie przeszkadzał. Pieca nie słychać wogóle.
    Jak dla mnie same plusy - może oprócz ceny. W tym tygodniu odbieramy gotowy projekt. Na początek planujemy położyć kanały i podłączyć kominek. Jeżeli damy radę to w tym roku nie chcemy kupowac pieca - zobaczymy jaka będzie zima. Także o tym jak nadmuch będzie działał u mnie będę mogła napisać dopiero za rok.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Ewa, głos przeciwnika:
    - kurzy się bardziej, to pewne, a ujawnia się to dopiero po latach
    - normalnie powietrze w tym systemie jest wysuszone, nawilżacz owszem, ale to koszt
    - kurz i bakterie odkładają się, bo ruch nie występuje zawsze (wyłączenie instalacji) i są w kanałach miejsca gdzie ruch jest zaburzony i powietrze nie porywa cząsteczek kurzu
    - do sufitu nad kaloryferem jest dostęp!, do rur nie ma
    - system ma małą pojemność cieplną w związku z czym następują jego częste właczenia i wyłaczenia, efektem są uderzenia strumienia powietrza z kratek, to naprawde jest denerwujace (opisał to Ryszardj)

    Wzgledy ekonomiczne i uzytkowe to oczywiscie Twoja decyzja, ale jezeli w Twoim domu mieszkają lub będą mieszkać małe dzieci radzę to powaznie przemysleć. Zagrożenie alergią jest naprawdę duże.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    My zdecydowaliśmy się na ten system mimo wszystko.
    Mieszkałam w domu który był tak ogrzewany przez ponad pół roku i to w sezonie. Dom był stary i instalacja porządnie wysłużona.
    Żadnych wymienionych przez Was minusów nie zauważyłam. Piec owszem włącza się częściej ale "przeciągu" nie było.
    Poza tym powietrze nawet bez nawilżacza było mniej suche niż to które mam obecnie w mieszkaniu.
    U nas jest kolejny punkt "za" - duża powierzchnia do szybkiego ogrzania bo mamy połowę domu otwartą. Kaloryfery ogrzewały by to wieki. Także ja nadal jestem "za"
    U moich rodziców (dom o podobnej kubaturze) mimo wysokiej temperatury cały czas jest wrażenie chłodu. Nie ma tego właśnie przy nadmuchy czy kominku. A ja jestem bardzo ciepłolubna i nie lubie po domu chodzić w grubych skarpetach i swetrach.
    Także nie mam żadnych zastrzeżeń co do systemu. Moje obawy dotyczą jedynie wykonania tego w Polsce. Ale to zlecamy firmie mającej doświadczenie w tego typu instalacjach.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Jeśli i tak wykonujesz rozprowadzenie powietrza od kominka, to ma swój sens wykorzystanie instalacji również do ogrzewania. Każdy system ogrzewania ma swoje zalety i wady. Możesz mi wierzyć, że kurz będzie się w instalacji odkładał i będą się w nim mnożyc różne grzybo-bakterie. Natomiast będzie to kwestia przyszłości i byc może bedzie można to czyścić, choć jak sądzę będzie to kłopotwliwe.
    Wilgotnośc w domu jest uzależniona także rodzajem ścian, otoczeniem domu itp, tak więc i odbiór tej cechy będzie się różnił w każdym przypadku. Ja mam bardzo alergiczne dzieci, więc się na ten system nie zdecydowałam (choć był rozważany), ale w Twoim Ewo przypadku takie wady mogą być mniej istotne niż wady innych typów ogrzewania.
    Powodzenia ,
    A.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony