dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie to w końcu jak?

    Słuchajcie-gorąca prosba, czytam i czytam, boli mnie głowa i każdy w zasadzie robi po swojemu. Mój problem-Jestem na etapie stawiania ścian fundamentowych-ławy fundamentu na 50 cm podsypce jeszcze nie zabezpieczone w pionie. Wylany chudziak, w tej chwili stawiane sciane fundamentowe z bloczków betonowych, pod nimi w poziomie papa termozgrzewalna. Grunt gliniasty, nie ma problemu z wodami podskórnymi. Prosze o podanie, jaka byscie dali izolacje na:

    -ławy fundamentowe w pionie,
    -Sciany fundamentowe w pionie,
    -izolacje na wylanego chudziaka przed zrobieniem posadzek.

    Czy ktos moze odpowiedzieć, czy dobra izolacja scian fundamentowych jest hydro styropian?.
    Prosze o radę-projekt przerobiony z domku niepodpiwniczonego nic na ten temat nie mówi.

    dziekuje z góry

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ja miałem podobny grunt jak Ty i moja izolacja wyglądała następująco. Na pionowe ściany najpierw posmarowaliśmy Dysperbitem (3 warstwy), potem przyszły płyty XPS Ursa, a na końcu folia kubełkowa. Co do izolacji poziomem pod posadzki na razie mamy tylko zwykła folię budowlaną o grubości 0,4 mm, a reszta izolacji zrobimy przed ułożeniem podłogówki.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki ale napisz mi jak możesz-dysperbit rozumiem na ławy fundamentowe w pionie od zewnątrz i na ściany fundamentowe, zgadza sie? a HPS na jakie powierzchnie i jaka technika? Czy uważasz że folia kubełkowa to nie jest zbyt duża ostrożność? Czy kładąc izolacje pozioma zostawiałeś jakąś zakładkę na zewnątrz?. Sorry za molestowanie ale im więcej szczegółów tym lepiej. Dzieki

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Płyty XPS położone na ściany fundamentowe, folię kubełkową dałem bo mam tereny gliniaste, a po drugie folia kubełkowa jest warstwą ochronną na płytach XPS, Izolacje poziome miały zostawione zakładki ok 20 cm z każdej strony tak aby można je było połączyć z kolejną izolacją.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony