dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie "Podlicznik ogrodowy" - jak to ugryźć?

    Hej
    na razie będę miał szambo ale za 2-3 lata prawdopodobnie podłączą mnie do kanalizacji. W związku z tym chciałbym mieć osobny licznik zliczający wodę używaną np. do podlewania ogrodu a nie powiększający rachunku za ścieki.

    Jak to w ogóle ugryźć? gdzieś to muszę już zgłosić? czy to się robi jakoś przy okazji przyłącza czy jak ?

  2. #2

    Domyślnie

    zacząć gryźć od wodociągów, wg ich widzimisie zrobić kocówkę przyłącza, i będzie ok, można to zrobić od razu przy robieniu przyłącza, można i później, ale szczegóły w miejscowych wodociągach bo to zawsze państwo w państwie i wszystko od nich zależy, nic ci nie da to, że na forum ktoś napisze że ma tak a inny, że ma inaczej...

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie tak, najpierw wodociagi.
    Bo moze sie okazać tak jak u mnie, ze osobny licznik jest, a wodociagi samej wody nie sprzedają tylko ze ściekami.
    I licznik stoi bezuzyteczny.
    pozdrawiam,
    ala

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Nasze wodociągi zapewniają wodę wyłącznie dla celów mieszkalno-użytkowych i nie udało mi się załatwić podlicznika. Poczatkowo chciałem kopać studnię w ogrodzie, jednak na początku tego roku zapadła decyzja o robieniu kanalizacji u nas. Na razie czekam (max za rok mają zrobić) i chcę adoptować obecne szambo na deszczówkę, po parokrotnym przepłukaniu powinno być ok. Zresztą nawet teraz ciągle dawkuję bakterię, aby nic z niego nie zalatywało w ogrodzie.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A nasze wodociągi mają "opcję" podlicznika ogrodowego. Tak jak napisał edde - pójdź, zapytaj, to na szczęście nie jest wiedza tajemna. Czasem nawet hydraulicy z wodociągów po godzinach chętnie zrobią co trzeba zgodnie z lokalnymi zwyczajami/wytycznymi.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Czasem nawet hydraulicy z wodociągów po godzinach chętnie zrobią co trzeba zgodnie z lokalnymi zwyczajami/wytycznymi.
    Dlatego prawie wszystkie przyłącza miałem załatwiane z min. formalności, do każdego z nich brałem lokalnych misiów na fuchę. Szybko, łatwo i przyjemnie

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A u nas jeszcze w przyzwoitej cenie. Pogawędka i liczne porady hydrauliczne wliczone w cenę usługi.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony