dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ocieplanie poddasza w starym domu - jak układać folię na krokwiach

    Witam wszystkich.
    Od kilku dni przeszukuję całe forum i znalazłem sprzeczne informacje odnośnie ocieplania poddasza w starym budynku, wykonywanego od środka.
    1. Mianowicie: w kilku wątkach znalazłem folię paroprzepuszczalną owijaną również wokół krokwi, a w innym jeden z forumowiczów przestrzegał przed tym rozwiązaniem, bo jak napisał tworzy się kieszeń wokół krokwi gdzie się zbiera wilgoć i tworzą się pleśnie.

    2. Gdzie umieścić spadek foli zarówno paroprzepuszczalnej jaki i paroizolacyjnej jak w starym budynku krokwie nie są aż tak wysunięte, a rodzaj podbitki wykonany jest z cegieł, ostania przestrzeń dachówki i łaty kończy się na murłacie?
    Czy ktoś może rozstrzygnąć ten problem. Wdzięczy będę za każdą fachową poradę.

    (na marginesie, wietrzenie dachu już zorganizowałem, u dołu dachu dachówki wentylacyjne wlotowe, a u góry po kominku wentylacyjnym, powietrze krąży aż miło, dodam jeszcze że dach ma 65 lat ale jest zdrowy że nie ma żadnej potrzeby ruszania, łaty proste, krokwie z żywicą zdrowe i niepowiatrowane).
    Wielki szacun dla osób zamieszczających relacje z remontów swoich poddaszy, nie za remont bo to robili dla siebie, ale za dokumentację i samą chęć podzielenia się tym na forum.
    Ostatnio edytowane przez marii15 ; 15-04-2010 o 16:16

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Dziękuję za zainteresowanie temetem . Znalazłem już odpowiedź na swoje pytania gdzie indziej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez marii15 ; 27-04-2010 o 14:51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony