dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 104 z 104
  1. #101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie tylko posłów, ale i załoga + BOR.
    O ile mogą ten współczynnik zwiększyć?
    Jak by nie zwiększyli, to nie ma możliwości „fizycznych” ani prawnych aby renta rodzinna była tak wysoka jak podaje gumis 107. Nawet gdyby za podstawę przyjąć dochód, to i tak nie wszystkie jego składniki można uwzględnić.
    Tak szacunkowo licząc, maksymalnie można naliczyć, w tym przypadku, około 6.500zł/m-c brutto, co daje na „rękę” około 5.300zł/m-c czyli około 63.000zł/rocznie.

    Nawet uwzględniając wariant, że cały dochód będzie podlegał przeliczeniu, to i tak wysokość renty rodzinnej nie może (w tym przypadku) wynieść więcej niż 50% tej podstawy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post

    Nawet uwzględdniaj��c wariant, że ca��y dochód b��dzie podlega�� przeliczeniu, to i tak wysokość renty rodzinnej nie może (w tym przypadku) wynieść więcej niż 50% tej podstawy.
    zawodowej może


    Nie chcę licytować ani wyliczać, nie jest to moim celem.
    Chcę tylko powiedzieć, że to, co piszą w necie (a cytuje Gumiś) MOŻE mieć miejsce w pewnych okolicznościach. Prawdy się nie dowiemy, bo nikt nam po prostu jej nie powie. A zresztą, co nam do tego. Jak ktoś ma chęć na apanaże, może zostać politykiem a potem dużo latać. Może mu się poszczęści i też zginie "odpowiednio" (dla zacietrzewionych - tu ma być ironia )

    komputer oszalał
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 23-04-2010 o 08:27

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tylko dla jasności sprawy, być może komuś się przyda.

    Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe warianty (korzystne), to naliczenie (normalne) wygląda w uproszczeniu tak:
    Z podstawy: 24% „socjalu” + 1,3% na każdy przepracowany rok.
    Z tego 80% wychodzi świadczenie jakie by przysługiwało ubezpieczonemu.
    Z tego 90% jako renta rodzinna.

    Możliwości manewru ZUS:
    Przyjecie innej podstawy niż max. 250% „przeciętnego”, alei tak, przy zachowaniu zasad naliczania z osiągniętych dochodów na przestrzeni i z określonych lat zatrudnienia.
    Przyjęcie 100% wyliczonego ze stażu „uposażenia”.

    Nawet przyjmując najbardziej optymalny wariant, to nijak nie można wypłacić równowartości ostatnich poborów – choćby z tego względu, że składkowy staż pracy musiałby wynosić (upraszczając) nie mniej niż 58 lat. Nie bez znaczenia jest, że taki niezmienny (wysoki) dochód musiałby mieć przez min. 10 lat.

    Jeśli się mylę – popraw.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Troszkę się mylisz. A troszkę nie. Ten wskaźnik przy średniej pensji na początku dekady ok 1200 zł (dane na stronie ZUS) może wynieść i 1000%. Wysokości nie chce mi się liczyć dokładnie, na stronie ZUSu jest podany sposób liczenia, jak kogoś interesuje. Wylicza się ze wszystkich źródeł składkowych. Z tego renta rodzinna jest od 85 do 95% w zależności od liczby uprawnionych. Ale oczywiście nie osiągnie poborów. Choć z drugiej strony jeżeli źródeł składkowych było kilka, to nie jestem pewna
    Jak pisałam, nie chce mi się liczyć, nie moja kasa

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony