dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #9

    Domyślnie

    do 1950

    Bardzo proszę abyś nie traktował tego jako atak na Twoją osobę ale czy byłbyś uprzejmy i podał dokładną treść przepisu i namiary na niego. Niestety po przekopaniu internetu nie znalazłem takiego zapisu w żadnej normie.

    Poza tym cytując:
    "a także jeżeli powietrze do spalania dostarczane jest z zewnątrz bezpośrednio do paleniska z zamkniętą komorą spalania szczelnym kanałem, stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione – przepisu tego nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno--wywiewną zblokowaną."

    wynika z tego jasno że mowa o wentylacji WYCIĄGOWEJ - co jest logiczne bo jeśli mówimy o "szczelnym kanale" doprowadzającym powietrze do kotła to zastanówmy się co się stanie w momencie zatkania takiego kanału - będzie problem bo wentylacja wyciągowa będzie próbowała zasysać z pozostałych pomieszczeń. W przypadku wentylacji nawiewno-wywiewnej a większość wentylacji z rekuperatorem działa właśnie w ten sposób nie ma tego problemu pod warunkiem że ją zblokujemy co raczej nie powinno stanowić problemu. Zresztą na pewno jesteś doskonale obeznany z elektroniką kotłów która w takim przypadku automatycznie wyłączy kocioł wywalając stosowny błąd.

    Bardzo proszę o odpowiedź bo jeśli konkretny przepis istnieje to muszę przemyśleć sprawę nie tylko umiejscowienia kotła ale także wentylacji i kominów wentylacyjnych.

    pozdr.
    zebacz

    P.S. Znalazłem PN 83 B 03430

    Par 2 podpunkt 2.1.4 mówi że:

    W mieszkaniach wyposażonych w paleniskach na paliwo stałe, kominki lub gazowe podgrzewacze wody z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin, może być stosowana tylko wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna wentylacja nawiewno-wywiewna (zrównoważona).

    tylko że to potwierdza moje powyższe przypuszczenia dodatkowo nie wymusza stosowania nawiewno-wywiewna (zrównoważona) zblokowanej - nie wiem tylko czy nadal te konkrtene przepisy obowiązują czy też nie ma czasem jakiejś nowelizacji.
    Ostatnio edytowane przez zebacz ; 26-05-2010 o 11:33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony