dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Są również inne tragedie

    Chiny - właśnie zginęło ponad 1000 ludzi! Czy ktoś to zauważył w Polsce?

    Czy jest tak jak w stwierdzeniu:
    zabójstwo jednego - morderstwo, kilkuset - ludobójstwo, tysięcy - statystyka?

    Pozwolę sobie wkleić wypowiedz euzebiusza z innego forum:
    "Chile, Haiti, dziś Chiny. Ktoś wpisał: zginęło ponad tysiąc szarych ludzi, więc cisza, ledwie przedostatnie miejsce w nevsach. Ile można u nas pastwić się nad narodem? I ile może naród pastwić się nad sobą, nie widząc tragedii wokół. Tam też pewnie brat stracił brata, żona męża, mąż żonę, rodzice dzieci... Koszmar szarych ludzi. Jasne, ich tam są miliony milionów, więc co to za strata? On był jeden. Od tygodnia wynoszony na ołtarze, jakby był Ojcem Narodu... przypomina mi to niestety stalinizm. Brak powściągliwości, celebra na pokaz, łzy nawet u redaktor Olejnik straszą, a nie wzruszają. Wcześniej minister Sikorski oświadczył, że premier płakał! Ja nie chcę premiera płaczliwego. Wiem, płakał dla prostego ludu. Więc niech teraz wraz ze mną zapłacze nad nieszczęściem tysięcy ocalałych Chińczyków, którzy stracili członków swych rodzin. Niech cofnie się pamięcią i zapłacze nad koszmarnym losem setek tysięcy Haitańczyków. I niech nie płacze za Lechem Kaczyńskim, bo go wyraźnie nie lubił i zwalczał. Ja bym łzy nie uronił. Naród hipokryzji. Polski Narodzie, tobie się ta ciemnota chyba należy, skoro ci ją tak łatwo sprzedają."

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    czytałam na onecie i zastanawiałam się czy powiedzą w wiadomościach. Nie obejrzałam, więc nie wiem, ale pewnie nie mówili. Za to słyszałam dziś, że Poalcy mają pretensje, że we Francji tak mało się pisze o polskiej tragedii.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    tam tysiące czapę dostają
    jak preferujecie demagogię to wybierzcie tę z sensem
    jeżeli o takiej można mówić
    a takie bzdety to pozostawcie jako przeciwwaga dla problemu z podróbami trampków typu converse
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Owszem, tysiące giną w więzieniach. W Chinach panuje również kara śmierci.
    Czy twoim zdaniem, to jest powód dla którego nie należy się tym ludziom, którzy stracili bliskich z powodu trzęsienia ziemi, współczucie?

    Różnicujemy współczucie, zależnie od wiary, narodowości i odległości tragicznie zmarłych...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    tak różnicujmy
    widzę różnicę pomiędzy Prezydentem RP, Sztabem Generalnym, Prezesem NBP, Rady Adwokackiej, Premierem II RP a chińskimi kulisami, tym bardziej, że nie jesteśmy 1/4 populacji, jeżeli nie widzisz różnicy to nie jesteś związana emocjonalnie z RP
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie, nie jestem. Moje emocje dotyczą ludzi a nie narodowości czy stanowiska. Dzielenie ludzkości na Polaków i całą resztę, która nie dostąpiła zaszczytu urodzenia się w granicach państwa polskiego nie zostało mi wpojone.

    Myśląc w ten sposób co ty, nie możemy oczekiwać od świata zainteresowania się ofiarami w Katyniu, Oświęcimiu czy w sowieckich gułagach. Sołżenicyn niepotrzebnie pisał, przecież oni umierali tak daleko, na dodatek byli ruskami a ich i tak jest dużo, więc co za różnica jeden w te jeden wewte....
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-04-2010 o 21:47

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jakie Twoje emocje?
    to, że Patriotyzm nie został Ci wpojony to widać po Twoich postach
    więc nie ma co dyskutować
    pozostań w pokoju
    pzdr
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ach. Więc rozmawiasz tylko z patriotami. No to dziwię się, że piszesz w tym wątku.
    Naprawdę, nie obraża mnie posądzanie o brak patriotyzmu. Zwłaszcza takiego o jakim ty myślisz.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie, nie jestem. Moje emocje dotyczą ludzi a nie narodowości czy stanowiska. Dzielenie ludzkości na Polaków i całą resztę, która nie dostąpiła zaszczytu urodzenia się w granicach państwa polskiego nie zostało mi wpojone.
    wystarczająco emocjonujące?

    Z hotelu przewieziono pana Przemka i jego żonę do prokuratury. Tam przesłuchano. – Pytali, ile mama miała wzrostu, ile ważyła, jakie miała operacje, jakie blizny, no - długie godziny wyciągania z nas szczegółów. I po tych szczegółach identyfikowali: najpierw 96 zdjęć, potem 70 zdjęć, potem 30, a na końcu trzy.

    Widziałem kilka zdjęć z tej pierwszej serii, zrobionej tuż po wypadku. Były okropne - ciała ubłocone, z gałązkami powczepianymi we włosy, brudne. Potem w Moskwie, jak umyli zwłoki, porobili nowe zdjęcia, żeby rodzinom zaoszczędzić bólu - tłumaczy pan Przemek.

    - Przedłożyli nam kilka fotek - a my, że nie, to nie jest moja mama. Prokurator rosyjski wyszedł, długo go nie było. Wraca z panią tłumacz, ona mówi: "a może by jedno z tych zdjęć powtórzyć?". I rzeczywiście - miała rację. To była moja mama. Ona wiedziała to po danych - rozmiar stopy, kolor włosów itp. Już w kostnicy zidentyfikowałem mamę - poznałem ją po dłoniach. Żona - po kawałkach ubrań. Po buzi - posiniaczonej i poharatanej, nie dałoby rady.

    Pan Przemek twierdzi, że i tak miał niewyobrażalne szczęście. Ciało mamy było w jednym kawałku. To rzadkość, po tym, co widział w kostnicy w Moskwie. - Chcąc nie chcąc, rzuciłem okiem na ciała na pozostałych stołach w kostnicy. To było straszne. To naprawdę były nierozpoznawalne szczątki. Rozerwane, bezbronne kawałki kobiet i mężczyzn.

    Czego z Moskwy nie zapomni pan Przemek? Mężczyzny, który wyszedł od prokuratora zapłakany i krzyczał, że on zna wszystkie blizny swojej żony i wszystkie jej pierścionki może zidentyfikować, ale mu nie dają, bo mają tylko głowę jego żony, a on chce zobaczyć jej blizny i pierścionki na palcach, bo on je dobrze zna…

    http://wiadomosci.onet.pl/1607992,720,2,kioskart.html

    weź się kobieto ogarnij i zamilcz

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ach, nie
    poczytaj definicję patriotyzmu
    tam nie ma nic o Chińczykach
    ale kosmopolicie to i tak nie robi różnicy
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Marian - czy dramatyczny opis identyfikacji zwłok przywróci komuś życie? Czy moje łzy komuś pomogą?
    Dlatego rzeczywiście nie emocjonują mnie tak bardzo martwi, wolę zająć się pomocą żywym, w taki stopniu jakie to dla mnie możliwe.
    Współczucie nie oznacza żałoby.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa Zobacz post
    ale kosmopolicie to i tak nie robi różnicy
    Internacjonaliście, jeśli wolno.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa Zobacz post
    tak różnicujmy
    widzę różnicę pomiędzy Prezydentem RP, Sztabem Generalnym, Prezesem NBP, Rady Adwokackiej, Premierem II RP a chińskimi kulisami, tym bardziej, że nie jesteśmy 1/4 populacji, jeżeli nie widzisz różnicy to nie jesteś związana emocjonalnie z RP
    Nawet ci się nie dziwię. Zwykle tak jest, jak umrze cieć w firmie, to cóż, no przykro, MOŻE się zrzucimy na kwiatki, ale jak umrze dyrektor firmy, OOO to już wszyscy lecą na pogrzeb, mimo, ze to już jest BYŁY dyrektor Tak dziwnie ten świat jest urządzony.. Co nie znaczy, że musi mi się to podobać. Czasem ten cieć był więcej wart.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zapewne, ale to ten dyrektor temu cieciowi dał pracę
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    owszem, ale bez pracowników, to by sobie mógł....

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Internacjonaliście, jeśli wolno.
    znaczy się erokomuchowi?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    owszem, ale bez pracowników, to by sobie mógł....
    owszem
    poszukać w Chinach
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    nagle Wam ta brać robotnicza jest bliska?
    a kto Ją wydymał w okresie przemian?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dlatego rzeczywiście nie emocjonują mnie tak bardzo martwi, wolę zająć się pomocą żywym, w taki stopniu jakie to dla mnie możliwe.
    Współczucie nie oznacza żałoby.
    no rzeczywiście pomagasz, wszystkie twoje posty pisane w tym temacie mogę nazwać tytułem twojego dziennika - Elfir stawia klocka,
    czy ty kobieto nie masz serca

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony