dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy Zobacz post
    " Po wielu, wielu latach - można by rzec, po doświadczeniach życia całego - zrozumiałem wreszcie, co tak naprawdę ma na myśli jakiś poczciwy liberał lub socjalista z zamożnego przedmieścia Londynu, kiedy oznajmia, że jest internacjonalistą i że ludzkość stoi ponad ciasnymi uczuciami narodowymi. Zrozumienie spłynęło na mnie nagle, po kilkugodzinnej rozmowie z takim właśnie człowiekiem.
    ...
    ... tempa z Ciebie kosa i jakby z lekka przerdzewiała ... taka wypowiedź nazywana jest "plagiatem" http://www.chesterton.fidelitas.pl/internac.htm
    unde venis et quo tendis

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy Zobacz post
    ...
    Trzeba prezydenta godnie pochować choć niekoniecznie wg mnie w bizantyńskim stylu, nie wolno też zapomnieć o innych też ludziach,nie znanych nam i obcych których moim zdaniem w tej całej szarpaninie się pomija. Tych z Chin i z dróg też.

    Bijemy pianę a najgorsze , że nikt nikogo nie przekona do swoich racji, co mnie wcale nie boli, bo różnić się można, chociaż najlepiej bez inwektyw i argumentów przedszkolaka "no bo tak" czy lamentów o straconym pokoleniu jp2.
    ... nikt chyba z tutaj piszących (mam nadzieję) nie jest cyborgiem i ludzkie emocje widać w wielu postach (to chyba dobrze), pomijając naturalnie argumenty o których wspomniałeś powyżej
    unde venis et quo tendis

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa Zobacz post
    miejmy świadomość, że taka tragedia, w takiej skali, nigdzie indziej się nie wydarzyła,
    To jest włąsnie typ myślenia, którego nie rozumiem. Przeliczanie skali tragedii nie względem ilości ofiar tylko stanowisk, jakie piastowali. Myślę, że przeciętny Haitańczyk, Indonezyjczyk czy Chińczyk jest zbyt zajęty opłakiwaniem własnych tysięcy zmarłych, by zauważyć 97 ofiar w Polsce.

    Mariankossy - nie jestem Brytyjczykiem, nie jestem anglikaninem, nie jestem socjalistą. Oto do czego prowadzą uproszczenia. Jak słyszę o "prawowitych granicach, które kochają katolicy" to śmiać mi się chce. Które granice masz na myśli? Te z 1569 r, 1619r, 1918r, czy aktualne? Bo nasi przodkowie ginęli za Wilno i Lwów, które obecnie polskie nie są. Czy Lwów leży w prawowitych granicach czy nie?
    Jak słyszę o swoich przodkach to kogo mam mieć na myśli? W moich żyłach z pewnością płynie krew wielu grup etnicznych, które przewijały się przez tereny z których pochodzili moi przodkowie. Nie wykluczam ani Żydów ani Niemców ani Rosjan.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-04-2010 o 10:11

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mariankossy - nie jestem Brytyjczykiem, nie jestem anglikaninem, nie jestem socjalistą. Oto do czego prowadzą uproszczenia. ..............
    Jak słyszę o swoich przodkach to kogo mam mieć na myśli? W moich żyłach z pewnością płynie krew wielu grup etnicznych, które przewijały się przez tereny z których pochodzili moi przodkowie. Nie wykluczam ani Żydów ani Niemców ani Rosjan.
    Nie wykluczam ani nie zaprzeczam ,

    ".... kiedy oznajmia, że jest internacjonalistą i że ludzkość stoi ponad ciasnymi uczuciami narodowymi.

    "'....Ich internacjonalistyczny zapał jest niczym krzyk, który z przejęcia aż więźnie w gardle: "Patrzcie! Francuzi też chodzą na dwóch nogach! Spójrzcie tylko! Niemcy mają nosy w tym samym miejscu, co my!".

    " ...Katolik, zwłaszcza urodzony i wychowany w wierze katolickiej, nigdy nie zrozumie takich olśnień, bo jego religia jest mocno zakorzeniona w przeświadczeniu o jedności wszystkich potomków Adama. (...) Katolik powie: "Oczywiście, że musimy kochać wszystkich ludzi, cóż jednak kochają wszyscy ludzie? Kochają swoją ziemię, swoje prawowite granice, pamięć o swoich przodkach. Dlatego są patriotami - to normalne". .....
    .
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nadal nie odpowiedziałeś co polscy katolicy uważają za prawowite granice.
    Nasz Dziennik jest wysoce nacjonalistycznym pismem czasami...

    Co najmniej 83 osób zginęło w Kirgizji 7 kwietnia 2010r, gdy Minister Obrony wydał rozkaz strzelania do demonstrantów w Biszeku z ostrej broni.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-04-2010 o 11:10

  6. #46

    Domyślnie

    Kochają sercem i serce im podpowiada , pomni przodków swych.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Więc jeśli moim przodkiem był także np. Niemiec, to co mam kochać?
    Palnąłeś cytat bez ładu i składu i nie potrafisz go wyjaśnić.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Więc jeśli moim przodkiem był także np. Niemiec, to co mam kochać?
    Palnąłeś cytat bez ładu i składu i nie potrafisz go wyjaśnić.
    Zapytaj np. Ł Podolskiego
    np. Fryderyk Chopin był "bardziej polski niż Polska". Mimo to wciąż na świecie Fryderyk Chopin uchodzi za Francuza. Jego ojciec, Mikołaj pochodził z Lotaryngii ale do Polski przyjechał w wieku 16 lat i nigdy nie wrócił do Francji.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem, tego nurtu patriotyczno-katolickiego w ustach kogoś, kto o kobiecie mówi Szmata.
    Takie rozdwojenie jaźni?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #50

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;

    Różnicujemy współczucie, zależnie od wiary, narodowości i odległości tragicznie zmarłych...[/QUOTE]
    Ależ oczywiscie,ze tak i moim zdaniem jest to najzupełniej naturalne.Chcemy,czy nie ,czlowiek jest stworzeniem stadnym i tworzy własne klany,stada,do których przynależy.Identyfikuje sie ze swoja grupą,poczawszy od tej najmniejszej,czyli rodziny,poprzez grupę np. mieszkańców tego samego miasta,kraju,wyznawców tej samej religii itd.Jest całkiem naturalne,i chyba nikt w to nie wątpi,ze bardziej będziemy oplakiwać śmierć kogos z rodziny,niz nieznanego nam osobiście mieszkańca naszego miasta.Mocniej dotknie nas krzywda wyrządzona sąsiadowi,niz komuś z drugiego końca kraju.Będziemy bardziej oburzeni agresją jakiej doswiadzcył za granica naszego kraju Polak niż np.Albańczyk.
    Dlatego wytykanie,że nie opłakiwano u nas tysięcy ofiar kataklizmu na Haiti tak jak ofiar katastrofy pod Smoleńskiem jest dla mnie dziwne.Poza tym nawet internacjonalisci nie sa w stanie oplakiwać wszystkich-psychika by tego nie wytrzymała,Mozna ewentualnie nie oplakiwać nikogo...
    nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo
    http://forum.muratordom.pl/kacik-ado...ia,t182994.htm

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    właśnie.
    Płacz poszkodowanym nigdy nie pomógł.

  12. #52

    Domyślnie

    a to ten wątek jest o pomocy???
    jakos sie nie doczytałam w powyzszych postach( poczawszy od pierwszego)
    nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo
    http://forum.muratordom.pl/kacik-ado...ia,t182994.htm

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie tylko o pomocy. To wołanie, by nie dostrzegać tylko czubka własnego nosa. I jednocześnie przypomnienie, że Polskę nie dotyka wyjątkowa katastrofa w skali świata.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa Zobacz post
    niekoniecznie trzeba popierać, żeby bronić
    Chyba sam zapedziles sie w kozi rog


  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    pijesz?nie pisz
    chcesz pisać? wypij
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony