dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 19
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 371
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie należy wyłączać reku, nie są do tego przystosowane. Elektronika poleci!
    Co do szumów... głośniejsze rekuperatory ( powyżej 30 dB) powinny być ronione na kanałach miękkich izolowanych, jeżeli to oczywiście możliwe.
    Od wyłączania przez wyzerowanie obrotów chyba nie poleci? Tak czy siak udało się ustalić, że zasilacz się spalił - zatarł się w nim wentylator i coś tam się popaliło w zasilaczu... Szukam zamiennika obecnie, oby był wyższej jakości niż ten firmowo montowany.

    Instalacja na elastycznych aluminiowych spiro, izolowane wełną 5-10 cm we własnym zakresie. Całość na trójnikach i anemostatach. Planuję dorzucić dwa tłumiki i mam nadzieję, że pomogą i będzie mogła również w nocy wentylacja pracować...

  2. #202
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuńczyk Zobacz post
    Od wyłączania przez wyzerowanie obrotów chyba nie poleci? Tak czy siak udało się ustalić, że zasilacz się spalił - zatarł się w nim wentylator i coś tam się popaliło w zasilaczu... Szukam zamiennika obecnie, oby był wyższej jakości niż ten firmowo montowany.

    Instalacja na elastycznych aluminiowych spiro, izolowane wełną 5-10 cm we własnym zakresie. Całość na trójnikach i anemostatach. Planuję dorzucić dwa tłumiki i mam nadzieję, że pomogą i będzie mogła również w nocy wentylacja pracować...
    Tłumiki nie pomogą, bo szumy generują gładkie i przewymiarowane kanały. Powietrze przy gładkich ściankach zwalnia ( by tego uniknąć, kanały się kanały matowi lub perforuje ) wtedy "środkowe" powietrze wyprzedza te przy ściankach, rozpręża się i powstaje fala dźwiękowa.
    Uszkodzenie elektroniki jest przez wilgoć, która dostaje się tam gdzie nie powinna przy wyłączonej centrali. jak Pan wyłączy zasilanie - kanały nawiewne stają się wywiewnymi - jak w wentylacji "grawitacyjnej" elementy elektroniczne są zimne - osadza się na nich wilgoć i po włączeniu... coś jak właczyć w ciepłym pokoju zmrożony komputer.

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Tłumiki nie pomogą, bo szumy generują gładkie i przewymiarowane kanały. Powietrze przy gładkich ściankach zwalnia ( by tego uniknąć, kanały się kanały matowi lub perforuje ) wtedy "środkowe" powietrze wyprzedza te przy ściankach, rozpręża się i powstaje fala dźwiękowa.
    ...
    Tak to jest jak nieuk próbuje wyjaśnić coś czego do końca nie rozumie. Kanały się perforuje lub wykłada miękkim materiałem by nie przenosiły dźwięków z pomieszczeń lub generowanych przez przeszkody w kanałach. Gładkie ścianki dają przepływ laminarny który nie generuje żadnych dźwięków. Ucz się Brzęczkowski, ucz! Może w końcu nie będziesz pośmiewiskiem. Nie wstyd ci, w tym wieku takie idiotyzmy wypisywać?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Tłumiki nie pomogą, bo szumy generują gładkie i przewymiarowane kanały. Powietrze przy gładkich ściankach zwalnia ( by tego uniknąć, kanały się kanały matowi lub perforuje ) wtedy "środkowe" powietrze wyprzedza te przy ściankach, rozpręża się i powstaje fala dźwiękowa.
    Uszkodzenie elektroniki jest przez wilgoć, która dostaje się tam gdzie nie powinna przy wyłączonej centrali. jak Pan wyłączy zasilanie - kanały nawiewne stają się wywiewnymi - jak w wentylacji "grawitacyjnej" elementy elektroniczne są zimne - osadza się na nich wilgoć i po włączeniu... coś jak właczyć w ciepłym pokoju zmrożony komputer.
    Miałem się pożegnać ale nie mogę tego słuchać - sam mam instalację mieszaną - parter na metalowych kanałach prostokątnych, poddasze na metalowych sztywnych rurach spiro - na całej instalacji dwa tłumiki - uwierzcie mi - że jest cicho - a jak nie wierzycie - zapraszam.
    Ps - kanały wewnątrz nie są wyciszone
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  5. #205
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Miałem się pożegnać ale nie mogę tego słuchać - sam mam instalację mieszaną - parter na metalowych kanałach prostokątnych, poddasze na metalowych sztywnych rurach spiro - na całej instalacji dwa tłumiki - uwierzcie mi - że jest cicho - a jak nie wierzycie - zapraszam.
    Ps - kanały wewnątrz nie są wyciszone
    Jaki Pan ma cel propagowac złych fachowców? To, że Pan nie słyszy nie znaczy, że tak jest prawidłowo!
    Na kanałach blaszanych nigdzie na świecie nie robi się wentylacji. Są gładkie, za duże i głośne.
    Po co Pan broni brak wiedzy w temacie? Tylko dlatego, że akurat Pan nie słyszy? Czy jak komuś się udało na czerwonym przejechac to tak jest ok????

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to, że Pan sprzedaje tylko termoflexy lub inny plastikowy szajs nie znaczy że tylko on jest dobry, pewnie jest i tani i w ogóle - bardzo mnie dziwi jak z uporem maniaka próbuje Pan na forum zwalczyć kanały metalowe. Dla Pana istnieją tylko zaje...e drogie skrzynki rozdzielcze, najlepiej systemowe wraz z kanałami itd. To, że Pan jedzie m ercedesem nie oznacza że tylko on jest dobry - a francuzy są złe i do bani. W tym względzie przypomina Pan mojego mechanika - dla niego tylko niemce istnieją a francuzy to szajs - a ja mam już trzecią lagunę i żadna nie była szajsem, ciągle jeżdżę - bezawaryjnie, wygodnie i w dodatku ekonomicznie.
    Idąc Pana tokiem rozumowania - innym autem jedzie się źle, niewygodnie, burczy, dużo pali a merc jest ok. A ja mówię: lepiej źle jechać niż dobrze iść.
    Poziom Pana wiedzy został zakwestionowany wielokrotnie na tym forum - i dla mnie nie jest Pan żadnym autorytetem więc większa ilość wykrzykników i pytajników w Pańskich postach raczej mnie nie przestraszy - więc proszę nie krzyczeć.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A to cytat z pierwszej lepszej stronki:
    "Metalowe, stalowe, ocynkowane kanały okrągłe i prostokątne
    są szeroko stosowane w przemysłowych instalacjach wentylacyjnych i mogą być wykorzystane także w instalacjach domowych.
    Do ich niewątpliwych zalet należy bardzo duża wytrzymałość mechaniczna, małe opory powietrza
    i szeroki wachlarz dostępnych wymiarów i najróżniejszych kształtek.
    Metalowe kanały izoluje się specjalnymi matami z wełny mineralnej, co zapewnia
    wymagany poziom izolacji termicznej.

    Do wad kanałów metalowych należy zaliczyć niekorzystne właściwości akustyczne
    [w metalowych kanałach bardzo dobrze rozchodzi się dźwięk] co wymaga stosowania
    tłumików i wymaga doświadczenia przy budowie instalacji.


    Jak pisałem - mam dwa tłumiki a Panu brak doświadczenia przy budowie takiej instalacji i neguje Pan uprawnienia innych - nieładnie.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  8. #208
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    A to, że Pan sprzedaje tylko termoflexy lub inny plastikowy szajs nie znaczy że tylko on jest dobry,
    Robiłem wentylacje domowe w czasach gdy termofleksów nie było. Metalowe, stalowe, ocynkowane kanały okrągłe i prostokątne
    są szeroko stosowane w przemysłowych instalacjach wentylacyjnych i mogą być wykorzystane także w instalacjach domowych.
    Do ich niewątpliwych zalet należy bardzo duża wytrzymałość mechaniczna, małe opory powietrza
    i szeroki wachlarz dostępnych wymiarów i najróżniejszych kształtek.
    Metalowe kanały izoluje się specjalnymi matami z wełny mineralnej, co zapewnia
    wymagany poziom izolacji termicznej.

    Do wad kanałów metalowych należy zaliczyć niekorzystne właściwości akustyczne
    [w metalowych kanałach bardzo dobrze rozchodzi się dźwięk] co wymaga stosowania
    tłumików i wymaga doświadczenia przy budowie instalacji.
    Wie Pan coś o podstawowym podręczniku z którego uczą się nawet dzisiejsi studenci - Maksymilian Malicki "Wentylacja i klimatyzacja"?

  9. #209
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    a jeszcze na noc wyłączany, bo szum spać nie dawał) Włączyłem go rano
    I
    nstalacja aluminiowych spiro
    Słychac?

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    ...Jak pisałem - mam dwa tłumiki a Panu brak doświadczenia przy budowie takiej instalacji i neguje Pan uprawnienia innych - nieładnie.
    Z Brzęczkowskim nie porozmawiasz. Ma jakiś ogranicznik w głowie. Będzie tak klepał idiotyzmy nie zważając na to co napiszesz.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zauważyłęm..... spadam stąd. Pozdrawiam perm
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  12. #212
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Zauważyłęm..... spadam stąd. Pozdrawiam perm
    Producenci central Flexit, Comair, Brink Zehnder Frapol Komfovent Systemair ... nie zalecają blaszanych kanałów. Wynika, to nie tylko generowanych dźwięków ale i z braku możliwości czyszczenia takowych (gdyby zaistniała taka konieczność)
    W Polsce do dziś na uczelniach jest podręcznik Pana Malickiego z 1974!!! roku. W tamtych czasach - nie było domowych wentylacji mechanicznych ani kanałów inne niż blaszane. Ale, gdyby uczył się Pan dziś informatyki, motoryzacji... z podręczników sprzed 40 lat - zapewne nie byłby Pan fachowcem w tych dziedzinach.
    Nie ma ani jednego punktu przewagi kanałów blaszanych nad wentylacyjnymi. By zmniejszyć opory przepływu i szumy - kanały blaszane wykłada się izolacją od wewnątrz
    http://www.artbud.pl/pl/p/IINDUSTRIA...z-100mm-m2/451
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4844d7f85ec560ebd37381a4cbaaa23d.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	248139
    Czy np. bardzo znana u nas firma Climaver zaprezentowała na niedawnym Forum Wentylacji płytę Climaver A2 Black do robienia kanałów, że specjalną szorstką włókniną.
    Wentylacja nie może być słyszalna!

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Producenci central Flexit, Comair, Brink Zehnder Frapol Komfovent Systemair ... nie zalecają blaszanych kanałów.
    Jakimi kanałami doprowadza Pan powietrze do skrzynek rozgałęźnych?

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Producenci central Flexit, Comair, Brink Zehnder Frapol Komfovent Systemair ... nie zalecają blaszanych kanałów. Wynika, to nie tylko generowanych dźwięków ale i z braku możliwości czyszczenia takowych (gdyby zaistniała taka konieczność)
    W Polsce do dziś na uczelniach jest podręcznik Pana Malickiego z 1974!!! roku. W tamtych czasach - nie było domowych wentylacji mechanicznych ani kanałów inne niż blaszane. Ale, gdyby uczył się Pan dziś informatyki, motoryzacji... z podręczników sprzed 40 lat - zapewne nie byłby Pan fachowcem w tych dziedzinach.
    Nie ma ani jednego punktu przewagi kanałów blaszanych nad wentylacyjnymi. By zmniejszyć opory przepływu i szumy - kanały blaszane wykłada się izolacją od wewnątrz
    http://www.artbud.pl/pl/p/IINDUSTRIA...z-100mm-m2/451
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4844d7f85ec560ebd37381a4cbaaa23d.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	17,3 KB
ID:	248139
    Czy np. bardzo znana u nas firma Climaver zaprezentowała na niedawnym Forum Wentylacji płytę Climaver A2 Black do robienia kanałów, że specjalną szorstką włókniną.
    Wentylacja nie może być słyszalna!
    Znów wywołany odpowiadam - trafiłeś Pan w sedno. Ja właśnie jestem informatykiem z zawodu - choć raczej obecnie dorabiam w tej branży. Ale jak Pan słusznie zauważył podręczniki do informatyki sprzed 20lat są obecnie nieaktualne ale.... moja wiedza fachowa w tymn temacie nie wynika z jednego podręcznika który studiowałem w 1992 roku ale z kolejnych publikacji wychodzących w następnych latach, z aktualizacji i zmieniających się trendów - przystosowałem się do tego, przepraktykowałęm pewne działania na własnej skórze i uważam się obecnie za dobrego informatyka. Pan jak widzę bazuje na jednej publikacji z 1974 roku i nie dopuszcza myśli że coś innego też może być dobre.
    Jedna przewaga metalowych - cena?

    KOLEJNY RAZ POWTARZAM - MOJA WENTYLACJA NIE JEST SŁYSZALNA!

    ps. ale dla Pana na pewno coś tam w środku jest - może myszy?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  15. #215
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ale większość taką instalację słyszy! Czy dlatego, ze Pan nie słyszy inni mają robić niezgodnie z wiedzą o przepływach czyli ze sztuką? Fala dźwiękowa powstaje przy rozprężaniu się powietrza, dlatego tak ważne jest by kanały nie były przewymiarowane i gładkie ( przylega do nich powietrze zwalniając przy ściankach) .
    Poza tym, Takiej instalacji nie można czyścić. Przy trójnikach może być słychać nawet szepty między pokojami.
    Pan poda jedną zaletę blaszanych kanałów - poza uporem! "bo ja tak mam"
    Jedna przewaga metalowych - cena?
    Nie wiem, czy wyższa cena to zaleta, ale niech będzie.
    dom 150m2 materiał z VAT 23% - 7000 zł na kanałach miękkich izolowanych 8200 zł na kanałach antybakteria PR 75/63mm
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 13-03-2014 o 08:44

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Jakimi kanałami doprowadza Pan powietrze do skrzynek rozgałęźnych?
    Ponawiam pytanie

  17. #217
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Ponawiam pytanie
    Najczęściej AFS (
    www.afs.com.tr ) Ale jak ktoś chce zapłacić to również takimi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140313_001.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	248150 www.ubbink.be

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ale większość taką instalację słyszy! Czy dlatego, ze Pan nie słyszy inni mają robić niezgodnie z wiedzą o przepływach czyli ze sztuką? Fala dźwiękowa powstaje przy rozprężaniu się powietrza, dlatego tak ważne jest by kanały nie były przewymiarowane i gładkie ( przylega do nich powietrze zwalniając przy ściankach) .
    Poza tym, Takiej instalacji nie można czyścić. Przy trójnikach może być słychać nawet szepty między pokojami.
    Pan poda jedną zaletę blaszanych kanałów - poza uporem! "bo ja tak mam"
    Nie wiem, czy wyższa cena to zaleta, ale niech będzie.
    dom 150m2 materiał z VAT 23% - 7000 zł na kanałach miękkich izolowanych 8200 zł na kanałach antybakteria PR 75/63mm
    A jednak cena - ja mam 161m2 - materiał wraz z reku dospela 400 - 7300zł! schowaj się Pan ze swoimi cenami....

    Jak na razie większość to tylko - Pan.
    I nie podoba mi się sugestia że jestem głuchy.....równie dobrze mogę twierdzić że Pan jest głupi....ale to nie mój poziom dyskusji.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  19. #219
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    7000 zł z VAT 23% to więcej niż 7300? . Po co Pan się denerwuje, to dość prosta matematyka.
    Oczywiście optimal z bypasem!
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 13-03-2014 o 09:23

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak 7300 z vat - mogę dać skan faktury

    Pańskie wypowiedzi w tematach są powszechnie znane ot choćby tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=spiro
    ...i masa innych.

    Poza tym po co chce Pan czyścić instalację - czy w domkach jednorodzinnych są takie wymagania sanitarne? rozumiem że komin wentylacyjny też Pan czyści?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

Strona 11 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony