dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie skuwanie nadproży drzwiowych

    Witam.
    mam ogromny problem. Otóż wylewki zrobione ( okazało się że chudziak był bardzo nierówny ,a do tego nadproża na różnych wysokościach), Obecnie wysokość otworów drzwiowych wewnętrznych bez drzwi waha się od 202 cm do 207.Podłoga jeszcze nie położona , a więc będzie jeszcze mniej. Według przepisów otwór drzwiowy nie może być niższy niż 200 cm.Ściany z suporka , nadproża w miejscach najniższych - z drutu.Czy mozna a jesli tak to jak bezpiecznie przeprowadzić skucie i ponowne położenie takich nadproży? A może trzeba będzie kłaść gotowe nadproża ?

  2. #2

    Domyślnie

    NIkt nie pomoże?
    A może to jest niewykonalne?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wykonalne. Bezpieczniej jest dać prefabrykowane nadproża.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Witam.
    mam ogromny problem. Otóż wylewki zrobione ( okazało się że chudziak był bardzo nierówny ,a do tego nadproża na różnych wysokościach), Obecnie wysokość otworów drzwiowych wewnętrznych bez drzwi waha się od 202 cm do 207.Podłoga jeszcze nie położona , a więc będzie jeszcze mniej. Według przepisów otwór drzwiowy nie może być niższy niż 200 cm.Ściany z suporka , nadproża w miejscach najniższych - z drutu.Czy mozna a jesli tak to jak bezpiecznie przeprowadzić skucie i ponowne położenie takich nadproży? A może trzeba będzie kłaść gotowe nadproża ?
    Wysokość otworu na drzwi wewnętrzne powinna wynosić od 207 - 211 cm ale jeżeli otwór będzie miał 204 -206 cm też nie będzie tragedii. Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą standardowo ( zależnie od producenta ) mają wysokość 204 - 210 cm. Ościeżnicę ustawia się na ostatniej posadzce a potem kładzie podłogę.
    Piszesz, że wysokość otworów aktualnie wynosi 202-207 cm więc może nie trzeba ruszać nadproża. Wystarczy w tych najniższych otworach drzwiowych, delikatnie wyciąć lub skuć dól nadproża bez naruszania zbrojenia belki.

  5. #5

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za konkretna odpowiedź.
    Musze teraz jeszcze raz pomierzyć wszystkie otwory drzwiowe,Jeśli jest tak jak piszesz to może tylko jedne drzwi (202) będą do skucia.
    Rozmawiałam w tej sprawie z wykonawcą ścian - mówi ,ze nie ma problemu -przyjedzie i wytnie fleksem i już - a jak przyjdą drzwi to podeprą :?. Trochę się tego boję .Zadzwoniłam do kierbuda.Ten odradza wszelkie manipulacje i już - bo to za duzo roboty .i zadyma. I bądź tu mądry

  6. #6

    Domyślnie

    Kierbud ma rację, wycinanie i wstawianie nowego nadproża nie jest takie łatwe. Coś przy okazji się zniszczy lub uszkodzi np: instalacja elektryczna, tynki.
    Pomierz jeszcze raz jaka jest wysokość otworów . Jeżeli ten najniższy który ma 202 cm jest gdzieś z boku, to nie ruszałbym belki. Można tylko spróbować podkuć belkę od spodu. Oczywiście zbrojenie belki nie powinno być naruszone.

  7. #7

    Domyślnie

    Najgorsze,że to lokal użytkowy.Boje się ,ze jak zostawię tak jak jest to się zaraz ktoś przyczepi .
    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Ościeżnicę ustawia się na ostatniej posadzce a potem kładzie podłogę.
    Ja myślałam ,ze należy położyć najpierw płytki , a dopiero potem na to ościeżnice drzwi.W odwrotnym przypadku trudno będzie ładnie wyciąć płytkę do ościeżnicy - a jest inaczej ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał M K Zobacz post
    Kierbud ma rację, wycinanie i wstawianie nowego nadproża nie jest takie łatwe. Coś przy okazji się zniszczy lub uszkodzi np: instalacja elektryczna, tynki. .
    Akurat instalacja elektryczna tam nie biegnie więc powinno być OK, gorzej z tynkami . Według murarza - nie ma potrzeby wstawiać,żadnego nadproża w ściankach działowych -tak byłoby najwygodniej -tylko jak się wszystko rypsnie to ...... szkoda gadać.Ot dylematy inwestora

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Akurat instalacja elektryczna tam nie biegnie więc powinno być OK, gorzej z tynkami . Według murarza - nie ma potrzeby wstawiać,żadnego nadproża w ściankach działowych -tak byłoby najwygodniej -tylko jak się wszystko rypsnie to ...... szkoda gadać.Ot dylematy inwestora
    Jeżeli to ścianka 12 cm to rzeczywiście można dać same pręty,
    Co do ościeżnice to w zależności ood producenta ale przeważnie to płytki daje sie do oscieżnicy. Sa piły diamentowe , nie ma problemu.

  10. #10

    Domyślnie

    DZieki za porady.
    Na razie walczymy z najniższym nadprożem - to akurat w przejściu pomiędzy pomieszczeniami w płytkach.Płytkarz wyciął druty i stosowną częsc nad drzwiami. Wymyślił do tego jakąś zmyślną konstrukcje - 2 pręty poziomo nad drzwiami , do tego na krzyz chyba 3 pręty umocowane w płytkach( tych przyklejonych nad drzwiami i ta konstrukcja zalana betonem.
    Ciekawe jak to wyjdzie? Akurat ta ścianka to tylko 6 cm szerokosci. Jak dobrze pójdzie to podobnie zrobi w drugiej toalecie.
    Jak mi pozwoli to zapodam fotke- może kiedys sie komuś przyda
    Pozostaje jeszcze problem drzwi bez płytek wokoło. może ktoś konkretnie opisze jak takie druty wstawić i zalać betonem?
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 23-04-2010 o 07:54

  11. #11

    Domyślnie

    Murarze przyjechali.
    Ciachnęli dwa nadproża- póki co stoją bez drutów. Twierdza,że przy ściankach działowych druty w nadprożach są niepotrzebne -ścianki z suporka - na szczęście elementy duże i lekkie.
    Mam nadzieję,że z czasem się to nie osunie. Chyba ,ze ktoś jednak zapoda pomysł jak odtworzyć wsparcie nad drzwiami.
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony