dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Bateria ORAS –wężyki przyłączeniowe

    Witam,

    Zakupiłem baterie kuchenną ORAS VEGA 1820. Byłem zadowolony do czasu kiedy zacząłem ją przyłączać w miejsce starej baterii.

    Pierwszy problem: za krótkie wężyki przyłączeniowe – ok. 30 cm
    Drugi problem : nie ma do nich dostępu i nie mogę ich odkręcić.

    Telefon do serwisu ORASA jedynie mnie zdenerwował, gdyż uzyskałem odpowiedź, że:

    - wężyk 30 cm jest standardem i powinien mi wystarczyć

    - nie ma potrzeby odkręcania wężyka 30 cm (bo to sandard) – a jak już bardzo chcę to zrobić i nie potrafię tego zrobić sam to muszę wezwać serwisanta i za to zapłacić

    Podobno wężyki ORASa ze strony wkręcanej do baterii mają niestandardowy gwint – czyli nie będą mi pasowały wężyki „standardowe” np. te, które mam teraz zainstalowane.

    Instalacje podłączenia wody do baterii kuchennej odziedziczyłem po poprzednim właścicielu mieszkania …. Ale czy zawsze przygotowując instalacje trzeba uwzględniać długość wężyka max. 30 cm ???

    Trudno mi w to wieżyc … ale może tak jest.

    Seba

  2. #2

    Domyślnie

    30 cm to rzeczywiście standard. Jak masz dalej to trzeba sobie kupić wężyki. Przy standardowym podłączeniu brzeg umywalki jest na wysokości 80 cm nad podłogą a podejście wodne na wysokości 55 cm. Jak nietrudno policzyć wężyk 30 cm to aż za dużo. Sam musiałem kupić wężyki 1m do swojej baterii bo zlew była narożny i dystans wyszedł spory.
    Nie wiem jakie są wężyki w twojej baterii ale standardem jest wężyk M10-3/8''. Jeśli nie ma w twojej baterii gwintu M10 albo nie chcesz tego odkręcać kup sobie łącznik 3/8''-3/8''. Pozwala skręcić ze sobą dwa wężyki. dzięki temu przedłużysz swoje wężyki tak jak potrzebujesz. Zakupu wężyków i tak nie unikniesz jeśli chcesz mieć dłuższe.
    Ostatnio edytowane przez robert.k ; 20-04-2010 o 21:11
    Mój remont poddasza

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Robertcie.

    Po rozmowie z ORAS-em (dział serwisu) myślałem, że 30 cm ma każdy w Polsce i na Świecie. Tak Pan z ORASa mi to tłumaczył.

    Oni tam widzą tylko 30 cm - nic innego nie ma i nie ma prawa się pojawić.

    Kupując baterie tej firmy myślałem, że takie sprawy jak odkręcenie węźyka (dla fachowca to znając życie 1 minuta) to pestka. Jednak widzę, że dla ORASa jest to poważny problem. Szkoda.

    Roboercie .. czyli łącznik :

    - z jednej strony wkręce na końcówkę węża wychdzącego z baterii (ten co siedzi w baterii - 30 cm)
    - z drugiej strony na gwint wychodzący ze ściany (przyłączenie do wody).

    Dzięki jeszcze raz.

  4. #4

    Domyślnie

    Albo wymień wężyk. Ja u siebie zmieniałem standardowy M10-3/8'' 30 cm na M10-1/2'' 1m bo mi akurat tak pasowało. Łączenia nie sa złe ale zawsze to łączenia a jednolity wężyk jakoś lepiej się prezentuje. Ale nie jest błędem ich łączenia. Jak nie da się inaczej to nie widzę problemu. Sprawdź czy twoje standardowe wężyki to nie sa może takie:
    http://www.hydro-met.net/galeria/alb...UCAI-12-10.JPG
    Mój remont poddasza

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o koniec wężyka z "nakrętką" to jest na pewno to.

    Końcówka z gwintem - nie mogę tego potwierdzić bo siedzi to w baterii - właśnie tej końcówki chyba nie da się wykręcić z baterii.

    Czyli wymiana wężyka nie wchodzi w grę - po prostu nie mogę odkręcić wężyka, który jest w baterii.

    Moje pytanie: czy jest "łącznik" pomiędzy wężykiem siedzącym w baterii, a gwintem na rurze z wodą ?

  6. #6

    Domyślnie

    IMHO najprościej kup wężyk zakończony z jednej strony gwintem odpowiednim do twoich zaworków (np. wewnętrzny 1/2 cala) a z drugiej z gwintem zewnętrznym 3/8 i przedłuż nimi te oryginalne.

  7. #7

    Domyślnie

    oo właśnie ... dokładnie ... z jednej stronie gwint wewnętrzny (do zaworków) a z drugiej zewnętrzny do baterii.

    Ok, problem chyba wyjaśniony.

    Dzięki za pomoc.

  8. #8

    Domyślnie

    Wykopię.
    Czy ORAS we wszystkich bateriach stosuje wężyki z lewym gwintem?
    Jakie inne firmy stosują to rozwiązanie?

    Mam odwrotny problem - mam baterię umywalkową ze standardowymi wężykami 30cm (a dokładnie około 35cm), a potrzebuję wężyki o 10-12 cm krótsze. Zwykłe takie bym znalazł, ale z lewym gwintem?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Podpowiedź przedstawiciela Oras z innego forum:

    "Firma Oras stosuje wężyki elastyczne typu soft pex o przyłączach M10 lewy gwint x G3/8.
    Standardowa długość wężyków wynosi 375 mm – numer katalogowy 600306/2 (2 szt. w opakowaniu)
    Pozostałe długości wężyków przyłączeniowych o przyłączach M10 lewy gwint x G3/8 :
    1. Nr katalogowy 600308 – długość 620 mm (1 szt. w opakowaniu).
    2. Nr katalogowy 600307/2 – długość 515 mm (2 szt. w opakowaniu).
    3. Nr katalogowy 600262/2 – długość 410 mm (2 szt. w opakowaniu).
    4. Nr katalogowy 600309 – długość 320 mm (1 szt. w opakowaniu).
    5. Nr katalogowy 601028/2 – długość 275 mm (2 szt. w opakowaniu).
    6. Nr katalogowy 601029/2 – długość 175 mm (2 szt. w opakowaniu)
    ..."

    https://forum.budujemydom.pl/topic/22233-za%C5%82amany-w%C4%99%C5%BCyk-przy-baterii-oras/
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki. Dokładnie o to chodziło. Będę polował na wężyki spod pozycji piątej. Już widzę, że ciężko będzie je znaleźć : -)

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pod linkiem masz jakiś nr tel do serwisu - może się uda "u źródła" coś dowiedzieć.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony