dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ccool

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    56

    Domyślnie Klimakonwektory PURMO VIDO

    Witam
    Jestem świeżym posiadaczem i użytkownikiem PC oraz klimakonwektorów PURMO VIDO 2 rurowych
    zauważyłem 1 rzecz - mianowicie
    temperatura ustawiona np na 21,5 - tryb auto pokazuje aktualna 21,3 i Vido potrafi włączać się na 10 sekund (liczyłem) a potem kilka minut przerwy i znów na 10 sekund i tak nawet kilka razy
    ta sytuacja ma miejsce na wszystkich urządzeniach u mnie (3 szt) i na każdym z 3 trybów pracy automatycznej
    czy też jest tak u was ?? i czy to normalne ??

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał ccool Zobacz post
    Witam
    Jestem świeżym posiadaczem i użytkownikiem PC oraz klimakonwektorów PURMO VIDO 2 rurowych
    zauważyłem 1 rzecz - mianowicie
    temperatura ustawiona np na 21,5 - tryb auto pokazuje aktualna 21,3 i Vido potrafi włączać się na 10 sekund (liczyłem) a potem kilka minut przerwy i znów na 10 sekund i tak nawet kilka razy
    ta sytuacja ma miejsce na wszystkich urządzeniach u mnie (3 szt) i na każdym z 3 trybów pracy automatycznej
    czy też jest tak u was ?? i czy to normalne ??
    Nie, to nie normalne. Podnieś temp na krzywej i problem powinien zniknąć. KK Vido potrzebuje min 32st na zasilaniu do pracy automatycznej, w praktyce biorąc pod uwagę błędy pomiarowe i straty trzeba zasilać je minimum 33-34st i wtedy pracują stabilnie.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ccool

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    56

    Domyślnie

    To może być to bo bo w sumie teraz cieplo i temperatura na już lekko podniesionej krzywej (bo nowy dom musze wygrzac) byla 32 stopnie - to jak bedzie zimniej na dworze to zobacze jak to sie ma przy 33-34 na zasilaniu
    dzieki

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Wie ktoś coś na temat tych KK http://allegro.pl/klimakonwektor-nis...815498599.html

    bo ceny mają fajne

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał ccool Zobacz post
    Witam
    Jestem świeżym posiadaczem i użytkownikiem PC oraz klimakonwektorów PURMO VIDO 2 rurowych
    zauważyłem 1 rzecz - mianowicie
    temperatura ustawiona np na 21,5 - tryb auto pokazuje aktualna 21,3 i Vido potrafi włączać się na 10 sekund (liczyłem) a potem kilka minut przerwy i znów na 10 sekund i tak nawet kilka razy
    ta sytuacja ma miejsce na wszystkich urządzeniach u mnie (3 szt) i na każdym z 3 trybów pracy automatycznej
    czy też jest tak u was ?? i czy to normalne ??
    Witam

    Może to tzw. Impuls wentylatorów co 5m na 30s ? Parametr AiPu fabrycznie włączony. Co by przemielić powietrze w ciaśniejszych miejscach.
    To się da wyłączyć.

    Jak masz wodę niżej jak te 33 st, to proponuję dać na przewietrzanie. Vidio nie ma zaworu, więc woda i tak krąży i grzeć będzie. Tyle, że bez regulacji.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ccool

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    56

    Domyślnie

    Dzieki to rzeczywiście było AiPu. Fabrycznie ustawione na ON co 5 min załączenie. Znalazłem w instrukcji jak wyłączyć i to zrobiłem. W sumie gapa że mnie że sam do tego nie doszedłem. Dzięki jeszcze raz. Temat uważam za zamknięty.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Aukcja znikła, czy nawet została wycięta. Z opisu to fajnie wyglądało.
    Ale jak nie pisze konkretnie firmy i modelu to dla mnie to dziwnie wygląda.
    Jak w czerwcu szukłem alternatywy do vidio, to tych jeszcze nie było, tylko anslut.
    Ostatnio edytowane przez ksysju ; 13-12-2015 o 17:11

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    No właśnie jest firma http://www.enplus.pl/klimakonwektory/ tylko czy to dobre jest, niby dużo tańsze były na allegro, ale co to jest

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysju Zobacz post
    ........
    Jak w czerwcu szukłem alternatywy do vidio, to tych jeszcze nie było, tylko anslut.
    Alternatywy? czyli tańsze, lepsze, wydajniejsze, z innym sterowaniem?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Alternatywy? czyli tańsze, lepsze, wydajniejsze, z innym sterowaniem?
    Parametry porównywalne za zdecydowanie mniejsze pieniądzę jakos nie jestem w stanie zrozumieć co mże kosztować takie pieniądze w KK

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Parametry porównywalne za zdecydowanie mniejsze pieniądzę jakos nie jestem w stanie zrozumieć co mże kosztować takie pieniądze w KK
    Cen Ci nie wyjaśnię, natomiast początek typoszeregu (7 wielkości) 3-biegowych fancoili standard Daikina o mocach 1200 do 2500Wat na niskim biegu (wysoki 1800-4200Wat) 45/40/20, to przedział ok. 1-1,4 tys netto. Do tego sterownik od kilkudziesięciu do kilkuset zł (zwykły elektromechaniczny, elektroniczny, programowalny, z wyświetlaczem, modbus - jaki wybierzesz)
    Pod zabudowę ok. 100 zł mniej
    Nie wiem czy znajdziesz zdecydowanie taniej fancoila o podobnych parametrach i 3 letniej gwarancji.
    pzdr

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Cen Ci nie wyjaśnię, natomiast początek typoszeregu (7 wielkości) 3-biegowych fancoili standard Daikina o mocach 1200 do 2500Wat na niskim biegu (wysoki 1800-4200Wat) 45/40/20, to przedział ok. 1-1,4 tys netto. Do tego sterownik od kilkudziesięciu do kilkuset zł (zwykły elektromechaniczny, elektroniczny, programowalny, z wyświetlaczem, modbus - jaki wybierzesz)
    Pod zabudowę ok. 100 zł mniej
    Nie wiem czy znajdziesz zdecydowanie taniej fancoila o podobnych parametrach i 3 letniej gwarancji.
    pzdr
    Tylko one są takie grubaśne mocno z tego co pamietam, ja chcę to wpiąć zamiast zwykłego grzejnika bez kombinacji, najlepiej pod zawory istniejące, chodzi mi o takie co je zamontójesz i grzeją bez zbędnego kąplikowania starej prostej instalacji

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    Właśnie zamontowałem klimakonwektory PURMO VIDO.
    Zauważyłem 1 rzecz - mianowicie ciche buczenie transformatora wewnątrz klimakonwektorów.
    Czy to norma, czy może tylko moje egzemplarze są felerne?
    Przy zupełnej ciszy w pomieszczeniu jest to irytujące.

    Pzdr.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ccool

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    56

    Domyślnie

    Witam
    uzywam 3 takich u siebie - przez pierwsze 2 tygodnie mnie to wkurzalo to fakt,
    ale teraz juz tego nie slysze.
    i u mnie to buczenie slychac na wszystkich 3
    przyzwyczaisz sie.
    Pzdr.
    OZC by Asolt 6,43 kW - Zapotrzebowanie na ciepło 12452 kWh/rok wg obliczeń
    Panasonic SDC 9 1fazowa - bez bufora
    " Dom na 102 wariant III"
    Powierzchnia domu 132 m2 Powierzchnia grzania 100m2 w tym 67 m2 podłogi i 3 klimakonwektory Purmo Vido w 3 pokojach, w łazience dodatkowa drabinka. 6 pętli podłogówki (60-80 m każda). Podłoga styro 10cm (2x5), ściany styro 15 cm. Strych - na podłodze betonowej wata 2x15cm + dach 15cm wełny.
    Start Wrzesień 2015 taryfa G11 temp. od 22 - 23

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Witam
    Pytanko do posiadaczy tych KK, w instrukcji pisze, że powinno się zastosować włącznik z zabezpieczeniem 3a, co to za lciho bo nie mogę znaleźć, myslałem, że wystarczy wtyczka do gniazdka, albo taki włacznik jak do światła
    Dzięki

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.534
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Witam
    Pytanko do posiadaczy tych KK, w instrukcji pisze, że powinno się zastosować włącznik z zabezpieczeniem 3a, co to za lciho bo nie mogę znaleźć, myslałem, że wystarczy wtyczka do gniazdka, albo taki włacznik jak do światła
    Dzięki
    chodzi o to że bezpiecznik "eska" musi być na 3A na instalacji która zasila te klimakonwektory, czyli najmniejsze spięcie i wyskoczy bezpiecznik, ale większość itak daje 16A, standardowy jak na gniazdka.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Dzieki
    Tak myślałem, ale to mało realne rozwiązaniejak się remontuje, zastanawiam sie jak to zabezpieczyć przed bużą, najlepiej wyłączać, ale wtyczka gniazdko czy może taki włącznik jak do światła można zastosować.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.534
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Dzieki
    Tak myślałem, ale to mało realne rozwiązaniejak się remontuje, zastanawiam sie jak to zabezpieczyć przed bużą, najlepiej wyłączać, ale wtyczka gniazdko czy może taki włącznik jak do światła można zastosować.
    można, tylko że taki włącznik najczęściej odcina tylko fazę, a jak przepięcie pójdzie po neutralnym to itak spali.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Dzieki
    Tak myślałem, ale to mało realne rozwiązaniejak się remontuje, zastanawiam sie jak to zabezpieczyć przed bużą, najlepiej wyłączać, ale wtyczka gniazdko czy może taki włącznik jak do światła można zastosować.
    Można zastosować coś takiego :
    http://www.sklep.monster.pl/OGRANICZ...01,61300).aspx
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony