dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 116
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2303
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrom Zobacz post
    Witam i mam pytanie (prośbę) do Jergosa. Ile wydałeś na materiały do stanu budowy przedstawionego na zdjęciach. Daj znać jeśli to nie tajemnica bo my zaczynamy budowę wiosną i obecnie negocjujemy z wykonawcami, a taka wiedza bardzo by nam pomogła
    Materiały ok. 85 tys., robocizna ok. 47 tys., koszty ogólne ok. 23 tys. (mapa, projekt, geodeta, woda, prąd, WC, kontener itp.) Razem: ok. 155 tys.

    Pozdrawiam,

  2. #282
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GP_LD-P

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Złotokłos
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dodatkowo zalaczam nasz pomysl na przeprojektowanie pietra. Nasz cel to jak najmniej zmian zmian w projekcie i rozsadny koszt budowy. Jeszcze nie rozwazalismy systemow grzewczych. Zastanawiam sie nad ogrzewaniem podlogowym w calym domu, gruntowny wymiennik ciepla, rekuperator, ogrzewanie gazowe z tzw "sieci" + sporadyczne dogrzewanie domu zima kominkiem z plaszczem wodnym. Kominek z plaszczem wodnym jest to na razie opcja. Zastanawiam sie rowniez nad pompa ciepla ale powietrzna jako dodatkowe zrodlo ogrzewania (jeszcze nie znam cen). Oczywiscie na dach pojda kolektory sloneczne na c.w.u. To chyba tyle jak na razie.
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aleksandramodern&#1.JPG
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	41946

  3. #283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    GP_LD-P w największej sypialni nie narysowałeś komina jak przesunełeś garderobe
    ja również rozpatrzałem podobne elementy ogrzewania co ty.
    rownież brałem pod uwage kominek z płaszczem wodnym - lecz odeszłem od tego zważywszy na domek w Polsce i warunki sieci energetycznej - i ostatenie problemy z nią w różnych częściach polski - ja robie zwykły kominek i rozprowadzam ciepłe powietrze kanałami - ponieważ w przypadku braku prądu - ani piec na gaz ani pompa ciepła ani kominek z płaszczem wodnym nie będzie działać tylko i wyłącznie dogrzać będzie można ogrzać kominkiem grawitacyjnym.
    w moim ogrzewaniu znajdzie się również gwc i rekuperator ponieważ planuje troszkę wydać więcej na styropiany i wełne - o lepszym wspołczynniku lambda - powiedzmy 0.03 zamiast 0.04 - ponoć parametry będą zbliżone do parametrów domu pasywnego - więc wydatki na zbędne kilka źródeł energii cieplnej bedzie bez sensu.
    Ja również montuje kolektory na dach aby w lecie w baseniku była nonstop ciepła woda
    mam nadzieje ze doszedł do ciebie kosztorys
    Pozdr

  4. #284
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miichallo

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam wszytskich
    Ja z żoną właśnie złożyliśmy makietę tego domku i poważnie zastanawiamy się nad jego budową. Będziemy chcieli budować się w okolicach Radomia. Jeśli ktoś ma już domek w naszych okolicach (Warszawa, Łódź, Lublin) czy byłaby możliwość obejrzenia domku na żywo. Mój adres to [email protected] , M_L kiedy macie zamiar zacząć budowę i czy to na 100% bedzie ALEKSANDRA?
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

  5. #285
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M_L
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    51

    Domyślnie

    jesteśmy zdecydowani na 100% też złożyliśmy makiete i jeteśmy coraz to bardziej pod większym wrażeniem tego domu a co do budowy to najprawdopodobniej w następnym roku no chyba że coś się zmieni z naszymi finansami a wy kiedy macie zamiar budować?

  6. #286
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    Koledzy Koleżanki mam pytanie co wam proponują budowlańcy/ architekci - czy budować i wprowadzić się w jednym sezonie czy spokojnie rozłożyć na 2 sezony?

  7. #287

    Domyślnie

    Ja już makietę złożyłem bardzo dawno temu i tylko mnie utwierdziła w moich przekonaniach co do projektu.
    My będziemy budować jeszcze w tym roku w technologii "ze styropianu".

    Podsyłam Wam ekstra programik dla każdego, bo jest za darmo, działa na Mac OS X, Windowsach i Linuxie i jest po polsku.
    Można w nim zaprojektować swój własny dom z wymiarami i meblami.
    Ja już swoja Aleksandrę zrobiłem.

    Link do programu:
    http://www.sweethome3d.com/pl/index.jsp

    Link do mojego projektu:
    ftp://adambujak.no-ip.biz/Aleksandra/

    Proszę sobie ściągnąć te pliki i otworzyć w programie

    Możecie to wykorzystywać jak chcecie.
    Wymiary są mniej więcej dokładne.
    Brałem po uwagę wymiary w środku domu a nie na zewnątrz.
    Jest to wersja Modern - lustrzane odbicie.
    Attached Files
    • Typ Pliku: M (10,9 KB, 426 views)
    • Typ Pliku: M (11,8 KB, 390 views)
    Ostatnio edytowane przez adambujak ; 09-02-2011 o 13:55

  8. #288
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M_L
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    51

    Domyślnie

    nam radza na dwa wtedy budnek sobie osiądzie spokojnie.

  9. #289

    Domyślnie

    nam też na dwa sezony

  10. #290

    Domyślnie Podziękowanie

    Cytat Napisał Jergos Zobacz post
    Materiały ok. 85 tys., robocizna ok. 47 tys., koszty ogólne ok. 23 tys. (mapa, projekt, geodeta, woda, prąd, WC, kontener itp.) Razem: ok. 155 tys.

    Pozdrawiam,
    Wielkie dzięki! My mamy ofertę do takiego samego stanu na 147 tys /materiały+robocizna/. Biorąc pod uwagę, że powiększyliśmy jeszcze garaż /o pół metra wzdłuż i wszerz/. W kosztorysie firmy nie było rozbicia na materiały i robociznę - stąd nasze pytanie. Biorąc pod uwagę, że zmniejszyliście znacznie garaż to ta oferta nie jest chyba zbyt wygórowana, ale czas pokaże... Jeszcze raz dzięki.

  11. #291
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miichallo

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Posty
    4

    Domyślnie

    My moglibyśmy już ale jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na projekt wciąż szukamy dlatego chcielibyśmy zobaczyć go gdzieś na żywo. Pozdrawiamy

  12. #292
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M_L
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    51

    Domyślnie

    miichallo czego nie jesteście pewni? ja szczerze jak na początku zobaczyłam ten dom to też miałam mieszane uczucia ale po wgłębieniu się w temat i o zrobieniu makiety jestem jak najbardziej na TAK popierwsze dlatego ze pomieszczenia są nie małe a wsam raz dla nas, przez to że nie ma skosów jest bardzo ustawny a koszt budowy jest porównywaly z domem co ma dach z dużymi skosami , w aleksandrze jest wzystko dobrze pomyślane i tak jak my to jedyne zmiany jakie wprowadzamy to w stolarce okiennej i przerabiamy na piętrze małą garderobę na suszarnie z wejściem od łazienki z tym ze pokój przy niej troszke powiększymy po przez zmniejszenie owej garderoby/suszarni a i robimy przejście z garażu przez pomieszczenie gosp. jeszcze prowadzone są dyskusje odnośnie dzwi zew do garażu a i mam pytanie bo wiele jest postów odnośnie schodów co z nimi jest nie tak, co jest rozumiane przez to ze są nie wygodne?

  13. #293
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magwis

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-576
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik2000 Zobacz post
    Dla zainteresowanych Aleksandra Modern budowana jest w Kiełczowie pod Wrocławiem przy ul. Południowej.
    W chwili obecnej możliwe ze jest już więźba dachowa - bo jak byłem trzy tygodnie temu to były wybudowane ściany piętra
    Pozdrawiam
    A skąd wiesz?

    Zgadza się, to jest nasza budowa. Ale trafiłam na forum dopiero teraz

  14. #294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie

    magwis - i jak idzie ci budowa na jakim jestes juz etapie - jakoś w październiku widziałem twoją aleksandre i mi sie podobała - czy dało by podjechać obejrzeć od środka - bo mam nadzieje ze za miesiąc rusze a w tym czasie moge jeszcze jakieś zmiany naniesc.
    pozdrawiam

  15. #295
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał miichallo Zobacz post
    ...jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na projekt wciąż szukamy...
    Hej miichallo,
    jeśli jesteście jeszcze niezdecydowani przejrzyjcie projekt TK40. Bryła budynku prostsza i świetny układ, bardzo funkcjonalny. Jedna wada (wg mnie): dom ma 240 m2 (garaż też 2 stanowiskowy). Ja ten projekt znalazłam parę dni temu. Jeśli chodzi o funkcjonalność jest po prostu idealny (oczywiście jest to moje subiektywne zdanie). Jedyną zmianę jaką bym zrobiła to ustawiła schody odwrotnie (wejście byłoby w holu, a nie w salonie).
    Męczyłam się przez parę dni, czy nie zmienić projektu (jeszcze mam czas). Jednakże po długich dyskusjach z mężem, uzgodniliśmy że decydujemy się na Aleksandrę.
    Trochę mi żal projektu TK40 , ale zgodnie stwierdziliśmy, że jest po prostu za duży na nasze potrzeby.
    Jak to mówią: kupił nie kupił, potargować można...
    Ostatnio edytowane przez ayna ; 11-02-2011 o 10:13

  16. #296
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    magwis

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-576
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał wandrew Zobacz post
    magwis - i jak idzie ci budowa na jakim jestes juz etapie - jakoś w październiku widziałem twoją aleksandre i mi sie podobała - czy dało by podjechać obejrzeć od środka - bo mam nadzieje ze za miesiąc rusze a w tym czasie moge jeszcze jakieś zmiany naniesc.
    pozdrawiam
    Hej

    Mamy wstawione okna, teraz zaczynaja pracę środku - instalacje.

    pewnie, że możesz przyjechać Deweloper, który nam buduje mówił, że troche osób przyjeżdża oglądać. No, ale teraz wsio jest już zamkniętę i klucz mamy tylko my i ekipa budowlana

  17. #297
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar M_L
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    51

    Domyślnie

    a możecie jakieś zdjęcia powstawiać ? fajnie by było nawet na zdjęciach pooglądać i wnętrze i na zewnątrz

  18. #298
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    skoora

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Opole
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suuperbaba Zobacz post
    Zygmuś - macie już wybraną pompę i rozrysowane ogrzewanie w domu? My też będziemy zakładać pompę Odpada wielki komin na dole i na górze, bo pozostaje tylko wentylacja...
    Witam

    Jaką pompę ciepła planujecie? Ja zastanawiam się nad pompą powietrze-woda co o tym myślicie?

  19. #299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał skoora Zobacz post
    Witam

    Jaką pompę ciepła planujecie? Ja zastanawiam się nad pompą powietrze-woda co o tym myślicie?
    My klasyka - solanka/woda + odwierty pionowe.

  20. #300
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    No i zakupiłam wczoraj projekt Aleksandra Modern A. Teraz pozostaje mi tylko czekać aż przyjdzie pocztą i do architekta.... "machina" zaczyna się rozkręcać...
    P.S. Jeśli ktoś chce kupić jakikolwiek projekt z Horyzontu to do dzisiaj do godz. 23:59 są bardzo dobre promocje.

Strona 15 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony