dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 116
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2303
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał seb.719 Zobacz post
    No wreszcie ktos cos napisał
    myślałem że juz nikt nie buduje tego domku
    Koledzy i koleżanki
    kalkulowaliście juz moze koszty realizacji tego cacka
    domek naprawde robi wrazenie ale boje sie troche o koszta.?
    Macie moze jakąś wstępna wycenę ?
    Pokrywa sie to z tym co pisza na stronie
    Ja planuje budowee pod Szczecinem
    pozdrawiam wszystkich
    Wycena na stronie tj. około 340 tys. jest bardzo obiecująca, jak również sam dom (jego zwarta bryła) warunkuje niskie koszty ogrzewania w przyszłości.
    Niebawem będę miał wstępną wycenę stanu surowego otwartego od jednego z moich potencjalnych wykonawców, któremu zleciłem wycenę wraz z materiałem przy założeniu budowy z tradycyjnego Maxa. Jeszcze będę potrzebował wyceny z Ytonga, bo nie ukrywam najbardziej skłaniam się ku tej technologii.
    Będę budował w podkarpackim.
    Pozdrawiam !

  2. #22

    Domyślnie

    Tu macie wymiary kuchni

    Ostatnio edytowane przez bax ; 07-07-2010 o 09:08

  3. #23

    Smile

    Też mam ten rzut
    Myślałam o zwiększeniu kuchni kosztem wiatrołapu a wiatrołap powiększyć kosztem pomieszczenia c.o. ale taka zmiana pewnie nie pomoże za bardzo tej kuchni...
    Faktycznie lepiej będzie zwiększyć budynek

    Zostaje jeszcze problem (podobno) niewygodnych schodów... który napewno można rozwiązać z pomocą architekta

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annax22 Zobacz post


    Zostaje jeszcze problem (podobno) niewygodnych schodów... który napewno można rozwiązać z pomocą architekta
    Ja już pytałem paru wykonawców i każdy stwierdził, że schody są do d..., będą bardzo niewygodne.
    Jeżeli będziesz miała jakieś pomysły, lub propozycje Twojego architekta to wrzuć na forum. Sam jestem ciekawy jak można je inaczej rozwiązać.
    Pozdrawiam !

  5. #25

    Domyślnie

    Witam. My z żoną również zdecydowaliśmy się na ten projekt. W najnowszej wersji kuchnia została powiększona do 10 m. Co do spiżarni to planujemy zrobić ją w pomieszczeniu gospodarczym, przez które będzie się przechodzić z garażu (i np zostawiać część zakupów) nie jest to może tak wygodne, jak spiżarnia przy kuchni ale chyba optymalne z powodu braku możliwości jej innego umieszczenia.

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Karihani
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Talking Projekt miesiąca

    W sierpniowym "Ładnym Domu" Aleskandra została zaprezentowana jako projekt miesiąca
    Pozdrawiam budujących

  7. #27

    Domyślnie

    Witam serdecznioe chciałam zapytać w jakim rejonie polski budują Państwo Aleksandra gdyż chętnie podjadę i zobaczę nażywo dom Jeżeli będą Państwo tak Mili to bardzo proszę o kontakt na email [email protected]. Z góry dziękuję
    Z poważaneim
    monika Zalewska

  8. #28

    Domyślnie

    Witam.
    Wyglada na to, że też zdecydujemy się na Aleksandrę. Wcześniej rozważaliśmy Aplauz, ale był za duży... i niespodzianka: pojawila sie Aleksandra i trafiła w nasze gusta. Mamy podobne dylematy jak reszta budujących: jak powiększyć kuchnię oraz przerobić schody, żeby były wygodniejsze. Poza tym bardzo podobają mi się schody któe są oświetlone dziennym światłem, więc marzę o świetliku nad nimi. (pomysł jeszcze nie konsultowany z wykonawcą, najpierw wygodne schody najlepiej ze spocznikiem.)
    A podpowiedź wykonawcy to filarek miedzy oknami w kuchni, który zmniejszy koszty budowy (bo nie bedzie potrzebne jakies potężne żebro cokolwiek to ma znaczyć) i ułatwi montaż rolet, jeżeli bedziemy je chcieli i dzięki któremu doł będzie taki jak piętro w tym miejscu. W pokoju dziennym dodamy okno dokładnie pod oknem które jest w pokoju na piętrze (tylna elewacja) Drzwi miedzy garazem a kotłownią dokładamy tez. Gdyby ktos z Was miał odpowiedzi lub sugestie odnośnie kuchni i schodów proszę o info na forum... deklaruję wzajemność Pozdrawiam
    Ewa
    Ostatnio edytowane przez Evia ; 15-08-2010 o 21:35

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar waldo59
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-112
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    mamy zamiar kupić projekt Aleksandra i wybudować ten dom we Wrocławiu. Może ktoś z okolic Wrocławia buduje lub wybudował Aleksandrę, to chętnie bym zobaczył jak ten dom wygląda. Garaż chcemy przedłużyć i pomyślimy o schodach jak je umieścić. Bardzo proszę o pomysły i rady do tego projektu

    Pozdrawiam
    Iwona
    Ostatnio edytowane przez waldo59 ; 26-08-2010 o 11:22 Powód: zmiana

  10. #30

    Domyślnie

    Witam.
    My z żoną na pewno będziemy budować Aleksandrę.
    Pytanie, czy ktoś już ma ten dom wybudowany ?
    Może już zaczął budowę ?
    Z miłą chęcią bym zobaczył nasz dom "na żywo"

    Pozdrawiam.

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar waldo59
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-112
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    tez chce kupic ten projekt w Horyzoncie.
    Jak to wyglada i jak daleko jest budowa ??
    Ja chce zaczac na wiosne
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez waldo59 ; 07-10-2011 o 17:19

  12. #32

    Domyślnie

    Witam,
    a czy ktoś z Was ma pomysł (albo informacje od architekta) jak można przerobić schody żeby były bardziej wygodne?
    Bo podobno wersja która jest w projekcie nie jest najlepsza...

    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witam
    Wczoraj rozmawiałam z potencjalnym wykonawcą Aleksandry i poradził, żeby zmienić schody z zabiegowych na takie z podestem i wydłużyć je na piętrze.... cokolwiek to oznacza. W czwartek idę do projektanta, ciekawe co na to powie??

    pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti79 Zobacz post
    Witam
    Wczoraj rozmawiałam z potencjalnym wykonawcą Aleksandry i poradził, żeby zmienić schody z zabiegowych na takie z podestem i wydłużyć je na piętrze.... cokolwiek to oznacza. W czwartek idę do projektanta, ciekawe co na to powie??

    pozdrawiam
    myslałam o tym, ale wtedy pod schodami nie zmieszczą się drzwi do pokoju gościnnego / gabinetu...

    pozdr Ewa

  15. #35

    Domyślnie

    Jedynym wyjściem jest poszerzenie domu (o czym wcześniej pisałem). Zwiększy nam się kuchnia i automatycznie można będzie poszerzyć schody; wydłużyć je w kierunku kuchni co pozwoli na zrobienie spocznika.
    Patrom pisał, że kuchnie powiększyli z 8,5m na 10 m - to nieprawda i zabieg czysto marketingowy ! Kuchnia jest tej samej wielkości, a przesunięto jedynie wyspę w stronę jadalni
    Ostatnio edytowane przez bax ; 02-09-2010 o 07:53

  16. #36

    Domyślnie

    A o ile mniej więcej trzeba poszerzyć dom żeby te schody stały się wygodne? Czy o metr wystarczy?
    Czy może ktoś zaczął już budować ten dom? jesli tak to gdzie?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annax22 Zobacz post
    A o ile mniej więcej trzeba poszerzyć dom żeby te schody stały się wygodne? Czy o metr wystarczy?
    Czy może ktoś zaczął już budować ten dom? jesli tak to gdzie?
    W budownictwie stosuje się "miarę" 30 cm. Czyli powiększa się o 30cm, lub wielokrotność tej miary; czyli następnie 60 cm, 90cm, 120cm itd.
    Ja, jeżeli się zdecyduję na Aleksandrę (bo ciągle myślę o Komfortowym 2) to poszerzę i wydłużę dom napewno o 90 cm do 120cm.

  18. #38

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko....
    gdzie można znależć zestawienie materiałów do Aleksandry?? Zakupiłam projekt, jednak takiego zestawienia nie ma

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti79 Zobacz post
    Witam
    Mam pytanko....
    gdzie można znależć zestawienie materiałów do Aleksandry?? Zakupiłam projekt, jednak takiego zestawienia nie ma
    Ja dostałem kosztorys z listą materiałową na maila - na prośbę telefoniczną.

    Pozdrawiam,

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jergos Zobacz post
    Ja dostałem kosztorys z listą materiałową na maila - na prośbę telefoniczną.

    Pozdrawiam,
    Dzięki bardzo za info.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony