dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 116
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2303
  1. #1041

    Domyślnie

    Wiem, że temat już się wcześniej gdzieś tu przewijał ale odszukać post to całkiem ciężka sprawa, mam pytanie do pooleya i wszystkich którzy nie zmieniali nachylenia dachu, a zdecydowali się na dachówkę ceramiczną. Jeśli tak, to jak duże wprowadziliście zmiany konstrukcyjne w więźbie? Mam taki mały zgrzyt na linii cieśla-konstruktor.

  2. #1042

    Domyślnie

    wybaczcie, cofam pytanie, znalazłem odpowiedź szybciej niż myślałem

  3. #1043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mati_23

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pooley Zobacz post
    U nas tez drobne zmiany, sciany pozostaly z porothermu, ale 30cm a nie 25 (cos tam wspominacie o szerokosci 24, ale takich przeciez nie ma, z 25cm pozostaly tylko scianki nosne wewnetrzne i te pomiedzy garazem a domem), do tego standardowo 20 cm styropianu na scianach + na wysokosci okien albo grafitowy cienszy albo welna (ponoc przy elewacji wentylowanej - a taka jest elewacja z plyt HPL - stosuje sie takie ocieplenie).
    A pod podloga na parterze 20cm styropianu, na gorze 6cm (takiej gruobosc beda kanaly wentylacyjne wiec musimy sie dostosowac). A zeby to wszystko mialo sens to do tego okna 3-szybowe i rekuperacja, na chwile obecna bez GWC, ale za to z mozliwoscia dolozenia modulu chlodzacego uzywajacego zrodlo z pompy ciepla. Moze w przyszlosci zrobimy GWC, zobaczymy jak sie sprawdzi to wszystko na razie bez. No i od razu instalacja pod kolektor sloneczny, na razie kapuchy zabraknie na takie fajerwerki, ale instalacja bedzie juz czekala na poddaszu jak by co
    Pooley, czy generalnien nie mieliście problemów żeby rozprowadzić kanały od rkuperacji, czy też może zmienialiście coś w projekcie (oprócz wspomnianiej powyżej grubości zastosowanego ocieplenia na górze?) np. wysokość pomieszczeń? Jaką macie z ciekwości średnicę jak to napisałeś "zwisów rekuperacyjnych". Może posiadasz jakiś plan rozprowadzenia wentylacji którym mógłbyś się podzielić .

    Pytanie do wszystkich, jestem obecnie na etapie rozważań nt. rolet zewnętrznych podtynkowych, czy ktoś z szanownych forumowiczów może ma takowe lub może przymierzał się do tematu.. Dla mnie to mały koszmar i jak narazie temat nie do "ugryzienia" w satysfakcjonujący sposób (przynajmniej na drzwiach balkonowych), no chyba że zwiększe ocieplenie do min. 25cm

  4. #1044

    Domyślnie

    Mati, dlaczego jest problem z roletami? Ja jeszcze nie doszłam do etapu okien, ale mam nadproża podwyższone właśnie na rolety.

  5. #1045
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzejagnes

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    śliwice
    Kod pocztowy
    51-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_23 Zobacz post
    Pooley, czy generalnien nie mieliście problemów żeby rozprowadzić kanały od rkuperacji, czy też może zmienialiście coś w projekcie (oprócz wspomnianiej powyżej grubości zastosowanego ocieplenia na górze?) np. wysokość pomieszczeń? Jaką macie z ciekwości średnicę jak to napisałeś "zwisów rekuperacyjnych". Może posiadasz jakiś plan rozprowadzenia wentylacji którym mógłbyś się podzielić .

    Pytanie do wszystkich, jestem obecnie na etapie rozważań nt. rolet zewnętrznych podtynkowych, czy ktoś z szanownych forumowiczów może ma takowe lub może przymierzał się do tematu.. Dla mnie to mały koszmar i jak narazie temat nie do "ugryzienia" w satysfakcjonujący sposób (przynajmniej na drzwiach balkonowych), no chyba że zwiększe ocieplenie do min. 25cm
    nie ma problemu z roletami albo podwyższasz nadproże to jednak na etapie budowy trzeba uwzględnić bo później masz za niskie okna albo stosujesz rolety integro takie zamówiłem i ma być ok na dużym oknie w salonie okno ma 4200mm są trzy płaszcze w jednej skrzynce

  6. #1046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mati_23

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejagnes Zobacz post
    nie ma problemu z roletami albo podwyższasz nadproże to jednak na etapie budowy trzeba uwzględnić bo później masz za niskie okna albo stosujesz rolety integro takie zamówiłem i ma być ok na dużym oknie w salonie okno ma 4200mm są trzy płaszcze w jednej skrzynce
    Co do rolet integro nie ma problemu z motażem czy z wielkością okna natomiast czym większe okno a tym samym szersza roleta, tym większa skrzynka rolety a tym samym nie ma możliwości schowania jej pod "standardowe" ocieplanie 20 cm (czyli już przestaje być podtynkowa).
    Drugi rodzaj rolet tzw. Be Clewer czyli nadstawna (na którą trzeba powiększyć/ wykonać otwór okienny ok 20-21cm większy), powiązana z oknem specjalnym profilem adaptacyjnym, realnie nie wskazana przy szerokościach powyżej 150 cm.

    Ja właśnie knuje jak zmieścić roletę podtynkową (Integro) pod ociepleniem i....trochę lipa.
    Generalnie powinno to tak wyglądać ale jeszcze kwestia grubości ocieplena wokół skrzynki..
    Attached Files
    • Typ Pliku: bez (87,7 KB, 168 views)

  7. #1047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mati_23

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    andrzejagnes czy u Ciebie/Was będzie to tak wyglądało, jakie są grubości izolacji i czy będzie to faktycznie zamaskowane w płaszczyźnie ocieplenia czy też będzie poza nim?

  8. #1048
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Sniatek,
    mam prośbę "wrzuć" szkic piętra, bo widzę na Twoich zdjęciach, że zrobiliście dość istotne zmiany w układzie pomieszczeń, ale jakoś nie mogę tego przerysować na plan. Ja jeszcze nie mam ścian działowych i wciąż mogę zrobić zmiany.

  9. #1049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    andrzejagnes

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    śliwice
    Kod pocztowy
    51-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mati_23 Zobacz post
    andrzejagnes czy u Ciebie/Was będzie to tak wyglądało, jakie są grubości izolacji i czy będzie to faktycznie zamaskowane w płaszczyźnie ocieplenia czy też będzie poza nim?
    witaj u mnie nie do końca jest jak na załączonym rysunku -moi budowlańcy zsunęli ze sobą dwie l -9 dzięki temu nad oknem zostało sporo miejsca na roletę integro około 8cm to już wystarczy by ocieplic i je w najszerszej kasecie będzie dodatkowo 7cm styropianu na reszcie okienna parterze prawie 15 cm więc ok

  10. #1050
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Seb,
    mam pytanie: gdzie kupiłeś płyty styropianowe imitujące płyty? Wyglądają bardzo ładnie, a będą z pewnością znacznie tańsze niż płyty HPL.

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    Seb,
    mam pytanie: gdzie kupiłeś płyty styropianowe imitujące płyty? Wyglądają bardzo ładnie, a będą z pewnością znacznie tańsze niż płyty HPL.
    Ayna
    te płyty to zwykły styropian oklejony z dwóch stron siatką i klejem
    \na ten rok zamknęliśmy elewację w styropianie siatce i kleju oraz została zagruntowana.
    Na wiosnę bedę robił te płyty ze stytropianu na gotowo
    pozdrowionka

  12. #1052

    Domyślnie

    Witam po Świętach i krótkie pytanie:
    44 tys. brutto za pokrycie dachowe, dużo?? (dachówka ceramiczna, robocizna, wykończenie, orynnowanie).
    Pozdrawiam.

  13. #1053

    Domyślnie

    artcooc, miałam porównywalną cenę z Creatonem i stalowymi rynnami. Roben i plastik miał być ok. 5 tys. mniej. Ostatecznie mam dachówkę betonową i stal o 10 tys mniej

  14. #1054
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiaq

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał artcook Zobacz post
    Witam po Świętach i krótkie pytanie:
    44 tys. brutto za pokrycie dachowe, dużo?? (dachówka ceramiczna, robocizna, wykończenie, orynnowanie).
    Pozdrawiam.
    Przy Creatonie Premion czarny mat wyszło: 20 tys materiał(dachówka,blacha,rynny,akcesoria) + 9 tyś robocizna. Wiem tylko że miałem dobry rabat na samą dachówkę, gdzie indziej była 5k droższa

    Oprócz tego oczywiście więźba: 10,5 tyś drewno + 9 tyś robocizna

  15. #1055
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Moja wycena na dachówkę ceramiczną Gratus Creatona wraz z rynnami stalowymi i całym osprzętem wynosiła około 32 tys.

  16. #1056

    Domyślnie

    artcook muszę sprostować. Jest tam wliczona robocizna całego dachu razem z więźbą

  17. #1057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    U mnie za dach wyszło równo 50 tyś:
    Dachówka Piemont Robena, folia Delta Maxx Plus, orynnowanie stalowe Pruszyński, akcesora - 23tyś / robocizna 10tyś
    Więźba 12 tyś / robocizna 5 tyś.

  18. #1058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mati_23

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejagnes Zobacz post
    witaj u mnie nie do końca jest jak na załączonym rysunku -moi budowlańcy zsunęli ze sobą dwie l -9 dzięki temu nad oknem zostało sporo miejsca na roletę integro około 8cm to już wystarczy by ocieplic i je w najszerszej kasecie będzie dodatkowo 7cm styropianu na reszcie okienna parterze prawie 15 cm więc ok
    andrzejagnes czy mógłbyś narysować jakiś prosty szkic jak to wygląda u Ciebie. Czy mam rozumieć że okna są osadzone głębiej w murze w kierunku wntętrza domu?

  19. #1059

    Domyślnie

    Prene - widzę że wybrałeś bloczki z solbetu na budowę Aleksandry, możesz zdradzić co zdecydowało ? Robiłeś może analizę cenową ? Cz jakieś inne względy przemawiały za betonem komórkowym ?

  20. #1060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leos878

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-705
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam serdecznie czy jest ktoś kto chce odsprzedać projekt odbicie lustrzane(garaż z lewej) pozdrawiam i czekam na info [email protected]

Strona 53 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony