dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 116
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 2303
  1. #1081

    Domyślnie

    ayna masz rację, jedyne co to mają charakter odstraszający dla włamywaczy, bo jednak utudniają i przedłużają moment wejścia do domu. W lecie chłodzą skutecznie i żadna wewnętrzna roleta, czy żaluzja się nie równa, a ja większość okien przerzuciłam na południe. Przy okazji osłaniają okna bez firan i zasłon. Jednak cena jest równie odstraszająca i sama nie wiem, czy sie jednak zdecyduję.

  2. #1082
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    Wiaq,
    czy mógłbyś dokładniej sfotografować schody i umieścić na picasa? Ostanie zamieszczone fotki są bardzo nieostre. Podaj też trochę informacji na temat Twoich schodów np.: wysokośc i głębokość stopni oraz ich ilość. Będę wdzięczna za te informacje

  3. #1083
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyga Zobacz post
    Prene, zgodnie z obietnicą oferty jakie otrzymałem na rekuperacje (ceny netto):
    Opcja 1: rekuperator Renovent Large – 6900, osprzęt, kanały spiro - 8400 i robocizna 6000) = 21400
    Opcja 2: rekuperator Renovent Excellent Plus – 8600, osprzęt, kanały spiro - 8400 i robocizna 6000) = 23100
    Opcja 3: rekuperator Aeris CA 550 – 13300, osprzęt, kanały spiro - 8400 i robocizna 6000) = 27800
    Opcja 4: rekuperator Aeris 550 VV Ease – 10700, osprzęt, kanały sztywne metalowe i robocizna 13440) = 24100
    Opcja 5: rekuperator Aeris 550 VV Ease – 10700, osprzęt, kanały Uniflex i robocizna 19200) = 29900
    Opcja 6: rekuperator Aeris 550 VV Ease – 12000, osprzęt, kanały spiro – 8300 i robocizna 4500) = 24800
    Opcja 7: rekuperator Rego 500 VE-EC– 10800, osprzęt, kanały spiro – 8300 i robocizna 4500) = 22600
    Opcja 8: rekuperator Rego 600 HE-B-EC-C4– 8000, osprzęt, kanały spiro – 8300 i robocizna 4500) = 20400
    Opcja 9: rekuperator Mistral 600 Pro EC, sterownik RC4, nagrzewnica – 10500, osprzęt, kanały spiro – 8300 i robocizna 4500) = 23300
    Jeżeli macie inne oferty wrzućcie na forum.

    Dzięki krzyga za tak wiele wycen. Choć tylko jedna z tych wycen jest na kanały sztywne, a tylko takie biore pod uwage to i tak utwierdziło mnie to w przekonaniu, że mam dobrą cenę Spiro na Ole jest średnio 2 tyś. tańsze. pozdrawiam.

  4. #1084
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzyga

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prene Zobacz post
    Dzięki krzyga za tak wiele wycen. Choć tylko jedna z tych wycen jest na kanały sztywne, a tylko takie biore pod uwage to i tak utwierdziło mnie to w przekonaniu, że mam dobrą cenę Spiro na Ole jest średnio 2 tyś. tańsze. pozdrawiam.
    Prene, Czy możesz mi przesłać namiar na firmę od której dostałeś dobrą ofertę na rekuperacje opartą na sztywnych kanałach?

  5. #1085
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    Co do rekuperacji na chwile obecna moge polecic LinkAir, u mnie instalacja kanalow sztywnych (koncowki na spiro) wyszlo ok 9tys razem z robocizna.
    Nasze postępy: na zdjęciach i panoramach

  6. #1086
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Prene

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyga Zobacz post
    Prene, Czy możesz mi przesłać namiar na firmę od której dostałeś dobrą ofertę na rekuperacje opartą na sztywnych kanałach?
    www.salklim.pl

  7. #1087
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiaq

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    Wiaq,
    czy mógłbyś dokładniej sfotografować schody i umieścić na picasa? Ostanie zamieszczone fotki są bardzo nieostre. Podaj też trochę informacji na temat Twoich schodów np.: wysokośc i głębokość stopni oraz ich ilość. Będę wdzięczna za te informacje
    jak będę na budowie to cyknę fote,te rzeczywiście są niezbyt wyraźne. schody zrobiliśmy proste z podestem/spocznikiem dla wygody w użytkowaniu/wnoszeniu mebli etc. pamiętam że wysokość stopnie jest chyba 18,6cm lub 18,7cm tak więc dużo, ale inaczej się nie dało. tak czy siak wylądowaliśmy chyba 2 stopnie za ścianą nośną za którą miały się schować schody. tym akurat się nie martwimy, zaaranżujemy to potem jakimś elementem przy ścianie, pólkami z g-k, zobaczymy..... schody oczywiście wjechały na drzwi - aby nie trzeba było ich zmniejszać i zwężać do jakiś śmiesznych rozmiarów obniżyliśmy posadzki z 20 cm w projekcie na 15 cm. co do ilości stopni to muszę sprawdzić naocznie bo nie pamiętam teraz.

  8. #1088
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    calkiem_zielony

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Owczarnia k. Podkowy Leśnej
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    44
    Ostatnio edytowane przez calkiem_zielony ; 10-01-2012 o 17:49

  9. #1089
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pooley
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    219

    Domyślnie

    U mnie jak zwykle nie mozna obejrzec ani jednego zdjecia z tego skydrive...
    Nasze postępy: na zdjęciach i panoramach

  10. #1090
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    calkiem_zielony

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Owczarnia k. Podkowy Leśnej
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    44

    Domyślnie

    Specjalnie dla Ciebie wysłałem je mailem.

  11. #1091
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ayna
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    89

    Domyślnie

    [QUOTE=calkiem_zielony;5114103]Czy moglibyśmy prosić Was żebyście rzucili okiem na wstępny projekt naszej kuchni i skomentowali co o tym myślicie?=QUOTE]

    Ładna kolorystyka. W szafkach stojących na podłodze umieściłabym maksymalną liczbę szuflad (na pełnym wysuwie), gdyż według mnie są praktyczniejsze niż otwierane szafki. Zauważyłam, na prezentowanych przkładach, że bardzo często kuchenka jest umieszczna na przeciwległej ścianie, w stosunku do aranżacji zawartej w projekcie.

    Całkiem_zielony, jeśli nie masz nic przeciwko umieszczę projekt Twojej kuchni na forum, bo faktycznie ja też mam problem ze skydrivem. Teraz mi się udało obejrzeć Twoje zdjęcia. Zastanawiam się czy to nie wina przeglądarki, bo miałam problem z tą stroną do stylizacji wnętrz (była podana na forum), po otworzeniu w innej przeglądarce działa bez zarzutu.

    Projekt kuchni Całkiem_zielonego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2a.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	60,3 KB
ID:	94499   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1b.jpg
Wyświetleń:	373
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	94500   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3a.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	94501   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	94502  
    Ostatnio edytowane przez ayna ; 10-01-2012 o 19:42

  12. #1092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    calkiem_zielony

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Owczarnia k. Podkowy Leśnej
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    44

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wstawienie zdjęć na forum. Nie potrafiłem tego sam zrobić. Może ktoś mnie nauczy?
    W szafkach na podłodze już jest maksymalna ilość szuflad. Moja żona o to zadbała.
    Więcej się nie da. Musi zostać szafka narożna, szafka pod zlewem na śmieci i zmywarka. Reszta to same szuflady.
    My lubimy otwarte przestrzenie. Ta kuchnia jest za mała, aby zrobić tam jeszcze wyspę czy półwyspę, więc to odpadło.
    Szafek wiszących też nie da się nigdzie zrobić, więc pomysł na zabudowę całej ściany szafkami kominowymi.
    W konsekwencji jedyne miejsce gdzie da się zamontować okap na ścianie to to gdzie w naszym projekcie.
    Chętnie zapoznamy się z Waszymi pomysłami na aranżację tej niedużej przestrzeni.

  13. #1093

    Domyślnie

    super ci wyszło

    ja dla odmiany chciałabym zabudowac cała kuchnię maksymalnie. Nie mam wizualizacji, bo wszystko dopiero rodzi się w głowie, ale ponieważ ja mam ściankę przy jadalni u mnie raczej wyglądać będzie tak na szybkim szkicu:



    krem - 3 szafy kominowe (ew. 4) i tylko one będą widoczne z salonu; czerwony na pewno szafki dolne, a niebieski dolne i górne. Szary jest w opcji, jak mi sie uda wymierzyć, to mam zamiar obudować całe okno u góry i u dołu, wówczas blaty i szafki będą dookoła całej kuchni.

    Pooley odpoczywacie, czy idziecie do przodu? Podglądam was

  14. #1094

    Domyślnie

    kolorystyka: biały połysk, w ogóle idę w szary i biały

  15. #1095
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luckyshot

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Milanówek
    Kod pocztowy
    05-822
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał calkiem_zielony Zobacz post
    więc pomysł na zabudowę całej ściany szafkami kominowymi.
    W konsekwencji jedyne miejsce gdzie da się zamontować okap na ścianie to to gdzie w naszym projekcie.
    Chętnie zapoznamy się z Waszymi pomysłami na aranżację tej niedużej przestrzeni.
    Pytanie - czy myśleliście, aby wysoką zabudowę zrobić "dłuższą" to znaczy wysunąć ją trochę w stronę jadalni. Na załączonych zdjęciach widać, że przed lodówką jest jeszcze kawałek ściany i z moich obliczeń to tam jeszcze ta wysoka zabudowa mogłaby być dłuższa.. U nas myślimy czy jej nie zrobić szerszej nawet niż w projekcie (do 3,7m) wtedy może się nawet zmieści za lodówką i piekarnikiem płyta i okap.

    Co wy na to?

  16. #1096
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiaq

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    91

    Domyślnie

    PILNA SPRAWA:

    czy ma ktoś może z Was rzuty parteru i piętra dla Modern B z tarasem nad garażem w plikach CAD ?? Horyzont woła sobie za to 190 zł, może ktoś już nabył i podzielimy się kosztami ... ?!

  17. #1097
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    calkiem_zielony

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Owczarnia k. Podkowy Leśnej
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckyshot Zobacz post
    Pytanie - czy myśleliście, aby wysoką zabudowę zrobić "dłuższą" to znaczy wysunąć ją trochę w stronę jadalni. Na załączonych zdjęciach widać, że przed lodówką jest jeszcze kawałek ściany i z moich obliczeń to tam jeszcze ta wysoka zabudowa mogłaby być dłuższa.. U nas myślimy czy jej nie zrobić szerszej nawet niż w projekcie (do 3,7m) wtedy może się nawet zmieści za lodówką i piekarnikiem płyta i okap.

    Co wy na to?
    Wogólne nie rozważaliśmy takiej opcji. Na naszym rzucie ta ścianka nie jest dobrze narysowana, ale w rzeczywistości ma 24cm grubości i już jest dobudowana do słupa żelbetonowego, który mieliśmy w tym miejscu. Dalej już jest praktycznie ciąg komunikacyjny, a w zasadzie to nawet hall. Wolimy mieć więcej otwartej przestrzeni, a szefek i tak będzie całkiem sporo.

  18. #1098
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    p3drinho

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łochowo
    Posty
    6

    Domyślnie Ola w Łochowie

    Witam ponownie. Po długich bojach udało mi się uzyskać zmianę warunków zabudowy
    Teraz już czekamy na adaptacje projektu.
    Czy ktoś ma może sprawdzony kosztorys, którym mógłby się podzielić?
    Zależałoby mi, aby wstępnie już przygotowywać fundusze pod budowę.
    Jeżeli ktoś mógłby polecić również dobrą ekipę budowlaną w okolicach Bydgoszczy to byłbym wdzięczny

    @Brzytwa, jak wasze warunki?

    Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów!

  19. #1099
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wiaq

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-114
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał ayna Zobacz post
    Wiaq,
    czy mógłbyś dokładniej sfotografować schody i umieścić na picasa? Ostanie zamieszczone fotki są bardzo nieostre. Podaj też trochę informacji na temat Twoich schodów np.: wysokośc i głębokość stopni oraz ich ilość. Będę wdzięczna za te informacje
    Ayna,

    W mojej galerii masz kilka fotek schodów, tak jak pisałem wysokość do ok 18,6 lub 18,7 szerokość stopni ok 25,5 cm, jest 8 stopni potem spocznik jako 9 i 6 kolejnych, czyli 14 stopni + spocznik pomiędzy

  20. #1100

    Domyślnie

    Cytat Napisał beti79 Zobacz post
    Witam wszystkich budujących
    Mam pytanie do osób, które są już po zakupie stolarki, jaki macie wymiar okien w kuchni i w pokoju nad kuchnią. W projekcie jest cos chyba pokrecone, bo w części rysunków okno w kuchni ma 160 cm, a w części 190.
    A tak przy okazji ...... jakie są przybliżone koszty stolarki w naszej Oluni??

    Z gory dziekuję za odpowiedź
    Pozdrawiam i zyczę wytrwałości w budowaniu i wykańczaniu.
    Nasze okienka to koszt 31 000 razem z ciepłym montażem;] Pozdrawiam

Strona 55 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony