dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 116
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 2303
  1. #101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Karihani
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pomysł na piętro bardzo dobry - też miałam taki plan ale co z wejściem do pokoju na dole skoro schody zostaną obrócone o 90 stopni?
    A co do słupów - zastanawiam się jak to by było gdyby pokrycie dachu było cięższe (np. ceramika). Czy konstrukcja będzie taka sama? Jakie planujecie pokrycia?
    Ostatnio edytowane przez Karihani ; 15-11-2010 o 08:32

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Co do wejścia to projektant będzie się o to martwić (chyba można schody obrócić w prawą stronę). My planujemy dachówkę cementową czarną lub grafitową. Projektant wspominał o wstawieniu dwuteowników i w ten sposób pozbycie się słupów, lecz dokładnie będę wiedział w grudniu. Z czego będziecie budować? My z porothermu 25. Jakby był ktoś zainteresowany znaleźliśmy firmę w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie można dostać ww. pustaka za 4,79 brutto z możliwością przechowania do wiosny. ( promocja kończy się z końcem listopada).

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy posiada ktoś Projekt Aleksandry w formacie DWG???

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    Zamieszczam nasz wstępny pomysł na pietro. Schody będą drewniane i obrócone o 90stopni.

    Jeśli obrócisz schody to co zrobisz z wejściem na dole do pokoju ??? No i najważniejsze - w twoim projekcie piętra z ubikacji korzystać będziecie tylko wy ???
    Bo wejście do niej jest tylko z waszej sypialni !? Wg. mnie to fatalne rozwiązanie; dzieci mają biegać za każdą potrzeba na dół ? czy też mają np w nocy paradować za potrzebą przez waszą sypialnię ???

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej

    Nie dorysowałem drugiej łazienki na piętrze. Będzie ona tam gdzie jest garderoba (pomiędzy dwoma pokojami). Co do drzwi na parterze będą one prawdopodobnie w narożniku salonu. Będzie to tylko pokój typu biuro. Co do schodów przychylamy się do:


  6. #106

    Domyślnie

    [QUOTE=Zygmus;4393898]Hej

    Nie dorysowałem drugiej łazienki na piętrze. Będzie ona tam gdzie jest garderoba (pomiędzy dwoma pokojami). Co do drzwi na parterze będą one prawdopodobnie w narożniku salonu. Będzie to tylko pokój typu biuro. Co do schodów przychylamy się do:

    Całkiem fajnie to sobie wykombinowaliście .......I ta łazienka zamiast garderoby. Tylko zastanawiam się nad jedną rzeczą.... mianowice, czy pokój, który w projekcie jest nazwany sypialnią nie jest za mało ustawny jak na dziecięcy pokój. Przez to, że ma tak dużo okien, moze być ciężki do urządzenia (co innego wstawić łóżko i komodę do sypialni a zupełnie co innego wstawić meble dziecięce). Z drugiej strony wyzbywać się któregoś okna..... wtedy projekt na zewnątrz traci swój urok.
    Ale nie powiem, pomysł wart skopiowania, bo oddzielna łazienka to super sprawa.
    Ostatnio przeczytałam, że w przygotowaniu jest wersja B naszej aleksandry, dom zostanie powiększony o 1 m, co podobno ma zwiększyć też kuchnię do 13,5m, no i na górze ma pojawić się właśnie druga łazienka.
    Pozdrawiam wszystkich aleskandrowiczów

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chcemy zrobić jak najmniej zmian, tak aby projekt nie stracił wyglądu zewnętrznego (usuwanie okien). Ma on wyglądać dokładnie jak na projekcie. Co do pokoju dziecięcego są tam 2 ściany na których można ustawić meble i wydaje mi się, że powinno wystarczyć.

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Mam plany powiększonej Aleksandry o 1 metr. Tzn ściana kuchni i salonu o 1 metr, jest tego trochę więc jeśli chcecie te projekty to napiszcie do mnie maila [email protected].
    Pozdrawiam
    Bartek

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karihani Zobacz post
    Pomysł na piętro bardzo dobry - też miałam taki plan ale co z wejściem do pokoju na dole skoro schody zostaną obrócone o 90 stopni?
    A co do słupów - zastanawiam się jak to by było gdyby pokrycie dachu było cięższe (np. ceramika). Czy konstrukcja będzie taka sama? Jakie planujecie pokrycia?
    Witam, my na początku byliśmy pełni obaw co do dachu z gontem bitumicznym ale po zwiedzeniu okolicy i przyjrzeniu się tego rodzaju dachom (oczywiście tym nowszym) stwierdziliśmy, że wizualnie będzie ok. Zastosowanie innego (cięższego) pokrycia to konieczność przeprojektowania więźby dachowej, ze względu na większy ciężar, oraz większe koszty ze względu na dość skomplikowany kształt dachu (co innego przyciąć gont, a co innego dachówkę) więc znacznie większe koszty materiałów i robocizny. Musicie policzyć, na co was stać. Sądzę, że koszty dachu (przy dachówce ceramicznej) wzrosną o jakieś 30 - 40%. Dachówka będzie trwalsza, a co do estetyki to wszystko zależy od tego co wybierzecie, czyli od gustu. Ze względu na wysokość elewacji i mały kąt nachylenia dachu nawet z odległości 20 m nie będzie on praktycznie widoczny na budynku (jedynie niższa część nad garażem). My zostajemy przy goncie - może też trochę dlatego, że takich dachów jest stosunkowo niewiele.

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jober

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    49

    Red face projekt Alesandra Modern

    Witam po raz pierwszy.

    Wczoraj znalazłam ten projekt i bardzo mi się spodobał.
    Analizuję go od kilku godzin i też mam pewne przemyślenia.
    Wydaje mi się, że kuchnie można powiększyć kosztem szafy w wiatrołapie, a wiatrołap powiększyć kosztem pom. gos. W takim pomieszczeniu chyba i tak powinno się wszystko zmieścić (piec wiszący z zasobnikiem wbudowanym), pralka i suszarka i jeszcze zostanie trochę miejsca na odkurzacze, mopy itp.
    W powiększonej kuchni można sprytnie zaprojektować małą spiżarnię (drzwi i po otwarciu miejsce dla jednej osoby i dookoła półki).Ja bym to zrobiła tak, że nie będzie wyspy kuchennej a w tym miejscu ściana i wejście do spiżarni od strony kuchni - później coś narysuję i wyślę.
    Poza tym wydaje mi się, że w kuchni powinien być szyb wentylacyjny dla okapu, a nie widzę go na rysunku.
    Zastanawiam się też nad oknami - co to są za okna, z jakiego materiału i co z ich otwieraniem, czy drzwi balkonowe można zrobić przesuwne.
    Fajnie też by wyglądało, gdyby otwory w salonie zrobić analogicznie do jadalni (narożne), wówczas wizualnie byłoby to moim zdaniem korzystne również z zewnątrz, a i salon zyska poprzez widok na druga stronę działki i dodatkowo ścianę na jakiś mebel.
    Zastanawiam się, dlaczego schody będa niewygodne i na czym ta niewygoda polega. Może chodzi tu o możliwość wnoszenia sprzętów, bo chyba nie o samo chodzenie po nich - w końcu to tylko jedna kondygnacja, więc chyba można wytrzymać.
    Nie robiłabym wejścia z garażu do pom. gos., ale wejście na ganek powinno być, aby nie wychodzić przez bramę garażową (na rysunku i wizualizacjach nie widać tego wejścia - może w projekcie jest. Miałam kiedyś dom z wejściem do garażu z holu i byłam bardzo niezadowolona - zawsze jednak do domu wpadają zapachy (spaliny) i to mnie bardzo denerwowało.

    Planuje ten dom wybudować możliwe tanio, ale bez zwiększania bryły i kubatury. Każde powiększenie mocno zwiększy kubaturę i koszty ogrzewania.

    Ciekawa jestem, czy od autora projektu można uzyskać informacje o materiałach wykończeniowych elewacji płyty) Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat - co to jest i kto to produkuje lub sprzedaje, jak się to montuje itp.

    Cały czas chyba jeszcze nikt nie buduje tego domu, więc pewnie nie ma szans na oglądanie, ale gdyby jednak ktoś już postawił, to fajnie byłoby zobaczyć.
    Planuję budowę w okolicach Warszawy - Piaseczna.
    Co do materiałów, to czy w projekcie jest przewidziany styropian na zewnątrz? A i jeszcze mam pytanko o garaż - dlaczego uważacie, że jest za mały - jakie są standardowe wymiary dla dwóch samochodów - nie myślę tu o dużych samochodach, ale takich jak np. Nissan Qashqai.

    Pozdrawiam wszystkich.

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jober,
    Po pierwsze, mieszkasz w tej chwili w domu czy w mieszkaniu? Dom 100 m2 to nie to samo co mieszkanie 100m2. Wbrew pozorom w miarę mieszkania w domu okazuje się, że ile by nie było pomieszczeń gospodarczych to i tak jest za mało. Więc pomniejszanie tego jedynego, które jest w projekcie wydaje mi się chybionym pomysłem. My powiększamy pomieszczenie i garaż. W garażu pewnie zmieszczą się dwa auta, ale już nic więcej, a przecież gdzieś trzeba trzymać narzędzia ogrodowe, kosiarkę, rowery, sprzęt sportowy, ogrodowe zabawki dziecięce itp. Nie wiem czy można twój pomysł architektonicznie rozwiązać.
    Kuchnię w tej chwili mam 6m2 i nie ma dramatu. W projekcie Aleksandry jest 10, myślę, że to jest ok.

    Z naszego wstępnego rozeznania wynika, że z oknami jest problem. Po pierwsze okna narożne są tak zaprojektowane, że nie można ich otworzyć, bo przeszkadza w tym słupek. Okna ze słupkiem na zewnątrz budynku tracą na wyglądzie. Nasz architekt powiedział, że jest na to sposób i że już takie okna robili, ale na to trzeba zwrócić uwagę. Kolejny problem to taki, że okna pokojowe są zbyt duże, żeby mogły być otwierane. Trzeba je albo skrócić o jakieś 30 cm albo podzielić. Bo przecież nie można zrobić samych nieotwieranych okien w domu.
    Drzwi tarasowe można zrobić przesuwne.

    Schody są podobno ok. Wszystkim chodzi o to, że schody zabiegowe są niewygodne, bo stopnie mają różną szerokość od wewnątrz i od zewnątrz, ale architekt powiedział, są są dość szerokie i przez to ten zabieg nie będzie przeszkadzał. Tak czy siak my chcemy zrobić okrągłe.

    Cytat Napisał jober Zobacz post
    Fajnie też by wyglądało, gdyby otwory w salonie zrobić analogicznie do jadalni (narożne), wówczas wizualnie byłoby to moim zdaniem korzystne również z zewnątrz, a i salon zyska poprzez widok na druga stronę działki i dodatkowo ścianę na jakiś mebel.
    A tego nie zrozumiałam.

    Dom ma w projekcie porotherm 25 plus 20 cm styropianu na parterze. Na piętrze ten sam porotherm, 15 cm styropianu i okleinę. Architekt mówił co to za płyty ale w tej chwili nie pamiętam.

    Pozdrawiam
    E.

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jober

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam, mieszkam w domu podobnej wielkości, przy którym mam komórkę. To prawda, że kosiarka, narzędzia ogrodnicze znajdują tam swoje miejsce, ale mam nadzieję, że w tym garażu tez się zmieszczą. Poza tym w komórce mam same niepotrzebne rzeczy i raz do roku jest akcja sprzątanie. Chodzi m raczej o pomieszczenie gospodarcze, które można śmiało zmniejszyć, n chyba, że ktoś lubi chomikowanie - ja raczej wyrzucam rzeczy, o które (wiem z doświadczenia) nikt sie nigdy nie zapyta. Faktycznie, przydało by sie miejsce na rowery - to już w garażu.

    Okna z tego co przeczytałam na specyfikacji materiałowej są z PCV - czego nie znoszę. Ciekawe, czy można zastąpić je oknami z aluminium (zupełnie nie miałam z takimi do czynienia. Myślę, że mogły by wyglądać dobrze w kolorze szaro-metalicznym. Może takie okna można podzielić pionowo - nie stracą wtedy na swoim charakterze, a wtedy może można byłoby otwierać.
    Co do tych płyt, to już znalazłam - są to płyty włókno-cementowe ( www.cembrit.pl )

    A gdyby garaż powiększyć poprzez wyciągnięcie go tylko do przodu (o 1 m), czy bardzo to zmieni więźbę nad garażem? A może 0,5 do przodu i 0,5 do tyłu?
    Zastanawiam się te, czy te 20 cm styropianu na dole to nie jest przesada przy porothermie. Wydaje mi się, że chodzi tu raczej o zabieg wizualny - góra jest nieco cofnięta. A może na dole wystarczy 15 cm styropianu i 25 porotherm, a na górze 12 cm istyropianu i zamiast porothermu dać pustak ceramiczny typu U - jest cieńszy o 3 cm a izolacyjność taka sama. Mam w tej chwili dom z pustaka U 22 i 15 cm styropianu i jest bardzo dobrze zaizolowany. Sama płyta elewacyjna też chyba ma jakieś właściwości izolacyjne.

    Co do okna w salonie, to myślałam o zrobeniu narożnego tak jak w jadalni - lepszy widok na resztę ogrodu i wówczas od strony jadalni dać kawałek ściany. Całe okno będzie mniejsze. Poza tym, wydaje mi się, że te okna nie są narożne tylko w samym narożniku jest jakiś słupek (pewnie zbrojony). Całkowicie narożne jest okno w kuchni i okno w pokoju nad kuchnią.

    To tyle na razie, pozdrawiam.

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jober

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zygmus

    Gdybyś znał już ten patent na okna, o którym wspominał Twój architekt, to podziel się proszę tą informacją.
    Dziękuję.

  14. #114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jober

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Do wszystkich Forumowiców.

    Czy ktoś miał do czynienia z pompą ciepła?

    Mój dom będzie stał w miejscu, gdzie nie ma szans na gaz ziemny. Planuję wstępnie gaz płynny (zbiornik podziemny), ale wczoraj poczytałam trochę o tych pompach ciepła. Nie mogę póki co ocenić jakie są wady i zalety tego systemu. Wiem, że instalacja jest droga, ale chyba bardzo oszczędna eksploatacja. Poza tym gdzieś przeczytałam, że od 5 grudnia Polska ma uznać pompy jako odnawialne żródło energii i z tym wiązać się będą między innymi dofinansowania z gminy (podobno do 80%, ale to tylko mi się obiło o uszy i mogę się mylić)

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pewnie, że można zrobić okna z aluminium. Sami o tym myśleliśmy, ale po pierwsze te okna są drogie, a po drugie zimniejsze niż drewno czy PVC.

    My robimy pompę ciepła. Inny rodzaj ogrzewania nawet nie wchodzi w grę. Oczywiście z podłogówką w całym domu.

  16. #116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cześć
    Na stronie Horyzontu znajdziesz wstępny kosztorys budowlany oraz rodzaje materiałów w tym okna. Możesz zadzwonić do Horyzontu, Pani Justyna czyli matka Aleksandry(projektantka) odpowie Ci na wszystkie pytania-miła osoba. Pod Smolcem koło Wrocławia stoi Aleksandra pokazowa jest umeblowana itd. Drzwi z garażu są popatrz dobrze na przekroje domu i zauważysz je.
    Pozdrawiam
    Bartek

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej

    Gdzie dokładnie stoi Aleksandra. Może masz namiary (adres i nr telefonu) lub ewentualnie zdjęcia

  18. #118
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafik2000

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Cześć
    ... Pod Smolcem koło Wrocławia stoi Aleksandra pokazowa jest umeblowana itd. Drzwi z garażu są popatrz dobrze na przekroje domu i zauważysz je.
    Pozdrawiam
    Bartek
    Dokładnie w którym miejscu i jak dojechać? Zakładając ze wjedziemy do Smolca od strony Wrocławia

  19. #119

    Domyślnie

    Jeśeli ktoś ma blisko do miejsca w którym wybudowana jest Aleksandra i zamierza się tam wybrać to może niech zrobi fotki domku i wrzuci na forum

  20. #120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik2000 Zobacz post
    Dokładnie w którym miejscu i jak dojechać? Zakładając ze wjedziemy do Smolca od strony Wrocławia
    Info na temat Smolca dostałem hmmm.. jak to nazwać-drogą nieoficjalną. Kurcze byłem dzisiaj u Pani Justyny w Horyzoncie, też mi mówiła, że można Aleksandry zobaczyć w Polsce i jako biuro pomagają zaaranżować spotkanie. Wiecie co zadzwońcie do Horyzontu i porozmawiajcie Z Panią Justyną-bardzo miła osoba na pewno wam pomoże.

    Bartek

Strona 6 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony