dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 116
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 2303
  1. #121
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafik2000

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Info na temat Smolca dostałem hmmm.. jak to nazwać-drogą nieoficjalną. Kurcze byłem dzisiaj u Pani Justyny w Horyzoncie, też mi mówiła, że można Aleksandry zobaczyć w Polsce i jako biuro pomagają zaaranżować spotkanie. Wiecie co zadzwońcie do Horyzontu i porozmawiajcie Z Panią Justyną-bardzo miła osoba na pewno wam pomoże.

    Bartek
    To mam przez to rozumieć że podobno w Smolcu jest Aleksandra wybudowana? Widziałeś ja tam na żywo na własne oczy czy jej tam nie ma?
    To nie rozumiem po co sie chwalisz takimi informacjami na łamach forum jak robisz z tego wielka tajemnice.
    Ideą tego forum jest żeby osoby zainteresowane budową Aleksandry pomagały sobie i udzielały cennych wskazówek.

  2. #122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik2000 Zobacz post
    To mam przez to rozumieć że podobno w Smolcu jest Aleksandra wybudowana? Widziałeś ja tam na żywo na własne oczy czy jej tam nie ma?
    To nie rozumiem po co sie chwalisz takimi informacjami na łamach forum jak robisz z tego wielka tajemnice.
    Ideą tego forum jest żeby osoby zainteresowane budową Aleksandry pomagały sobie i udzielały cennych wskazówek.
    Nie po prostu wiem, że tam jest a info dostałem na mail od osoby, która śledzi forum nie dodając postów ja sam nie widziałem. A jeśli ktoś mi pisze coś na prywatnego maila a nie na forum to nie wiem czy mogę pisać co i kto mi napisał. A tak poza tym to trochę wyluzuj po padniesz na zawał zanim zaczniesz budować dom.

    Pozdrawiam
    Bartek

  3. #123
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafik2000

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Nie po prostu wiem, że tam jest a info dostałem na mail od osoby, która śledzi forum nie dodając postów ja sam nie widziałem. A jeśli ktoś mi pisze coś na prywatnego maila a nie na forum to nie wiem czy mogę pisać co i kto mi napisał. A tak poza tym to trochę wyluzuj po padniesz na zawał zanim zaczniesz budować dom.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Spokojnie nie padne,
    Przy dwóch budowach nie padłem to i przy tej tez nie padne

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik2000 Zobacz post
    Spokojnie nie padne,
    Przy dwóch budowach nie padłem to i przy tej tez nie padne
    Właśnie napisałem maila nt. Aleksandry w Smolcu jak dostanę info dam znać.
    Bartek

  5. #125

    Domyślnie

    witam,
    zastrzegam, że jestem kompletnym laikiem, szukam pierwszego projektu, zbuduję pewnie pierwszy i jedyny dom, więc moje pytanai moga dla kogoś brzmiec naiwnie itp. ale Aleksandra Modern wpadła mi w oko.

    Czy Aleksandrę dałoby się podpiwniczyć?
    A może w gabinecie zrobic kuchnię, w toalecie komórkę, w pralni toaletę, a w kuchni pokoik?



    pozdrawiam

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jober

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Cześć
    Na stronie Horyzontu znajdziesz wstępny kosztorys budowlany oraz rodzaje materiałów w tym okna. Możesz zadzwonić do Horyzontu, Pani Justyna czyli matka Aleksandry(projektantka) odpowie Ci na wszystkie pytania-miła osoba. Pod Smolcem koło Wrocławia stoi Aleksandra pokazowa jest umeblowana itd. Drzwi z garażu są popatrz dobrze na przekroje domu i zauważysz je.
    Pozdrawiam
    Bartek
    I tak właśnie zrobiłam i już wszystko wiem na temat projektu. Rzeczywiście, Pani Justyna jest bardzo miła i pomocna. Teraz przyszła mi do głowy jeszcze jedna wątpliwość. Ten daszek nad wejściem do domu - czy to zda egzamin - na daszku też chyba są te płyty i to w idealnym poziomie - a co z deszczem? Jeżeli Aleksandra pod Smolcem jest pokazowa, to kto ją budował? - czy to biuro Horyzont?

  7. #127
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jober Zobacz post
    I tak właśnie zrobiłam i już wszystko wiem na temat projektu. Rzeczywiście, Pani Justyna jest bardzo miła i pomocna. Teraz przyszła mi do głowy jeszcze jedna wątpliwość. Ten daszek nad wejściem do domu - czy to zda egzamin - na daszku też chyba są te płyty i to w idealnym poziomie - a co z deszczem? Jeżeli Aleksandra pod Smolcem jest pokazowa, to kto ją budował? - czy to biuro Horyzont?
    Odpowiedź również dla rafik2000
    Wcześniej źle zrozumiałem. W Smolcu nie ma Aleksandry jet tylko dom budowany w systemie energooszczędnym z wykorzystaniem najnowszych technologii czyli tak jak Aleksandra.

  8. #128

    Domyślnie

    Gdyby ktoś ze względu na warunki zabudowy nie mógł postawić wersji Modern, zaś wersja Klasyk nie bardzo mu się podobała to znalazłem chyba ciekawą alternatywę !?
    Układem salonu i kuchni bliźniaczo podobny, zaś dużo lepiej rozwiązana klatka schodowa, jest spiżarnia, a i z powiększeniem garażu nie powinno być problemu !
    Zobaczcie : http://projekty.muratordom.pl/projek...al_s=news&nr=3

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wandrew

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław / Bogdaszowice
    Kod pocztowy
    53-151
    Posty
    93

    Domyślnie Czym zamierzacie ogrzewać dom?

    Witam,
    rozmawiałem ostatnio z Panią Justyną odnośnie energooszczędności tego domu - zaproponowała mi abym zmienił:
    np. ściana zewnętrzna posiada współczynnik U= 0,165, wg warunków techn. max współczynnik to 0,3. Wystarczy kupić styropian o lepszym współczynniku niż standardowe, np. z lamda 0,033 i już ściana isiąga U=0,142, zatem parametry jakie mają domy pasywne. Podobnie jest z dachem, wg projektu współczynnik wynosi 0,186, przy zakupie wełny mineralnej o lepszym współczynniku zyskujemy przegrodę o U= 0,16.

    Zamierzam również wykorzystać rekuperator oraz wsadzić rurę w ziemie czyli gruntowy wymiennik ciepła - zatem już będzie wysoka oszczędność na wentylacji - zamierzam również te rury podłączone do rekuperatora podłączyć do kominka z ogrzewaniem grawitacyjnym aby jeszcze bardziej podgrzewał oszczędzane powietrze.

    A co najważniejsze zastanawiam się czym dodatkowo stale ogrzewać dom - chodzi mi również o koszty w przyszłości - zastanawiałem się nad piecem na ekogroszek - ale potrzebowałbym zrobić piwnicę co wiąże się z dodatkowymi kosztami, teściu proponuje mi abym założył piec gazowy i kupił butle na 2700 litrów ale to za ładnie nie wygląda i nie jest też tanie. A teraz zastanawiam się nad zainstalowaniem Pompy ciepła.
    Co o tym sądzicie jak wy to rozwiążecie?

    Pozdrawiam

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    [QUOTE=wandrew;4406137]Witam,
    rozmawiałem ostatnio z Panią Justyną odnośnie energooszczędności tego domu - zaproponowała mi abym zmienił:
    np. ściana zewnętrzna posiada współczynnik U= 0,165, wg warunków techn. max współczynnik to 0,3. Wystarczy kupić styropian o lepszym współczynniku niż standardowe, np. z lamda 0,033 i już ściana isiąga U=0,142, zatem parametry jakie mają domy pasywne. Podobnie jest z dachem, wg projektu współczynnik wynosi 0,186, przy zakupie wełny mineralnej o lepszym współczynniku zyskujemy przegrodę o U= 0,16.

    Zamierzam również wykorzystać rekuperator oraz wsadzić rurę w ziemie czyli gruntowy wymiennik ciepła - zatem już będzie wysoka oszczędność na wentylacji - zamierzam również te rury podłączone do rekuperatora podłączyć do kominka z ogrzewaniem grawitacyjnym aby jeszcze bardziej podgrzewał oszczędzane powietrze.

    A co najważniejsze zastanawiam się czym dodatkowo stale ogrzewać dom - chodzi mi również o koszty w przyszłości - zastanawiałem się nad piecem na ekogroszek - ale potrzebowałbym zrobić piwnicę co wiąże się z dodatkowymi kosztami, teściu proponuje mi abym założył piec gazowy i kupił butle na 2700 litrów ale to za ładnie nie wygląda i nie jest też tanie. A teraz zastanawiam się nad zainstalowaniem Pompy ciepła.
    Co o tym sądzicie jak wy to rozwiążecie?

    Pozdrawiam [/QUOTE
    Witam
    Ja będę robił gaz ale bez butli tylko z gazowni a alternatywnie właśnie tak jak pisałeś kominkiem, kolega tak ma i jest spoko a rachunki też go w sumie nie zabijają wychodzi praktycznie tyle co w bloku gdzie w bloku płacimy cały rok. A co to jest w ogóle pompa ciepła(sorrki może głupie pytanie).

    Bartek

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał BARTEK Z Zobacz post
    Witam
    Ja będę robił gaz ale bez butli tylko z gazowni a alternatywnie właśnie tak jak pisałeś kominkiem, kolega tak ma i jest spoko a rachunki też go w sumie nie zabijają wychodzi praktycznie tyle co w bloku gdzie w bloku płacimy cały rok. A co to jest w ogóle pompa ciepła(sorrki może głupie pytanie).

    Bartek
    No troszkę może głupie Wpisz w wyszukiwarkę forum, albo pogoogluj trochę - przecież to temat rzeka !!!

  12. #132
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Zygmus
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    29
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beess Zobacz post

    Czy Aleksandrę dałoby się podpiwniczyć?
    A może w gabinecie zrobic kuchnię, w toalecie komórkę, w pralni toaletę, a w kuchni pokoik?
    Nie bardzo rozumiem. A po co?

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmus Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem. A po co?
    piwnica, czy zamiana?

    piwnica: własne wyobrażenie o domu.

    zamiana: trochę zwiększy kuchnię i pozwoli na powstanie komórki przy kuchni, co jest wg mnie bardzo praktyczne.

  14. #134
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafik2000

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych Aleksandra Modern budowana jest w Kiełczowie pod Wrocławiem przy ul. Południowej.
    W chwili obecnej możliwe ze jest już więźba dachowa - bo jak byłem trzy tygodnie temu to były wybudowane ściany piętra
    Pozdrawiam

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BARTEK Z

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dzierżoniów
    Kod pocztowy
    58-200
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafik2000 Zobacz post
    Dla zainteresowanych Aleksandra Modern budowana jest w Kiełczowie pod Wrocławiem przy ul. Południowej.
    W chwili obecnej możliwe ze jest już więźba dachowa - bo jak byłem trzy tygodnie temu to były wybudowane ściany piętra
    Pozdrawiam
    No widzę że kolega, chylę czoła od razu z adresem, dzięki za cyna.
    Pozdrawiam
    Bartek

  16. #136

    Domyślnie

    Witam
    Tez jestem fanem Aleksandry jednak na mojej działce kąt nachylenia dachu musi być >=35 stopni i w grę wchodzi tylko wersja Klasyk. Dlatego mam pytanko czy może spotkał się ktoś z projektem podobnym do aleksandry (chodzi mi o układ salon i jadalnia oraz dwa garaże i dach wielopołaciowy)
    Pozdrawiam Jacek

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacas100 Zobacz post
    Witam
    Tez jestem fanem Aleksandry jednak na mojej działce kąt nachylenia dachu musi być >=35 stopni i w grę wchodzi tylko wersja Klasyk. Dlatego mam pytanko czy może spotkał się ktoś z projektem podobnym do aleksandry (chodzi mi o układ salon i jadalnia oraz dwa garaże i dach wielopołaciowy)
    Pozdrawiam Jacek
    Pisałem parę postów wyżej wystarczy dobrze czytać Tu masz podobny: http://projekty.muratordom.pl/projek...al_s=news&nr=3
    Ostatnio edytowane przez bax ; 25-11-2010 o 07:56

  18. #138

    Domyślnie

    witam,
    czuje się zimę

    ja wstępnie już wybrałam, więc na 90 % będzie Aleksandra.
    W poniedziałek składam wniosek o warunki, więc mam jeszcze trochę czasu by się zdecydować. Jak dostanę decyzję mamy siąść i jeszcze raz poważnie przeanalizować projekt, bo będę miała sporo zamieszania. Wtedy kupię projekt.

    Podpiwniczam. Będę miała na parterze przeszklony tył, bo tam mam południe i likwiduję okna przy jadalni po prawej stronie (biorę lustrzne odbicie). Jeżeli będzie to możliwe m.in. przesunę ścianę na której opierają się schody, by był spocznik. Nie wiem jeszcze jak wtedy z toaletą, ale poniewać będzie piwnica pomieszczenie gospodarcze wykorzystam w całości na poszerzenie wszystkiego co się da. Jeszcze tylko nie wiem, czy budować A czy B. Zresztą pytań jest ogólnie wiele.

    Pozdrawiam

  19. #139

    Domyślnie

    Czy ktoś widział Aleksandrę na żywo? Bardzo proszę o jedno zdanie komentarza.

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Qcze

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wwa
    Kod pocztowy
    02-594
    Posty
    22

    Domyślnie okna

    witam,
    też jesteśmy zdecydowani na Modern A lub B.
    dzisiaj zobaczyła go teściowa i stwierdziła że duże okna - dużo ciepła ucieka i w ogóle będzie zimno....
    w sumie może mieć trochę racji... a może jednak nie?
    dom przecież ma być energooszczędny
    zwłaszcza okna na taras (przesuwane) czy ktoś wie czy to się sprawdza, czy jest szczelne i trwałe?

    prośba o informacje abym mógł kobietę z błędu wyprowadzić

Strona 7 z 116

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony