dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie ile za dzialke trzyarowa?

    Prosze o pomoc ile moge zaplacic za trzyarowa dzialke budowlana?
    Sytuacka wyglada nastepujaco.
    Przed nasza osmioarowa dzialka sa trzy malutkie dzialki budowlane - kazda po trzy ary i kazda ma osobnego wlasciciela.
    Jedna - tuz przy drodze juz kupilismy od gminy za 9 tysiecy. Do tych dwoch kolejnych nie ma dojazdu.
    Ostatnio odezwala sie wlascicielka srodkowej, trzyarowej. Mam do niej podjechac za tydzien i zupelnie nie wiem ile moge jej zaproponowac za ta dzialke.
    Nikt inny tej dzialki nie kupi, bo ani sie wybudowac na tych trzech arach, ani dojechac (graniczy z nasza - osmioarowa).
    Myslalam, zeby zaproponowac kolo tryzech tysiecy, nie za malo?
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  2. #2

    Domyślnie

    Ceny działek zależą od lokalizacji oraz popytu.
    Jeśli jednak będzie za mało, to może być tak, że kobieta się zaprze, postawi obskurny garaż, albo zasadzi cebulę i wtedy Tobie będzie bardziej zależało na kupnie niż jej na sprzedaży.
    Jeśli Ci się ta akcja uda, to oczywiście będzie w sam, ale obawiam się, że za mało.
    A po ile za metr są działki w okolicy? Ona pewne myśli dostać z 70% tego.

  3. #3

    Domyślnie

    Dla wyjasnienia - kobieta w naszej wsi ma w sumie okolo 2 hektarow ziemi w roznych kawalkach, z tym, ze od kilku ladnych lat przebywa w zakladzie spokojnej starosci. Kilka lat temu tam u niej bylam ale absolutnie nie chciala sprzedawac, tydzien temu zadzwonila jakas pani stamtad i powiedzila, ze kobieta sie zdecydowala sprzedac. Cos tam bredzila o rzeczoznawcy.
    Mysle, ze i tak pewnie kase za to wezmie ten dom (a przynajmniej czesc).
    A okolica Krakowa - 20 km do centrum, dlatego takie ceny. Tylko nie wiem czy dzialke trzyarowa nieatrakcyjna dla nikogo (poza mna ) mozna traktowac tak samo jak budowlana.
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A te dwie działki (1 i 2) nie mają przypadkiem służebności przejścia (przejazdu) dla 2 i 3 ?
    A nawet jeśli nie mają, to może być i tak, że ktoś kiedyś ustanowi drogę konieczną.
    To też musisz brać pod uwagę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    Zerknelam w papierzyska - teoretycznie kawalek drogi, takiej dwumetrowej jest wydzielone z dzialki numer trzy. Do kazdej z nich moze byc dojazd z drogi glownej, powiatowej.
    Ja tez mam zamiar kupic, bo jestem po slowie z wlascicielem. Ale tu tez jest problem, bo on nie ma przeprowadzonej sprawy spadkowej po swojej ciotce...
    Plus minus sprawdzilam ceny u nas - dzialki budowlane od 10 tysiecy za ar
    Rolne - od 500 zlotych za ar
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony