dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pytanie odnośnie elektryki czy to naprawdę ma tak wyglądać.( alarm , podświetlanie...

    Dzisiaj rodzice mieli spotkanie z elektrykiem . Niestety albo stety byłem przy tym .Jak dla mnie jest kilka niejasności.I dlatego pytam Was drodzy forumowicze. I teraz moje pytanie są takie. Na tym forum dostałem radę , że przy robieniu elektryki , choćby nie było pieniędzy , lub na razie byłoby to względne robi się okablowanie instalacji alarmowej. Przekazałem rodzicom , oni przyznali temu racje , ale gościu nawet o tym nie myślał i przyznał racje tyle ,że z tego co tutaj słyszałem te dwie instalacje puszcza się koło siebie a ten chce je puścić osobnymi drogami. ( pominę tutaj ,że gościu jakoś do wiadomości nie chciał przyjąć ,że chcemy tylko okablowanie a on się już rozkręcił na całego). Akurat był znajomy i zapytał się elektryka ile bierze za gotowy alarm , powiedział mu bardzo dobrą cenę bo 2000-3000zł. Jak to jest z tym rozprowadzaniem alarmu idzie w tym samym miejscu co prąd czy nie??Zdziwiło mnie to ,że do alarmu potrzebna jest druga skrzynka. Druga rzecz facet chce zrobić w każdym pokoju , który będzie wyłożony drzewem , czujniki czadu. Czy jest to potrzebne???Trzecia rzecz facet prawie ,że wmusił montowanie halogenów w każdym schodzie ( podświetlane stopnie) co sądzicie o tym pomyśle. Jak dla mnie jest on średni , bo koszty okładania pójdą w górę.
    Napisałem tutaj to ,żeby sprawdzić , czy mam dobre odczucie czy złe. Więc proszę o każde komentarze , co sądzicie o pomysłach tego elektryka.Cena z jego usługi chyba znosna 45zł za punkt +skrzynka w domu (150zł) +poprawienie skrzynki (1000zł).
    Ostatnio edytowane przez Łukasz789 ; 25-04-2010 o 21:11

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    masz caly dział poswiecony m.in. takim zagadnieniom, np. poczytaj lub zadaj pytanie tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...anej-elektryce.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony