dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO Zobacz post
    a gdzie masz takiego kandydata ?
    na razie takiego nie ma, ale widzę że jest duże zapotrzebowanie społeczne, myślisz że Komorowskiego obchodzi los szaraczków, on od 89 roku żyje już w innym świecie,
    rauty, bale i polowania

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post

    Piszę o kimś (czyli o Jarosławie Kaczyńskim), kto chce innym organizować ludziom życie - co mają robić, jak mają myśleć itp a nie wie jak to jest organizować życie dla paru osób (czyli własnej rodziny).



    czyli chciałbyś aby Prezydent RP organizował życie obywatelom, czy nie?

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Ja piszę o Prezydencie RP chcącym organizować życie obywatelom, a to jednak różnica.

    Jeśli przeczytasz dokładnie mojego posta zobaczysz, ze pisałem o tym, ze chciabym prezydenta "którego prezydentura skupiona będzie na rozwiązywaniu problemów ludzi", na tworzeniu takich rozwiązań systemowych, które pozwolą im łatwiej i spokojniej żyć. Zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio - nie przeszkadzając w tym rządowi, który ma większe pole do popisu.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bold
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post
    Zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio - nie przeszkadzając w tym rządowi, który ma większe pole do popisu.
    czyli Prezydent ma siedzieć cicho i z góry akceptować wszystkie pomysły rządu?
    W przypadku Prezydenta Komorowskiego niestety tak będzie,
    i jeśli tak, to w ogóle powinniśmy odebrać Prezydentowi prawo głosu, a wtedy to najlepszym rozwiązaniem jes likwidacja tego urzędu, niepotrzebne koszty.
    , prezydent powinien być twardy i mieć swoje zdanie, przypomnę że Prezydent
    Lech Kaczyński kilkakrotnie miał inne zdanie jak rząd Pisu, Komorowski jest za miękki,
    jeśli już miałbym wybierać mniejsze zło to chyba wolałbym Sikorskiego

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Dyskryminacja ze względu na stan cywilny to też dyskryminacja.

    Nie bedę sie wypowiadac, który z nich bardziej zna życie, bo osobiście znam "życiowych" kawalerów i niedzielnych ojców, więc dla mnie nie ma to znaczenia. Faktem jest, że prezydent kawaler to kłopotliwy obiekt dla protokołu dyplomatycznego, który jest rozpisany z uwzględnieniem roli pierwszej damy albo małżonka w czasie oficjalnych wizyt.

    No i zapytam przewrotnie: a dlaczego niby Jarosław miał nie kandydować, skoro jest współtwórcą i szefem jednej z największych sił politycznych? Co miał zrobić?

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bold Zobacz post
    czyli Prezydent ma siedzieć cicho i z góry akceptować wszystkie pomysły rządu?
    Bold nie będę jednak odpowiadał na Twoje posty, ponieważ Twoja interpretacja tego co piszę jest dla mnie co najmniej dziwna - Ty się nawet nie starasz przeczytać i zrozumieć tego co napisałem - Ty jedno czytasz, a drugie rozumiesz.

    Czy pisałem o siedzeniu cicho i akceptacji wszystkiego ? Nie. Pisałem o nieprzeszkadzaniu w przypadkach "takich rozwiązań systemowych, które pozwolą im łatwiej i spokojniej żyć".

    Na przyszłość prośba - przeczytaj trzy razy, poproś kogoś, żeby pomógł Ci zrozumieć - i dopiero wtedy odpowiadaj.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Dyskryminacja ze względu na stan cywilny to też dyskryminacja.

    Nie bedę sie wypowiadac, który z nich bardziej zna życie, bo osobiście znam "życiowych" kawalerów i niedzielnych ojców, więc dla mnie nie ma to znaczenia. Faktem jest, że prezydent kawaler to kłopotliwy obiekt dla protokołu dyplomatycznego, który jest rozpisany z uwzględnieniem roli pierwszej damy albo małżonka w czasie oficjalnych wizyt.

    No i zapytam przewrotnie: a dlaczego niby Jarosław miał nie kandydować, skoro jest współtwórcą i szefem jednej z największych sił politycznych? Co miał zrobić?
    Czy ja go dyskryminuję i zabraniam startować ? Niech robi co chce, mam to głęboko w ... sercu (copyright by Pepeg).
    Ja piszę jakiego ja wolałbym prezydenta - mogę ? Wolałbym też takiego, który wyciąga wnioski z historii, kultywuje tradycje i obyczaje, ale też tworzy rozwiązania na przyszłość. I mógłbym sobie tak pisać i pisać ... kto zostanie wybrany to inna sprawa.

    Oczywiście również znam kawalerów bardziej zaradnych od ojców. Dlatego ja wolałbym takiego, który z sukcesami pełni swoją życiową funkcje.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    To, co by się chciało, a to, z czego trzeba wybierać to dwie różne sprawy niestety.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    Nie bedę sie wypowiadac, który z nich bardziej zna życie, bo osobiście znam "życiowych" kawalerów i niedzielnych ojców, więc dla mnie nie ma to znaczenia. Faktem jest, że prezydent kawaler to kłopotliwy obiekt dla protokołu dyplomatycznego, który jest rozpisany z uwzględnieniem roli pierwszej damy albo małżonka w czasie oficjalnych wizyt.
    Wlasnie, zonaty prezydent moze tez byc klopotliwy i niekoniecznie wzbudzac zaufanie do swojej odpowiedzialnosci i umiejetnoscia panowania i organizowania sobie zycia (patrz przypadek Francji ).

    Co do protokolu, to mozna ustanowic tzw. honorowa Pierwsza Dame lub w przypadku oficjalnych obiadow lub kolacji gosci moze podejmowac czlonkini rodziny ( byl taki przypadek w USA, gdy prezydent byl kawalerem, honory Pierwszej Damy pelnila jego siostrzenica).
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    To, co by się chciało, a to, z czego trzeba wybierać to dwie różne sprawy niestety.
    Z tym się nie spieram. Jednakowoż "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje", więc wybierać będę mniejsze zło.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarpenowski Zobacz post
    Z tym się nie spieram. Jednakowoż "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje", więc wybierać będę mniejsze zło.
    Niestety.
    w moim przypadku kolejny juz raz
    "masz to na co godzisz się"

  12. #52

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony