dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Glify prostopadłe do okna połaciowego. Zmieniać czy nie?

    Moi "fachowcy" obrobili mi połaciowe okna dachowe od wewnątrz w ten sposób że wszystkie cztery glify prostopadłe są do okna. Jak sądzicie należy zainwestować czy jest możliwa w chwili obecnej poprawa tego (jeszcze się nie wprowadziłem) bez rozbieranie połowy ocieplenia w dachu czy też dać sobie spokój?

    postaram się później dodać zdjęcia

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

    tak to wygląda

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    też mam tak samo. Zrobili nie fachowcy, ale mój własny mąż. Nie przeszkadza, choć niewątpliwie wpada trochę mniej światła przy takim obrobieniu. Jeżeli ci to przeszkadza, to poprawiaj. Inna sprawa, że wysoko dość to okno, czy mi się wydaje?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    podobno przy takim układzie glifów może skraplać się para- gorzej przepływa powietrze przy oknie...
    ja tak mam zrobione- już jakieś 10 lat- w domu Rodziców, pokój na poddaszu, velux.
    nie zauważyłąm aby coś się skraplało- okno od nowości nie było w żaden sposób konserwowane- właśnie na nie patrze- nie ma też żadnych wykwitów pleśni (byc może to skraplanie nadmierne do teog może doprowadzic..?)

    w każdym razie- producenci zalecają glify prstopadle do podłogi dolny/równolegle do podłogi górny. w domu tego rpzypilnuję, ale tj piszę- u Rodziców od 10 lat tak jest i okno daje radę
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Górnego bym nie ruszał, a dolny przerobił, ale nie na siłę. Jak jest skończone to można przetestować jak jest i jak się nie sprawdzi to więcej roboty nie będzie niż przeróbka teraz.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    nie są wysoko wszystkie są na takiej samej wysokości

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał klekacz Zobacz post
    nie są wysoko wszystkie są na takiej samej wysokości
    czyli tak na zdjęciu wygląda

    Nie przejmuj sie
    Jak mój mąż to zrobił, to miaąłm zgryz i chodzilam po okolicznych działakach zaglądając ludziom w ... okna dachowe. Mogę spokojnie powiedzieć, że było pół na pół i nawet w najdroższych domach (robionych przez super fachowców) też się zdarzały takie skrzynki.

    Jak ci to spędza sen z powiek, to zmień, jak światła masz wystarczająco, to oknom nic nie będzie, odpuść

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor Zobacz post
    Górnego bym nie ruszał, a dolny przerobił, ale nie na siłę. Jak jest skończone to można przetestować jak jest i jak się nie sprawdzi to więcej roboty nie będzie niż przeróbka teraz.
    Przede wszystkim górny wg mnie jest problemem - taki sposób obrobienia glifu bardzo ogranicza napływ światła do pomieszczenia - bardzo - uwierz - pomieszczenie jest o wiele mniej doświetlone - teraz wygląda to jak głęboka skrzynka wewnatrz której znajduje sie okno ... - moi fachowcy jak wykańczali poddasze płytami k-g też tak jedno okno obrobili - ale ja zaraz zauważyłem i zareagowałem - mieli poprawiać - ale poprawili dopiero jak skończyli pozostałe okna - w tym pomieszczeniu z tak obrobionym glifem było wyraźnie mniej światła niż w pomieszczeniu obok z glifem obrobionym bardziej w górę - równolegle do sufitu - miałem doskonałe porównanie - a u mnie duże okna dachowe - M10 Veluxa.



    Natomiast odnośnie sposobu obróbki glifu dolnego - jak widać zdania sa podzielone - ja uważam to za błąd - póki czas - przerabiać.
    --
    Pozdrawiam

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ale jest jedno ale... Wełna! Pogodziłam się ze skrzynką, jak sobie popatrzyłam na ocieplenie. Dochodzi pełna warstwa do samego okna. Przy skośnych, niestety, na dość dużej powierzchni tej wełny jest znacznie mniej. Plusy dodatnie i ujemne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Ale jest jedno ale... Wełna! Pogodziłam się ze skrzynką, jak sobie popatrzyłam na ocieplenie. Dochodzi pełna warstwa do samego okna. Przy skośnych, niestety, na dość dużej powierzchni tej wełny jest znacznie mniej. Plusy dodatnie i ujemne
    Właśnie - pablitoo nawymyślał nawymyślał i dalej ma źle!
    Najlepiej zrobić coś pośrodku tzn wokół okna skrzynka jak u Ciebie ale o głębokości np. 5 cm (lub więcej jak komuś pasuje) a dalej jak u pabilitoo.
    W ten sposób i światło będzie (góra u pabilito i tak jest przysłonięta przez prowadnicę roletki) i ciepło również.
    Należy zwrócić uwagę na doklejenie folii (tej pod KG) do ramy okien!
    Bo jeśli tego nie ma to zimą będą nas czekać pewne niespodzianki
    Ostatnio edytowane przez orko ; 27-04-2010 o 08:32

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Ale jest jedno ale... Wełna! Pogodziłam się ze skrzynką, jak sobie popatrzyłam na ocieplenie. Dochodzi pełna warstwa do samego okna. Przy skośnych, niestety, na dość dużej powierzchni tej wełny jest znacznie mniej. Plusy dodatnie i ujemne
    Nie ma żadnego ale - wszystko jest kwestią sposobu ocieplenia - przy takim rodzaju obróbki glifu dolna część jest tak samo ciepła jak przy typowej skrzynce. Nie ma żadnej różnicy w stosunku do glifu w górnej części jak i boków.
    --
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    Nie ma żadnego ale - wszystko jest kwestią sposobu ocieplenia - przy takim rodzaju obróbki glifu dolna część jest tak samo ciepła jak przy typowej skrzynce. Nie ma żadnej różnicy w stosunku do glifu w górnej części jak i boków.
    Super że masz takie dobre zdanie o własnych oknach ale fizyki nie oszukasz 1cm to nigdy nie będzie tyle samo co 5 cm, że o 30 nie wspomnę.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Właśnie - pablitoo nawymyślał nawymyślał i dalej ma źle!
    Najlepiej zrobić coś pośrodku tzn wokół okna skrzynka jak u Ciebie ale o głębokości np. 5 cm (lub więcej jak komuś pasuje) a dalej jak u pabilitoo.
    A dlaczego źle ? - wyznacznikiem tej "dobroci" czyli jakości ocieplenia jest ciepłota tej części ścianki - prawda - różnica temperatury dolnej części obróbki w stosunku do górnej czy boków nie przekracza 1-2 stopni ... - zdjęcia termowizyjne są tutaj najlepszym dowodem - a nie spekulacje dobrze czy źle ...
    --
    Pozdrawiam

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Super że masz takie dobre zdanie o własnych oknach ale fizyki nie oszukasz 1cm to nigdy nie będzie tyle samo co 5 cm, że o 30 nie wspomnę.
    Też tak uważam - tylko moje zdanie opiera się na trzyletnim użytkowaniu - trzy zimy - temperatury ponad -20 stopni - badanie termowizyjne dolnego glifu pokazywało różnicę 1-2 stopnie w stosunku do obróbki boków czy górnej części glifu przy temp wewnątrz ponad 22 stopnie a na zewnątrz minus 18 - więc co - nie mam być zadowolony ?
    Dlaczego od razu dyskredytujesz takie rozwiązanie - zresztą - to nie mój problem tylko jak widać Twój
    --
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Skoro masz dowody czyli zdjęcia termowizyjne to może je pokaż.
    Może ja ślepy jestem ale miejsca na ocieplenie to przy glifie górnym nie widzę.
    Nie dyskredytuję Twojego rozwiązania - Twoje okna - Twoja kasa.
    Tak jak dla Ciebie obróbka autorki jest błędem tak dla mnie Twoja obróbka jest błędem i tyle.
    Ostatnio edytowane przez orko ; 27-04-2010 o 08:54

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Skoro masz dowody czyli zdjęcia termowizyjne to może je pokaż.
    Może ja ślepy jestem ale miejsca na ocieplenie to przy glifie górnym nie widzę.


    - proszę - górny glif - widać chłodniejszą część ramy okna i zaraz potem glif ...
    Rozdzielczość kamery 0,1 stopnia.
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Ładne zdjęcie.
    Ale mimo to trochę namieszam.
    Otóż jak sądzę zdjęcie było robione zimą przy -18oC a zatem kaloryfery miałeś włączone i u góry zbierało się ciepłe powietrze, które nagrzało glif górny, stąd takie właśnie zdjęcie i co Ty na to?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    (...)
    Tak jak dla Ciebie obróbka autorki jest błędem tak dla mnie Twoja obróbka jest błędem i tyle.
    Pierwsza sprawa - obróbka stricte skrzynka - kiepskie doświetlenie pomieszczenia - okno połaciowe ma przede wszystkim doświetlać pomieszczenia na poddaszu - w takim wykonaniu doświetlenie jest na bardzo kiepskim poziomie - wiem bo miałem równolegle okno obrobione i tak i tak - porównanie było miażdżące
    Druga sprawa - skrzynka stricte - dolny glif prostopadle do okna - kaloryfer umieszczony pod oknem - grzejąc - powietrze konwekcyjnie unosi się do góry i nie owiewa całej powierzchni okna - taka obróbka glifu tworzy martwą strefę bez cyrkulacji powietrza w dolnej części ramy i okna - może się tam wykraplać wilgoć a nawet skraplać woda przy dużych różnicach temperator na zewnątrz i wewnątrz - przy dużych mrozach.

    Dobrze czy źle - kwestia podejścia do tematów i ustalenia priorytetów - jak komu nie zależy na doświetlaniu pomieszczeń - bo ma na przykład jeszcze okna lub drzwi balkonowe - to skrzynka mu nie przeszkadza , kwestia wentylacji i cyrkulacji powietrza przy oknie - kwestia dyskusyjna - dla mnie nie ma prawidłowej cyrkulacji bo byc nie może ...
    --
    Pozdrawiam

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Ładne zdjęcie.
    Ale mimo to trochę namieszam.
    Otóż jak sądzę zdjęcie było robione zimą przy -18oC a zatem kaloryfery miałeś włączone i u góry zbierało się ciepłe powietrze, które nagrzało glif górny, stąd takie właśnie zdjęcie i co Ty na to?
    Nic nie namieszasz - powietrze podczas grzania ma właściwą cyrkulację - ogrzewa zarówno dolny glif , płaszczyznę okna , górny glif jak i boki - i nie zbiera się tam bo górny glif nie jest skrzynką i nie stanowi części zamkniętej przestrzeni - górny glif jest podniesiony i wykonany równolegle do sufitu - tam ciepłe powietrze przepływa i ulata bna sufit - jakby to była właśnie skrzynka to ono by się tam gromadziło.
    Jakby jakość ocieplenia tej części glifu bvyła zła , lub by jej nie było od razu widać by to było na termofocie - ta część by przemarzała a powietrez ogrzane znad kaloryfera by ją ogrzewało - ale nigdy w takim stopniu aby wyrównać taką różnicę temperatur ... świeciłoby na niebiesko na termofocie jak nie wiem co
    --
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Tyle, że ja nie mówiłem o oknach obrobionych w skrzynkę jak u autorki wątku a jedynie o 5 cm w skrzynkę a potem jak u Ciebie.
    A tak na marginesie to dla mnie instalacja okna dachowego jest błędem, który niestety popełniłem aż 5 razy
    Za szybko odpisujesz to miała być odpowiedź na post wcześniejszy.
    A masz może zdjęcia termowizyjne okien bez roletki?
    Ostatnio edytowane przez orko ; 27-04-2010 o 09:17

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony