dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Tyle, że ja nie mówiłem o oknach obrobionych w skrzynkę jak u autorki wątku a jedynie o 5 cm w skrzynkę a potem jak u Ciebie.
    A tak na marginesie to dla mnie instalacja okna dachowego jest błędem, który niestety popełniłem aż 5 razy
    Oczywiście jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Nawet i 10cm to nie jest 30 lub więcej ...
    Zawsze to bezpieczniej dla późniejszego ocieplenia .
    Właściwy montaż okna i jego ocieplenie to jedno - a zapewnienie właściwej wentylacji i przede wszystkim cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu - to drugie - równie ważne jak nie ważniejsze.
    --
    Pozdrawiam

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jednym słowem, pablito, trzeba zrobić zdjęcia z zakręconym kaloryferem

  3. #23

    Domyślnie

    Obróbkę dołu okna może wymuszać niskie
    jego zamontowanie. Pomiędzy dołem okna
    a murłatą jest wtedy mało miejsca i trzeba
    kombinować być może tak jak proponuje
    orko. Zastanawiam się też nad drewnianym
    parapetem ze szparą pomiędzy nim a ścianą.
    Część ciepłego powietrza z grzejników tamtędy
    by płynęła w górę omiatając szybę w oknie.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Jednym słowem, pablito, trzeba zrobić zdjęcia z zakręconym kaloryferem
    Moi drodzy - nic z tych rzeczy - badanie termowizyjne najlepiej wychodzą przy dużych różnicach temperatur - wówczas najdokładniej widać strefy o niższych temperaturach .
    Przemarzanie ścian czy strefy mostków termicznych sa wówczas najdokładniej obrazowane.
    Zresztą w domu mieszkamy ogrzewając pomieszczenia - prawda - o to są optymalne warunki bytowania - dom jest cały czas ogrzewany i cały czas traci ciepło , miejsca szybszej utraty ciepła / mostki / są doskonale widoczne w porównaniu do sąsiednich miejsc gdzie taka ucieczka nie następuje ...
    I nie ma tu znaczenia czy w danym pomieszczeniu jest niższa temperatura czy wyższa - tylko że przy wyższej różnicy temperatur obrazowanie jest precyzyjniejsze .
    --
    Pozdrawiam

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    I na zdrowy chłopski rozum wydaje mi się, że się mylisz. Bo kaloryfery nie grzeją czas. One grzeją 10 min a potem jest 2- 3 godziny spokoju. Przynajmniej u mnie (gaz). W momencie grzania całe ciepłe powietrze z kaloryfera wypełnia okno które jest ciepłe. Tworzy się szczególnie na górze taka poduszka ciepłego, jak na twoim zdjęciu. Dopiero po okresie niegrzania, jak już nie ma takich dużych różnic w pokoju między górą a dołem widać która część jest zimniejsza.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    I na zdrowy chłopski rozum wydaje mi się, że się mylisz. Bo kaloryfery nie grzeją czas. One grzeją 10 min a potem jest 2- 3 godziny spokoju. Przynajmniej u mnie (gaz). W momencie grzania całe ciepłe powietrze z kaloryfera wypełnia okno które jest ciepłe. Tworzy się szczególnie na górze taka poduszka ciepłego, jak na twoim zdjęciu. Dopiero po okresie niegrzania, jak już nie ma takich dużych różnic w pokoju między górą a dołem widać która część jest zimniejsza.
    Mostek termiczny lub mostek cieplny - zjawisko w budownictwie polegające na istnieniu miejsc w przegrodzie cieplnej budynku, których przewodnictwo cieplne jest znacznie większe niż przegrody. W miejscach mostków oraz w ich pobliżu obserwuje się niższą temperaturę powierzchni wewnętrznej. Jego przyczyną jest błędne zaprojektowanie lub wadliwe wykonanie detali budynku, co prowadzi do powiększonych strat ciepła.
    Wyróżniamy:

    * punktowe - w niewielkim obszarze występuje wyższa przewodność cieplna np. przebicie termoizolacji
    * liniowe - powstają, gdy na pewnym obszarze brakuje termoizolacji lub ma ona zmniejszoną grubość, albo w przypadku jej nieciągłości

    Czyli kontynuując Twoją myśl - wszystkie mostki cieplne w budynku który jest ogrzewany - w trakcie ogrzewania już nie są mostkami ? - tak ? bo na termofotach ich nie widać jako obszarów o niższej temperaturze ? - ogrzewając taki obszar powodujemy że większa część energii ucieka na zewnątrz a nie ogrzewa wnętrza pomieszczenia czy danej przegrody - a ponieważ część ciepła przezeń ucieka taka przegroda ma zawsze niższą temperaturę. I jest to dokładnie widoczne na termofotach takich mostków. Taki obszar zawsze jest zimniejszy od sąsiedniego obszaru dobrze izolowanego i nie ma tu znaczenia czy chwilowo bardziej podgrzejemy daną przegrodę czy mniej.
    I na tym polega cała idea termowizji budynków - badań termowizyjnych nie wykonuje się z wyłączonym ogrzewaniem wewnątrz - wręcz przeciwnie - im większa różnica temperatur na zewnatrz i wewnatrz budynku - obrazowanie obszarów o niższej temperaturze jest wyraźniejsze , bardziej dokładne i szczegółowe.
    --
    Pozdrawiam

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    właśnie tego pewna nie jestem. A jak dasz sobie taką kurtynę (nadmuch) bardzo ciepłego powietrza na otwarte drzwi to jak zobaczy ją termowizja? Wydaje mi się, że jako ciepło. Ciekawe (gdybam) czy jakby dobrać tą kurtynę odpowiednio, to termowizja odróżniłaby otwarte drzwi od ściany?

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    klekacz

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o światło to jest jego wystarczająca ilość, ponieważ w tym pomieszczeniu mam 3 okna a metraż nie jest wielki. Bardziej chodzi mi o tą cyrkulację, skraplanie itp

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    I na zdrowy chłopski rozum wydaje mi się, że się mylisz. Bo kaloryfery nie grzeją czas. One grzeją 10 min a potem jest 2- 3 godziny spokoju. Przynajmniej u mnie (gaz). (...)
    PS.
    Każde grzejniki grzeją w ten sam sposób - niezależnie od źródła zasilania - temperatura w pomieszczeniu niższa od zadanej - głowica termostatyczna otwiera przepływ ciepłej wody przez grzejnik - grzejnik grzeje , temperatura pomieszczenia osiągnięta lub wyższa - głowica termostatyczna zamyka przepływ ciepłej wody i grzejnik grzeje słabiej lub wogóle ...
    --
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Przypadkiem Twoje okna na zdjęciu nie są przysłonięte roletą zewnętrzną?
    I druga rzecz albo ja ślepy jestem albo zdjęcia Twojego pokoju ( rozstaw okien około 1.5-2 m) w ogóle nie pasują do fotek Twojego domu????
    Ostatnio edytowane przez orko ; 27-04-2010 o 16:37

  11. #31

    Domyślnie

    Witam!
    Mam identycznie(?) wstawione okno w jednym pokoju w mieszkaniu w "złotej klatce" jak mawia mój szwagier. Po kilku latach użytkowania wiem, że to okno powinno być wstawione inaczej. Glify glifami (światła może będzie dość), a ja myślę o dole okna. Moje okno w dolnej części jest bardzo zużyte. Jest brzydkie, sine, oblazłe ... może wystarczy. Teraz budując dom parterowy bez użytkowego poddasza zastanawiam się, czy wstawiać na poddaszu okna, bo może za kilka lat będzie zagospodarowane poddasze. Mam wątpliwości co do trwałości tych okien, a wszystko przez to, że to w mieszkaniu już jest bardzo sfatygowane. Uważam, że główną przyczyną takiego stanu jest złe umieszczenie tego okna. Ciepłe powietrze z kaloryfera nie łaskocze szyby tego okna. I to uważam za główny błąd w moim przypadku. Może się mylę, nie jestem żadnym fachowcem w tej branży.
    Pozdrawiam.

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Przypadkiem Twoje okna na zdjęciu nie są przysłonięte roletą zewnętrzną?
    I druga rzecz albo ja ślepy jestem albo zdjęcia Twojego pokoju ( rozstaw okien około 1.5-2 m) w ogóle nie pasują do fotek Twojego domu????
    Moje okna na zdjęciu nie są przypadkiem przysłonięte roletą zewnętrzną - są przypadkiem przysłonięte roletą wewnętrzną i to częściowo - jak widać.
    Czy jesteś ślepy czy nie - nie wiem - nie analizuję tego.
    Moje okna w tym pokoju mają rozstaw 165cm i są to MOJE okna , MOJEGO domu i to dokładnie one są sfotografowane. I zapewniam Cię że pasują do mojego domu idealnie.

    Jak widzę zaczyna robić się nieciekawa dysputa - nie masz jak widzę już żadnych rzeczowych argumentów - więc chyba zaczynasz zarzucać mi kłamstwo lub manipulację - nie mam żadnych powodów żeby okłamywać lub manipulować forumowiczów - na siłę udowadniać że jest tak jak mówię - kto chce niech wierzy kto nie chce nie nie wierzy.
    Jak na razie to Ty usiłujesz na siłę trzymać się swoich argumentów skoro zaczynasz posuwać się do zarzucania mi manipulacji.

    No nic - jak dla mnie EOT - bywajcie.
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 27-04-2010 o 17:56
    --
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo Zobacz post
    Moje okna w tym pokoju mają rozstaw 165cm i są to MOJE okna , MOJEGO domu i to dokładnie one są sfotografowane.
    Zapytałem o rolety zewnętrzne bo masz rolety wewnętrzne z materiału jak widać na zdjęciach, natomiast na zdjęciu termowizyjnym są wyraźne linie poziome jak dla rolet z pasków metalu czy drzewa. Dalej na zdjęciach w dołączanym prze Ciebie Orionie szukałem rolet zewnętrznych i nie znalazłem zdjęcia z zewnątrz w którym okna są rozstawione co 165 cm a są pokazane widoczki z obu stron dachu dwuspadowego.
    Czyżby dla Ciebie nie było to dziwne, że jedno okno najwyraźniej wyparowało?
    Skoro są to zdjęcia Twojego domu i Twoich okien to może wskażesz link do zdjęcia z zewnątrz na którym byłyby okna w rozstawie 165cm ?
    Nie zarzucam Ci kłamstwa po prostu dzielę się spostrzeżeniami, więc po co te nerwy?
    Ostatnio edytowane przez orko ; 27-04-2010 o 20:05

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał orko Zobacz post
    Zapytałem o rolety zewnętrzne bo masz rolety wewnętrzne z materiału jak widać na zdjęciach, natomiast na zdjęciu termowizyjnym są wyraźne linie poziome jak dla rolet z pasków metalu czy drzewa. Dalej na zdjęciach w dołączanym prze Ciebie Orionie szukałem rolet zewnętrznych i nie znalazłem zdjęcia z zewnątrz w którym okna są rozstawione co 165 cm a są pokazane widoczki z obu stron dachu dwuspadowego.
    Czyżby dla Ciebie nie było to dziwne, że jedno okno najwyraźniej wyparowało?
    Skoro są to zdjęcia Twojego domu i Twoich okien to może wskażesz link do zdjęcia z zewnątrz na którym byłby okna w rozstawie 165cm ?
    Mam rolety plisowano-zaciemniające - jakbyś zapytał to bym Ci to powiedział - ale wolisz od razu ferować wyroki - to są rolety podwójne - mają dwie części - jedna plisowana - przeciwsłoneczna - materiałowa , druga jej część -zaciemniająca gładka - można je rozsuwać obydwie lub pojedynczo. Na termofocie była rozsunięta część plisowana - dlatego złudzenie pasków drewna czy metalu - a to jedynie materiał złożony w harmonijkę ...

    Ależ proszę - następny dowód - te dwa okna są w saloniku nad garażem - podaję linka bo nie będę zaśmiecał wątku niepotrzebnymi zdjęciami :

    http://img697.imageshack.us/img697/4793/pict69481.jpg

    - bywaj.
    --
    Pozdrawiam

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    zmien glify na poziomo, pionowo z zachowaniem "parapetu" 8-10cm na gorze i dole okna> prostopadle czesc glifu.

    pablito - masz nieszczelna izolacje okien.
    Flash - miałem - wszystko widać na termofotach jak na dłoni - to są zdjęcia z 2009 roku - izolacja już wymieniona.
    --
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    No i wszystko jasne
    Ładny domek
    Ostatnio edytowane przez orko ; 27-04-2010 o 20:15

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony