dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jerzy2

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Plyty gipsowe na sciany w drewnianym domu

    Witam i prosze o pomoc.Czy mozna klasc plyty gipsowe na sciany w drewnianym domu.Jest tyle wersji za i przeciw,ze stanolem w miejscu z robotami wykonczeniowymi.Chodzi o to czy nie beda w przyszlosci pekac.
    Pozdrowienia J2

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Nie widzę przeszkód. Wystarczy dobrze to wykonać i nic nie będzie pękać. Oczywiście płyty nie bezpośrednio na ściany tylko stelaż. W jaki sposób to wykonać nie napiszę bo mam za mało informacji.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #3

    Domyślnie

    podepne sie do tematu, poniwaz jestem na tym samym etapie. Mam zamiar wykoczyc dom z bali plytami kg, w tej chwili wewnatrz jest 2 cm tynku taki wapienno cementowy na trzcinie. Czy moge krecic plyty do tego tynku czy musze go zrywac? tynk sie trzyma dobrze. W jaki sposob przykrecac plyt na stelazu drewnianym? i jak krecic plyty do sufitu? strop jest drewniany belki co 60 cm

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malutka35

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie witam

    mam podobny problem , dostaliśmy z mężem drewniany domek nie jest on nowy ma już 50 lat, ale na szczęście po ocenie fachowców jest w dobrym a nawet bardzo dobrym stanie , jesteśmy na etapie remontu wymiana okien i kominek z płaszczem wodnym i to choć wydawało się najtrudniejsze w realizacji jest dość proste natomiast nie wiemy czym zakryć ściany dom ciągle pracuje i obawiamy się , ze po zakryciu ich płytą kg zacznie nam ona pękać czy nie ma jakiejś innej metody, którą można by było solidnie i ładnie zakryć ściany by były proste ale nie ryzykując pęknięciami ???

  5. #5

    Domyślnie

    wojto_thor szkoda miejsca, lepiej zbić ten tynk, przecież pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze, co do tego czy sam tynk to utrzyma, to nie wydaje mi się, i tak chyba będziesz musiał się przewiercić do drewna, zbijałem taki tynk i powiem Ci że w pewnych miejscach jak się uderzy to łatwo odlatują duże kawały tynku, chyba zależy to od tego czy to miejsce było wcześniej zawilgocone. Zbić to nie problem, sam zbijałem w 2 dni 3 całe pomieszczenia. Jak masz silne ręce można sobie łatwo poradzić. Najgorsze są druty trzymające trzcinę. Ja sam najpierw zrywałem te druty, One są ułożone wzdłuż desek. Te grubsze druty oczywiście bo sa jeszcze cieniutkie tych nie ruszałem. Czasem jak się odpowiednio je zrywa, czyli szarpiąc do siebie można takiego jednego druta zerwać z gwoździków, ale bez rękawic nie polecam
    Po zdjęciu grubych drutów można łatwo zwijać trzcinę w rulon. Później najgorsze, setki gwoździków do usunięcia, To jest dopiero zabawa ale robiąc coś takiego odkrywasz jak kiedyś to ludzie robili, Oni też się nieźle musieli namęczyć żeby to ułożyć Jest jeszcze glina i jakieś takie trawy między grubymi belkami, ale z tym większego problemu nie będzie, bo nie za dużo tego. Pamiętaj o ociepleniu, znajomy polecił na zewnątrz i wewnątrz i na to płytę ułożyć, ale znajomy z forum powiedział że można z zewnątrz, aa środek drewniany., ale trzeba to zrobić solidnie. Ja tam ogólnie jestem zielony w temacie budowy mam znajomego to doradza. Jeszcze będę z nim rozmawiał o zostawieniu wnętrza drewnianego czyli samych bali i ociepleniu jedynie z zewnątrz, bo chciałbym żeby środek wyglądał rzeczywiście jak drewniany dom, tylko nie wiem jak wnętrze będzie wyglądać estetycznie.

    Ładnie trzcinka wygląda prawda ?

    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 14-05-2010 o 22:51

  6. #6

    Domyślnie

    My wykańczaliśmy wnętrze naszej starej chaty z bali płytami k-g na stelażu (na profilach) i nic nie pęka.
    Jedno pomieszczenie (pierwsze) było zrobione na kantówkach i tam owszem, pęka. Ale pierwsza rysa pojawiła się po 3 latach. Następne trochę później. Ale nie ma tragedii. Mowa o ścianach.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seba4x4

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzy2 Zobacz post
    Witam i prosze o pomoc.Czy mozna klasc plyty gipsowe na sciany w drewnianym domu.Jest tyle wersji za i przeciw,ze stanolem w miejscu z robotami wykonczeniowymi.Chodzi o to czy nie beda w przyszlosci pekac.
    Pozdrowienia J2
    Mowa o remoncie starego domu, czy budujecie szkieletówkę? Jeśli to drugie, to użytkowałem taki dom i w 100% był wykończony w środku w/w płytami. Praktycznie zero problemu, mimo tego, że był to nowy dom. Tylko w dwóch miejscach dało o sobie znać pracujące drewno (w pierwszym roku użytkowania). Na zewnątrz płyta 20 mm+folia+siatka+tynk. Szkielet z bali(ków) 5x15 cm wykładany wełną. Od środka w/w płyta. Trzeba pamiętać o umiejscowieniu belek pod montaż szafek wiszących ....

  8. #8

    Domyślnie

    w tej chwili wewnątrz jest 2 cm tynku taki wapienno cementowy na trzcinie. Czy moge krecic plyty do tego tynku czy musze go zrywac?
    obowiązkowo musisz go skuć para wodna wytwarzana wewnątrz domu będzie wchłaniana przez ten tynk i przejdzie na belki a jak jeszcze zakryjesz g-k to wszystko się będzie kisić i drzewo zacznie butwieć a i w ekstremalnym przypadku to i grzybki się mogą wysypać. I tak jak kolega wyżej napisał konieczny stelaż by wentylował ściany a i folia paroizolacyjna też jest wskazana.

    do uniknięcia pękań g-k dobra jest tapeta plusem tapety jest jeszcze to iż nie musisz idealnie szpachlować, u siebie po doświadczeniach z g-k stosuję imitację muru pruskiego czyli tam gdzie ma wychodzić łączenie są dechy a wygląda to tak.


    [/URL]
    w tym przypadku róg ściany jest z belki która robi od razu za ościeżnicę reszta to deski .
    Ostatnio edytowane przez maciej74 ; 26-05-2010 o 10:00

  9. #9

    Domyślnie

    Ja własnie mam postawiony nowy dom w systemie kanadyjskim i niechciałbym popełnić bledu , na moje oko to niepowinno pekać jasli plyte gk przykrece besposrednio na osb , teraz widze ze chyba zle sobie to wykombinowałem

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dunieczek

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    2

    Domyślnie

    Taką samą trzcinke miałem, całośc ze ścian ściągałem zostały same bale, niezbyt przyjemna praca jednakże napewno sie później lepiej trzymają uchwyty pod profile.
    Do wyciągania trzciny polecam sobie zrobić haczyk i jeździc wzdłuz drutów wszystko pieknie wychodzi

  11. #11

    Domyślnie

    Też remontuje dom z bala i poczytam z miłą chęcią na temat tych płyt GK żeby nie pekały i jak dać folę.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja robię normalnie na stelażu metalowym i pogodziłem się z myślą, że kiedyś w końcu pojawią się pęknięcia. Ale pałacu nie zamierzam mieć

  13. #13

    Domyślnie

    Chyba położę panel będzie szybciej i mniej pracy ewentualnie na działowych karton bo są nowe

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Mam płyty GK przykręcane do profili "kapeluszowych", które to profile przykręcone są bezpośrednio do szkieletu drewnianego ścian nośnych, jak i działowych. Póki co po prawie dwóch latach nic nie pęka. Spoiny szpachlowane Cekolem C40, bez siatki.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Asiulek 333
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-495
    Posty
    2

    Domyślnie

    1. Z czego/poza boazerią/ można zrobić wewnętrzne ściany w domu z bali? Biorąc po uwagę fakt , że w okresie zimowym dom będzie nie używany i nie ogrzewany, choć posiada kominek, jednak na znaczną odległość od miejsca zamieszkania niemożliwe jest aby ktoś go opalał, ogrzewał w zimę. Jak zatem wykończyć ściany od wewnątrz aby były ładne, funkcjonalne a jednocześnie nie nabrały wilgoci?
    2. Jeśli w łazience ściany były by z płyt KG to co oprócz glazury można zastosować na ścianach w kabinie prysznicowej?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Przede mną też kładzenie płyt. Oczywiście dom postawiony jest z bala 13cm. Od wnętrza zrobiliśmy profile drewniane co 60cm i na nich przykręcamy bezpośrednio płyty. Zaczęliśmy od łazienki i kuchni na dole. Też baliśmy się, że to nie wytrzyma ale dobrze zrobiony stelaż czy to metalowy czy drewniany i będzie dobrze. Wiadomo, ze dom pracuje i mogą pojawić się pęknięcia ale taki urok domu z drewna Jeśli chcecie zobaczyć zdjęcia i dowiedzieć się więcej o budowie z bala to zapraszam na swój blog Właśnie jestem w trakcie zamieszczania informacji na temat wykańczania domu od wewnątrz. Oczywiście wkrótce zamieszczę zdjęcia więc będzie można zobaczyć jak to wygląda. Oczywiście budując nasz dom z mężem nie mieliśmy dużo kaski na ekipy więc większość rzeczy robiliśmy sami. Mam nadzieję, że moja wiedza się przyda komuś i znajdziecie coś dla siebie. W razie pytań piszcie. Pozdrawiam wszystkich www.domdrewniany-juka.blogspot.com

  17. #17

    Domyślnie

    Witam juka25;
    przeczytałem blog; fajnie, że tak szybko poszła Ci budowa;
    ja mam w planach wybudowanie takiego domu, tylko się zastanawiam czy tak jak Ty zrobić z cienkiego bala+ocieplenie czy z grubego bala bez ocieplenia;
    napisz proszę jaka firma Wam stawiała domek;
    Pozdr

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Czołem
    Rozumiem, że pomiędzy profile dajecie wełnę... folię... itd... ?

    Ale moje pytanie - profile przykręcacie do ścian na sztywno, czy też z luzem pozwalającym na osiadanie domu ?



  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedstemider Zobacz post
    Witam juka25;
    przeczytałem blog; fajnie, że tak szybko poszła Ci budowa;
    ja mam w planach wybudowanie takiego domu, tylko się zastanawiam czy tak jak Ty zrobić z cienkiego bala+ocieplenie czy z grubego bala bez ocieplenia;
    napisz proszę jaka firma Wam stawiała domek;
    Pozdr
    My zdecydowaliśmy się na dom z bala + ocieplenie bo nie mieliśmy pieniędzy na firmę, która bierze za m2 2500-3500zł a nawet więcej zależy od ekipy i jej pochodzenia. Wiadomo, że górale biorą dużo i jest to stan surowy zamknięty. Nasz domek ma 124m2 więc koszt byłby znaczny a do tego dochodzi koszt fundamentu i tu też zależy jaki wykonujesz. My nie robiliśmy podpiwniczenia więc koszty się zmniejszyły ale mój mąż sam go wymurował więc koszty ekipy murarskiej odeszły (nam zaśpiewali 7000zł bez materiałów i to po znajomościach tylko razem z kopaniem fundamentu i wylewaniem ławy fundamentowej i murowaniem). Koszt fundamentu wyszedł nas 15tys (gotowy do stawiania domu bez robocizny murarzy). Oczywiście taki dom jak nasz wymaga później sporo własnej pracy bądź ekip. Wybór należy do Ciebie jak masz pieniądze to dawaj z grubego bala ale jak nie to tak jak nam zostaje bal +ocieplenie. Oczywiście są zalety i wady obu domów. Trzeba by sobie policzyć koszt wykończenia domu z ociepleniem i tego bez i zobaczyć co się bardziej kalkuluje. W tym momencie dom wyniósł nas 160tys (zdjęcia zamieszczam dziś więc będziesz mógł zobaczyć na jakim etapie jest). Firma , która nam stawiała pochodzi z pod Biłgoraja Paweł Gmyz w necie znajdziesz. Od razu mówię, że nie ma super strony i nie zobaczysz galerii itp ale solidni wykonawcy i znają się na rzeczy tak jak pisałam na blogu Jakby co pisz

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11 Zobacz post
    Czołem
    Rozumiem, że pomiędzy profile dajecie wełnę... folię... itd... ?

    Ale moje pytanie - profile przykręcacie do ścian na sztywno, czy też z luzem pozwalającym na osiadanie domu ?



    Oczywiście profile przykręcaliśmy do ściany ale nie na sztywno. Od góry jak i dołu ściany zostawiliśmy po 2-3cm na osiadanie. Przy przykręcaniu profili do ściany wywierciliśmy odpowiednio duży otwór 2 razy większej średnicy i umieściliśmy wkręty żeby umożliwić schodzenie się bali przy osiadaniu budynku (w dolnym otworze wkręt max do dolnej krawędzi i w górnym otworze max do górnej krawędzi)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony