dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dzisiaj byłam na budowie muszę powiedzieć, że wilgoci w domu nie ma. Pomimo, że obawiałam się zostawiając dom w takim stanie (jak na blogu w galerii) tzn. bal, wiatroizolacja, wełna, paroizolacja. Sporą zasługą jest tu położenie folii wiatroizolacyjnej, która w lecie izolowała dom do tego stopnia, że wchodząc na poddasze było gorąco od dachu a schodząc na dół było chłodno jak w spiżarni. Jak na razie w domu wszystko jest ok Czekam do kwietnia albo jak tylko będzie robić się cieplej już bym coś porobiła

  2. #22

    Domyślnie

    Witam,
    postanowiłem wtrącić się do tematu po przeczytaniu tych bzdur, które niestety co niektórzy piszecie!!!

    Płyty gipsowe na ściany w drewnianym domu - TAK !!!
    W szkielecie stosuje się Regips od wewnętrznej strony domu bezpośrednio na konstrukcję ściany - szkielet!
    Prawidłowo zamocowany Regips nie ma prawa pękać !!!!
    Regips - to nie tylko wykończenie ścian, ale i przede wszystkim przegroda ogniowa - dla tego jest stosowany - i dopuszczony do stosowania - wg przepisów!!!
    Jeżeli na wewnętrzne pokrycie ścian stosuje się OSB3 (nie zwykłe OSB) to również stosuje się regips na wykończenie!!!
    Nie słuchajcie bzdur typu - jeżeli regips to stelaż !!!!! BZDURA !!!!
    Nieprawidłowo położony regips na stelażu też PĘKA !!!
    Kilka najważniejszych zasad:
    Zasada okładania konstrukcji płytą OSB3 - pozostawienie dylatacji wokół płyty min 3mm!!!
    Zasada (przy szkielecie) układania płyt regipsowych - pozostawienie dylatacji od 0,5 do 1 cm!!! - dlaczego?
    Po przykręceniu Regipsu do poszycia - szkieletu lub OSB3 - wypełniamy płytę gipsem łączeniowym ... połączenie 1 cm gipsu lepiej mocuje płytę, i pozwala jej pracować swobodnie. Nie ma konieczności stosowania taśm łączeniowych (szklanych czy syntetycznych), ponieważ po zamocowaniu, po szpachlowaniu i dotarciu, nakłada się na ściany włókninę szklaną (zwaną często tapetą szklaną) na specjalnym kleju. Włókniny dostępne są w różnych grubościach oraz wzorach. Włóknina, również oprócz wykończenia spełnia normy ochrony przeciwpożarowej. Dzięki zastosowaniu włókniny - nie ma widocznych pęknięć ściana jest wyrównana i piękna. Włóknina ponadto dzięki swej elastyczności pozwala pracować konstrukcji.
    Ta technologia stosowana jest wszędzie na świecie od lat, wypowiedzi ludzi nie mających pojęcia - mogą spowodować nie tylko znaczne straty materialne - ale i zwiększają niebezpieczeństwo pożaru !!! w którym spłonie cały dom !!! - więc za nim wypowiecie się bez pojęcia - dziesięć razy się zastanówcie !!!
    pozdrawiam.

    P.S. Nie zapomnijcie o suficie zasada jest taka sama !!!
    Zamiast włókniny można zastosować zwykłe tapety - jednak zmniejszamy wytrzymałość termiczną pomieszczeń !!! - ja mam tapety ...
    Ostatnio edytowane przez andstach1 ; 05-02-2011 o 12:58
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    axpol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-442
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka25 Zobacz post
    Firma , która nam stawiała pochodzi z pod Biłgoraja Paweł Gmyz w necie znajdziesz. Od razu mówię, że nie ma super strony i nie zobaczysz galerii itp ale solidni wykonawcy i znają się na rzeczy...
    Witam
    Potwierdzam ze znaja sie na rzeczy, zbugowali i mi super dom z bali z projektu Osiek Drewniany 2 z garazem. Maja juz strone http://www.domydrewniane.gmyz.pl. Zamowilem ok sierpnia 3lata temu, jodla, w suszarni drewno lezalo az do kwietnia, kiedy to przyjechali, wymierzyli w ok tydzien docieli a w drugi tydzien przywiezli i postawili z wiezba dachowa wlacznie. Bal 13cm grubosci wiec tez sie zdecydowalem na ocieplwnie od srodka: membrana (eurowek), 10cm welny mineralnej i plyta GK, na stelarzu aluminiowym, troche podobnie jak sie robi poddasza. Jednak dom najpierw otwarty a pozniej zamkniety stak przed ociepleniem ponad rok wiec troche juz osiadl. Mimo to potwierdzam tez ze pomiedzy plytami powinna byc dylatacja. Ja np nie dalem dylatacji na stropie, bo belki stropowe maja frez w ktory wsunalem plyty GK i dosunalem je do siebie. Teraz nijak nie mozna pozbyc sie pekniec mimo 2 warstw siatki. Znajomy wykonawca poddasza robi na drwnianych stelarzach, plyta osb 8mm i na zakladke plyta GK - jesli peka to tylko na zlaczeniu plaszczyzn, dowiedzialem sie za pozno i do pekniec bede musial sie przyzwyczaic.
    ps. Co do ciesli to maja kilka fajnych patentow, np osadzili krokwie w wystajacych na zewnatrz belkach stropowych. Belki stropowe nie sa dzielone wiec pod naporem dachu, ocieplenia, sniegu nic oprocz krokwi nie ulega odksztalceniu. Duza klasa dla wykonawcy.

    Pozdrawiam
    Polik
    Ostatnio edytowane przez axpol ; 20-01-2012 o 11:00

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    I specjalnie się zarejestrowałeś tu na forum, by nam to zakomunikować? Odświeżając wątek sprzed roku?

    Jakoś to tak mało wiarygodnie wygląda...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xfiless

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-340
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jaki jest poprawny link do tego bloga? Ten link nie działa, nie moge tam dotrzeć, a temat mnie b interesuje..
    Pozdrawiam

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    My mamy nowy dom w konstrukcji szkieletowej, na zewnątrz boazeria modrzewiowa wewnątrz płyty gk przykręcane na dystanse drewniane, które były tylko po to żeby wyrównać niewielkie krzywizny ścian konstrukcji. Daliśmy jednak podwójnie płytę gipsową (na zakładkę, zwłaszcza nad oknami i drzwiami trzeba ją odpowiednio położyć, żeby nie było łączeń płyty gk nad narożnikami otworów okiennych) i nic nie pęka. Dobrze jest też postawić konstrukcje drewnianą i zostawić ją na pół sezonu chociaż, żeby ułożyła się jak trzeba.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LidkaDiD

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Żerków
    Kod pocztowy
    63-210
    Posty
    52

    Domyślnie

    A jeszcze dodam, że sufitów się bałam i zrobiliśmy je z boazerii z ozdobnymi deskami na łączeniach, biliśmy to sztyftami prosto na belki stropowe. Boazerię pomalowałam sadolinem ecri, który nie zakrył struktury drewna i wygląda pięknie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Brak w tym układzie paroizolacji . jak by się kto pyta niczym taki układ nie różni się od poddasza jeśli chodzi o transport pary wodnej na zewnątrz.
    Plus dodatkowe uszczelnienie, bo takowy dom do szczelnych nie należy.
    Ruch powietrza w domu przy -10 na zewnątrz nie jest zbyt przyjemnym uczuciem.

  9. #29

    Domyślnie

    A ja nabyłem niedawno niewielki domek szkieletowy.
    Dom od środka wykończony jest całkowicie drewnem tzn. ściany z desek na pióro-wpust (wyglądają jak boazeria lub podbitka) a pod nimi paroizolacja, wełna i folia paroprzepuszczalna. Ściany chciałbym wykończyć płytami g-k. Ściany są równe i nie wiem czy mogę płyty g-k przykręcać bezpośrednio na te deski czy też robić szkielet co znacznie utrudni mi pracę i podniesie koszty. Co radzicie? Jak da się bezpośrednio to czy dawać jeszcze folie na drewno pod płytę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030337_2.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	211958   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030336_2.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	211959  
    Ostatnio edytowane przez kkasper ; 12-09-2013 o 22:34
    kkasper

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coolart

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam wszystkich ja właśnie jestem swiezo po ostatnim etapie remontu wewnątrz kładzenia płyt prosto na ścianę bez stelaży tyle iż widzę że większość z was ma domy z bali wiec na ten temat się nie wypowiem. ściany nie pękają ale są punkty gdzie pęknięcia występują ale tylko na łączeniach przy drzwiach lecz nie zawsze. największy problem to kafelki i fugi .

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkasper Zobacz post
    A ja nabyłem niedawno niewielki domek szkieletowy.
    Dom od środka wykończony jest całkowicie drewnem tzn. ściany z desek na pióro-wpust (wyglądają jak boazeria lub podbitka) a pod nimi paroizolacja, wełna i folia paroprzepuszczalna. Ściany chciałbym wykończyć płytami g-k. Ściany są równe i nie wiem czy mogę płyty g-k przykręcać bezpośrednio na te deski czy też robić szkielet co znacznie utrudni mi pracę i podniesie koszty. Co radzicie? Jak da się bezpośrednio to czy dawać jeszcze folie na drewno pod płytę?
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to konstrukcja ściany od wewnątrz:
    - deska pióro-wpust
    - paroizolacja
    - konstrukcja z wełną
    - wiatroizolacja
    Tak ?
    Jeżeli tak, położenie płyt regipsowych może odbyć się bezpośrednio na deskę. Nie ma potrzeby robienia szkieletu. Warunkiem tego musi być ściana wykonana zgodnie z technologią, deska wykorzystana do wykończenia ścian suszona - wilgotność 13 do 18%.
    Deska którą wykończono ściany jest pozaklasowa - warto ją sprawdzić.
    pozdrawiam.
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał LidkaDiD Zobacz post
    My mamy nowy dom w konstrukcji szkieletowej, na zewnątrz boazeria modrzewiowa wewnątrz płyty gk przykręcane na dystanse drewniane, które były tylko po to żeby wyrównać niewielkie krzywizny ścian konstrukcji. Daliśmy jednak podwójnie płytę gipsową (na zakładkę, zwłaszcza nad oknami i drzwiami trzeba ją odpowiednio położyć, żeby nie było łączeń płyty gk nad narożnikami otworów okiennych) i nic nie pęka. Dobrze jest też postawić konstrukcje drewnianą i zostawić ją na pół sezonu chociaż, żeby ułożyła się jak trzeba.
    Witam, w prawidłowo wykonanym budynku, zgodne z systemem i odpowiednimi materiałami, nie ma potrzeby "wymyślania cudów", nie twierdze, że tak nie jest w projekcie, bo w Polsce jest wszystko możliwe, a jedynie przypuszczam, że w projekcie tak nie było ...
    Żeby wzmocnić ścianę w "kanadyjczyku" czy jak kto woli w domu typu Szwedzkiego, montuje się wewnątrz płytę OSBIII lub alternatywną o grubości np 8mm (wewnątrz), paroizolację i na to bezpośrednio regips. Żeby wyeliminować pękanie regipsu, wystarczy zastosować drewno konstrukcyjne (suszone komorowo, strugane czterostronnie) a nie drzewo z lasu. Dodatkowym zabezpieczeniem na lata jest położenie maty szklanej zwanej również włóknina, tapetą itp. Koszt nieporównywalnie niewielki do późniejszych poprawek i częstotliwości ich występowania.
    Płyta regipsowa będzie pękać zawsze w domu drewnianym. Dom drewniany pracuje od momentu jego postawienia - do rozbiórki. Szczególnie w "kanadyjczykach" słychać często strzelanie w ścianach, co jest objawem niewłaściwie zamontowanej płyty OSBIII lub alternatywnej. Mam nadzieję, że przeczytam opinię o tym jak Wam się mieszka za 3-4 lata ...
    Tak naprawdę jedynym skutecznym sprawdzonym rozwiązaniem przed pękaniem płyty regipsowej jest wspomniana wyżej włóknina, która tak naprawdę markuje pęknięcia pod swoją powierzchnią. A płyta pęka i ma pękać, w domach drewnianych jest ona jako wykończenie ściany i regulator wilgotności pomieszczeń, nie pełni żadnego innego znaczenia. Płyta regipsowa nie nadaje się również do prostowania konstrukcji. Konstrukcja jest trzonem domu i to ona powinna być prosta na tyle, żeby nie trzeba było dystansów montować ....
    pozdrawiam,
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał axpol Zobacz post
    Witam
    Potwierdzam ze znaja sie na rzeczy, zbugowali i mi super dom z bali z projektu Osiek Drewniany 2 z garazem. Maja juz strone http://www.domydrewniane.gmyz.pl. Zamowilem ok sierpnia 3lata temu, jodla, w suszarni drewno lezalo az do kwietnia, kiedy to przyjechali, wymierzyli w ok tydzien docieli a w drugi tydzien przywiezli i postawili z wiezba dachowa wlacznie. Bal 13cm grubosci wiec tez sie zdecydowalem na ocieplwnie od srodka: membrana (eurowek), 10cm welny mineralnej i plyta GK, na stelarzu aluminiowym, troche podobnie jak sie robi poddasza. Jednak dom najpierw otwarty a pozniej zamkniety stak przed ociepleniem ponad rok wiec troche juz osiadl. Mimo to potwierdzam tez ze pomiedzy plytami powinna byc dylatacja. Ja np nie dalem dylatacji na stropie, bo belki stropowe maja frez w ktory wsunalem plyty GK i dosunalem je do siebie. Teraz nijak nie mozna pozbyc sie pekniec mimo 2 warstw siatki. Znajomy wykonawca poddasza robi na drwnianych stelarzach, plyta osb 8mm i na zakladke plyta GK - jesli peka to tylko na zlaczeniu plaszczyzn, dowiedzialem sie za pozno i do pekniec bede musial sie przyzwyczaic.
    ps. Co do ciesli to maja kilka fajnych patentow, np osadzili krokwie w wystajacych na zewnatrz belkach stropowych. Belki stropowe nie sa dzielone wiec pod naporem dachu, ocieplenia, sniegu nic oprocz krokwi nie ulega odksztalceniu. Duza klasa dla wykonawcy.

    Pozdrawiam
    Polik
    Witam, miło by było załączyć zdjęcia swojego domku ...
    Co do fachowości wspomnianej firmy, to nie bardzo się ma to z tym co piszesz ....
    Cyt: ..."Zamowilem ok sierpnia 3lata temu, jodla, w suszarni drewno lezalo az do kwietnia"
    - po pierwsze drewno konstrukcyjne jest wycinane od października do końca marca - w innych terminach wycinki drzew chorych, zarobaczonych, wyłomów itd....
    - po drugie jodła nie jest zbyt jak by to powiedzieć trafnym materiałem do budowy ... Najlepszy Modrzew, Daglezja, Świerk potem długo długo nic, i Sosna, Jodła,
    - po trzecie, siatkę w regipsie stosuje się w budownictwie murowanym, i to najlepiej kiedy budynek stoi powyżej 6 lat, kiedy przestaje praktycznie pracować. W budownictwie drewnianym stosuje się matę, tapetę szklaną i problem znika - na zawsze.
    - po czwarte, dom drewniany a stelaż metalowy ? (moja dygresja .... metal z drewnem ma się ... sami wiecie jak ... )
    Jeżeli chodzi o suszenie drewna w suszarni czy na wolnym powietrzu .... to uzyskujemy tylko i wyłącznie jego wilgotność - odpowiednią NIC WIĘCEJ!!!
    Jeżeli w drzewie zostały złożone jaja - to się wyklują w nim robaczki,
    Jeżeli w drzewo było zarażone grzybami - to się rozwiną - jak zaczniecie mieszkać i zacznie się zmieniać wilgotność pomieszczeń ....
    Jeżeli było źle wysuszone będzie bardziej pracować .... a na pewno było ...
    Tylko suszenie KOMOROWE może wyeliminować w/w z drzewa .... lub jego zatopienie, ale to trzeba z 25 lat czekać ...
    Tylko że komorowo to w Polsce nie ma za bardzo gdzie wysuszyć ... i nie chodzi mi o suszarnie "ala komorowe", które nic nie dają ... lub dają niewiele ..
    Z tych powodów Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną - bo mieliśmy ogromne problemy z drzewem .... Konstrukcje, które miały stać po 300 lat stały po 30 - 50 ...
    pozdrawiam....
    Pytajcie, to nic nie kosztuje ....
    [email protected]

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał andstach1 Zobacz post
    Jeżeli dobrze zrozumiałem to konstrukcja ściany od wewnątrz:
    - deska pióro-wpust
    - paroizolacja
    - konstrukcja z wełną
    - wiatroizolacja
    Tak ?
    Jeżeli tak, położenie płyt regipsowych może odbyć się bezpośrednio na deskę. Nie ma potrzeby robienia szkieletu. Warunkiem tego musi być ściana wykonana zgodnie z technologią, deska wykorzystana do wykończenia ścian suszona - wilgotność 13 do 18%.
    Deska którą wykończono ściany jest pozaklasowa - warto ją sprawdzić.
    pozdrawiam.


    Czyli mogę bez szkieletu, dzięki bo to obniży koszty i to znacznie
    kkasper

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mireczek1

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-119
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam też ten sam problem. Kupiliśmy z żoną stary (1930rok) dom drewniany i od 8 miesięcy rozpoczęliśmy remont. Wymieniłem podwaliny, okna, poszycie dachowe, centralne itp. nagle stanęliśmy przed wyborem co kłaść na ściany? Pierwotnie myślałem o desce szalunkowej (takiej samej jak na zewnątrz), ale przeraziły mnie koszty teraz bardziej skłaniam się do płyty kg i na dodatek majster powiedział mi że daje mi gwarancję 5 lat że nie zobaczę pęknięcia. Czy mówi prawdę ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Najlepiej dobrze wyczyścić bale, dawanie płyt GK do domu z bala to imo profanacja.
    majster powiedział mi że daje mi gwarancję 5 lat że nie zobaczę pęknięcia. Czy mówi prawdę ? Proszę o pomoc.
    jak napisze ładnie na kartce i podpisze że świadomy na ciele i umyśle to ok.



    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 24-02-2015 o 20:30

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał mireczek1 Zobacz post
    Mam też ten sam problem. Kupiliśmy z żoną stary (1930rok) dom drewniany i od 8 miesięcy rozpoczęliśmy remont. Wymieniłem podwaliny, okna, poszycie dachowe, centralne itp. nagle stanęliśmy przed wyborem co kłaść na ściany? Pierwotnie myślałem o desce szalunkowej (takiej samej jak na zewnątrz), ale przeraziły mnie koszty teraz bardziej skłaniam się do płyty kg i na dodatek majster powiedział mi że daje mi gwarancję 5 lat że nie zobaczę pęknięcia. Czy mówi prawdę ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Ja spokojnie mogę dać nawet dożywotnią gwarancję. Jeden warunek - ja wybieram materiały i technologię wykonania. Nie muszę chyba mówić że nie będzie to najtańszy materiał.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ja spokojnie mogę dać nawet dożywotnią gwarancję. Jeden warunek - ja wybieram materiały i technologię wykonania. Nie muszę chyba mówić że nie będzie to najtańszy materiał.
    Tez kiedyś myślałem o dawaniu dożywotniej gwarancji, ale utknąłem...Czyje życie brać pod uwagę?

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Domu!!!

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Tez kiedyś myślałem o dawaniu dożywotniej gwarancji, ale utknąłem...Czyje życie brać pod uwagę?
    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Domu!!!
    Moje lub inwestora... chociaż może faktycznie domu. Dom w dzisiejszej technologii nie postoi tak długo jak długo my będziemy jeszcze żyć
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony