dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 253
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pajak

    Zarejestrowany
    Apr 2001
    Posty
    1

    Domyślnie MRÓWKI, mrowisko - przepędzanie i zwalczanie

    Witam,

    Mam mrowisko na swojej dzialce. Chcialbym sie go pozbyc ale tylko tak zeby nie zrobic krzywdy tym pozytecznym zwierzakom. Czy da sie takie mrowisko przeniesc, jak?

    Pozdrawiam,

    Pawel Pajak

  2. #2

    Domyślnie

    A czy koniecznie musisz je przenosić? Jeśli mrówki zaszczyciły cię sąsiedztwem na działce, to znaczy, że jest biologicznie czysta i tylko pogratulować. Ja mam na dużej działce trzy mrowiska, pilnuję tylko, żeby nie przywlokły się zbyt blisko domu.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Od kiedy to Pająki boją się mrówek. Jeśli masz kłopot, to najlepiej o północy przenieś mrowisko na działkę sąsiada.
    P.S. Musi być pełnia księżyca.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Nazbieraj z mrówek i zagotuj z cukrem. Może wyjść bardzo dobry kompot. Albo wykorzystaj mrówki do produkcji kwasu mrówkowego.
    pozdrawiam franek.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Czytałem, że mrówki zakładają mrowiska i żyją w miejscach w których przebiegają pod ziemią żyły wodne.

  6. #6

    Domyślnie

    To możliwe, u mnie na działce na końcu jest rów odwadniający i zapewne kilka cieków wodnych by sie znalazło. A mrówki przywlokłam chyba z działki rekreacyjnej z sosenkami, które dostałam od znajomych. Lubię je, obserwujemy je czasem z moją córeczką.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Powitanko,
    Wiem, ze to pozyteczne zwierzaki, ale na wiosne chce niedaleko postawic niewielki domek, no i nie bede szczesliwy jak mi beda lazic po zarciu w domu Nie wiem jak wyglada takie mrowisko w pionie tzn. jak gleboko moze siegac. Moze da sie sprowadzic potezna kopare, ktora wydlubie to cudo w calosci i przeniesie dalej. Naprawde nie chce ich eksmitowac brutalnie i zgadzam sie, ze pozyteczne to zwierzaki. Patrzec na nie tez lubie
    Pozdroofka,
    Pajak
    P.S. Pajaki nie boja sie mrowek Pajaki maja o dwie nogi wiecej

  8. #8

    Domyślnie

    Oj, o takie szczegóły trzeba by chyba spytać jakiegoś biologa. Wiem tylko, że każde drobne naruszenie mrowiska, nawet mocne tupnięcie w pobliżu, powoduje zawalenie się części korytarzy w mrowisku i mrówki biegają jak oszalałe. U mnie mrowisku jest na powierzchni, chyba mrówki nie miały siły kopać w mocno gliniastej glebie. Swoją drogą ciekawe skąd ściągnęły takie ilości lekkiego budulca, chyba nie wykopały spod drzewek, a do piasku na budowie jest ok.80m!!!Chyba mają dobrą logistykę

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    moja propozycja zamiast psa zaopatrz się w gekona . on je `załatwi`

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    A mrowiska nie podlegają ochronie? Co prawda też nie chciałbym mieć mrowiska 2m o domu, a w dodatku Ty też jesteś właścicielem tej działki (Ty wg polskiego, mrówki wg prawa natury). Nie lubię zabijać zwierzątek, ale jak mi zaczęły wynosić cukier z mieszkania na 10 piętrze to kupiłem Raid i patrzyłem jak robiły koziołki. Spróbowały jeszcze raz po jakichś 10 dniach - odbył się drugi rajd i koniec.
    Tak jak mówiła Alanta - nie masz szans na przeniesienie, ale może są jakieś sposoby na zachęcenie ich do przeprowadzki gdzieś dalej? Dostarczenie budulca może nie wystarczyć, bo jakoś sobie wybierają jeszcze miejsce. Jeżeli to są żyły, to możesz sam poszukać - 80% ludzi ma zdolności radiestetyczne. Sam to sprawdziłem w wieku parunastu lat.

    Gkwiatkowski dużo wie o matce Naturze - może on zna sposób?

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Mrówki są niezłe
    Telimena

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    I tu się z Tobą zgadzam.
    Mery

  14. #14

    Domyślnie

    Mam dzialke letniskowa pod lasem. Rosna na niej mlodziutkie brzozy, sosny, swierki, modrzewie. Niestety,od roku mrowki, ktore wystepuja na tym terenie w ogromnej ilosci, upodobaly sobie mlodziutkie swierki i buduja na nich mrowiska. Brzozy sa w oplakanym stanie, bo oblepione mszycami, ktore skrzetnie doja mrowki. Zastosowalam juz wszystkie znane mi metody: od oklejania pni drzewek tasmami klejacymi do srodkow chemicznych wlacznie. Nic nie dziala, zadne odstraszacze naturalne czy chemiczne. Drzewka sie wywracaja, gubia liscie, sa pozerane. Prosze pomozcie. Co zastosowac zeby pozbyc sie mrowek i nie zaszkodzic roslinom?!

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: anka.w dnia 2002-07-23 21:29 ]</font>

  15. #15

    Domyślnie

    Może najpierw pozbyć się mszyc ?

  16. #16

    Domyślnie

    A na mszyce rewelacyjny jest substral... Moje(mszyce) nie dożyły następnego świtu

  17. #17

    Domyślnie

    Na mszyce, ktore mialam na kwiatach balkonowych podzialal, ale na dzialce nic nie chce zadzialac. Co je wystepie (tak mi sie zdaje), to po tygodniu liscie mam zaatakowane na nowo i pelno mrowek wokol. Plaga mrowkowa rozprzestrzenila mi sie i na swierki i modrzewie. Odstraszacze nic nie daja, co popsikam w jednym miejscu to przechodza w drugie, albo w ogole im to nie przeszkadza. Swierki wywracaja mi sie przy lekkim dotknieciu, tak sa podkopane. Nie lubie mrowek...

  18. #18

    Domyślnie

    Może trzeba tępić te mszyce do skutku? Skoro drzewa ledwo żyją, co szkodzi? Ja swoją różę psikałam trzy razy, aż poskutkowało. Wprawdzie wyglądała po tych zabiegach nieciekawie, ale "odbiła" w końcu. Podobno mrówki nie lubią zapachu mięty i czosnku... Może posadź gdzieś w pobliżu?

  19. #19
    kazia
    Guest
    kazia

    Domyślnie mrowki

    tez mam w domu problem z mrowkami, głównie w kuchni i w łazience, problem w tym, że wchodzą kotu do misek, a nie każdy środek jest dla kota bezpieczny, w sklepie niestety nie każdy jest w stanie powiedzieć, czy oprócz mrówek, pozbędę się kota, co w takim razie zastosować? i ile czasu trzeba czekac na efekt?

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Kazia, znajdź koniecznie źródło, czyli mrowisko. Jeżeli znajdziesz to ci powiem co dalej...........

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony