dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie poddasza mieszkalnego....

    Mam pytanie odnośnie ocieplenia dachu:
    pełne deskowanie z papą, na to gont bitumiczny

    1. zrobić należy "pełne" ocieplenie do samego szczytu dachu czy tylko nad sufit pomieszczeń?

    2. aby wykonać szczelinę wentylacyjną zanim położę wełnę, między krokwie mam nabijać dwie łaty czy może jedna na środku, czy też zależy jaka odległość między krokwiami?
    np coś takiego:


    3. kolejne pytanie, dach mam mocno skomplikowany i zastanawia mnie sprawa cyrkulacji powietrza w szczelinie


    tak właściwie to tylko jedna część dachu ma proste połączenie z wentylacja w kalenicy - bez poziomych/skośnych przeszkód w postaci krokwi
    czy powinienem robić otwory wentylacyjne na poszczególnych , że tak to ujmę "strefach"

    4. strona "zewnętrzna" budynku: jaka długość łat ma wystawać za mur? wystarczy tak by ocieplający styropianem nie zakrył ? jak zabezpieczyć przed ptakami/myszami itp szczelinę z zewnątrz?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    perf***dom

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    103

    Domyślnie

    1. u siebie w domu mam zrobione "pełne", natomiast nad sufitem tylko 5 cm w stelaż.
    2. my robiliśmy na sznurek i gwoździe. http://www.lenko.com.pl/index.php?st...id_m=53&ido=33
    3. dla spokojnego snu można zrobić otwory wentylacyjne
    4. system podbitkowy z wentylacją
    Zapraszam na na naszą stronę internetową. Jest kilka fotek z adaptacji poddasza.
    Pozdrawiam
    Irek
    "...wszystkie możliwe błędy popełniłem przy budowie własnego domu..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony