dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Tania piła łańcuchowa?Czy warto?

    Tak jak w tytule.
    W hipermarketach są takie za ok.300,-pln i za ponad 1.000,-?
    Z braku kasy myślałem o tańszej ale czy warto?Chodzi mi o elektryczną.
    Spec przy stoisku stwierdził że prowadnica łańcucha i tak jest dobrej firmy a silnik 1,7kW da sobie radę.
    I co Wy na to?
    Tomcio

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli nie zamierzasz zatrudnić się jako drwal i zyć z piłowania to piła za np. 280 pln (z castoramy) do parc przydomowych będzie Ci służyć bardzo długo i dobrze
    pozdro richie

  3. #3

    Domyślnie

    Trzy lata temu połaszczyłem sie na taką super okazję piła nawet renomowanej firmy a silnik 1,8. Po roku wyrobiła się przekładnia silnik- koło zebate łańcucha. Okazało sie ze ten model nie jest produkowany od dawna i ta część jest nie do dostania. Bzdet za 15 pln spowodował że z piły posostała mi tylko niezła prowadnica którą użuwam wumiennie do nowej piły
    ppp.j

  4. #4

    Domyślnie Re: Tania piła łańcuchowa?Czy warto?

    Używam elektrycznej (po co mi przy domu spalinówka) o mocy 1,8kW, od trzech sezonów czyli pociąłem ponad 30m przestrzennych drewna. Chodzi ok. Dałem 350 zł. Uważam że dobrze zrobiłem nie kupując droższej. Wydaje mi się że najlepiej kupować jakąś "markę' choćby średnią niż serie do supermarketu nieznanej produkcji. Moja nazywa się Stiga - przyzwoity sprzęt.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Tak jak pisali koledzy powyżej - do okazyjnego cięcia drewna do komika kazda piła jest dobra. A psuje sie wszystko - nie wiem jak z piłami łańcuchowymi ale np.: pierwszoroczna awaryjnośc sprzętu komputerowego wynosi 3% - to znaczy, że 3 na 100 PC'tów nawet najlepszych producentów MUSI się zepsuć. Jak masz pecha to nic ci nie pomoze
    Jasiu

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za wypowiedzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak Marek C zakupiłem Stigę 1,8 KW. Od wiosny 2003 przycięła wszystko na budowie (a jest tego trochę) i drewno do kominka. Nie ma się do czego przyczepić.
    pzdr C

  8. #8
    jacek placek
    Guest
    jacek placek

    Domyślnie jeszcze o pile spalinowej

    w 2000 roku kupilem makitę w promocji we francuskim markecie dom i ogrod. w czasie gwarancji 3 razy byla w naprawie, az wymowiono mi gwarancje - uzasadnienie bylo blahe, personel serwisu ze slaska nie obyty z problemami i wlasciwa komunikacja z klientami. ja w tym czasie wycinalem drzewa - sosny i brzozy pod dom. (bylo tego sporo bo czesciwo zalesiona dzialka ma przeszlo 9 tys. m.). nie polecam nikomu pily o mocy 1,8 kw . to dobre do ciecia galezi , ale nie drzew , lepiej doplacic pare setek i kupic renomowa firme np. stilla. By zakonczyc prace pod dom wynajalem ekipe , w 2 dni 3 drwali husqvarnami wycieli okolo 20 m3 brzozki. mam spokoj, ale niesmak do makity pozostal.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Swego czasu kupiłem urządzdenie AEG(złota wersja-taka jubileuszowa) i fakt wytrzymało mi trochę,potem kupiłem takie samo ale w makro za 60,-zł i potrło ok.2 lat.Różnica ceny porażająca ,tak drugi raz kupiłbym kilka tańszych na zasadzie :jak się s...li to wywalę i mam drugie a potem jeszcze trzecie i czwarte.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    No i kupiłem!
    Zowie sie to Oregon i kosztowało w castoramie 287,-
    Na razie tnie jak szalone.Zobacze za parę dni bo mam dużo do pocięcia.(ok.15-20m p)
    Tomcio

  11. #11

    Domyślnie Piła łańcuchowa elektr. do 400 zł

    Drodzy Forumowicze,
    Zamierzam nabyć piłę łańcuchową elektryczną (przemyślany temat) do kwoty 400 zł. Wiedząc, że jest coś takiego jak porównywarka cen i allegro, oczekuję opinii i rad użytkowników, którzy nabyli tego typu narzędzie.

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    No tak, ale już raz się naciąłem na piłe no name. A firma BOSCH?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Bosch jest przereklamowany - to juz lepiej Makita ...

  15. #15

    Domyślnie

    W tym roku kupiłem Makitę 3520a, kosztuje ciut powyżej 400.
    Póki co działa, czereśnię o przekroju pnia 25cm pocięła bez problemu. Mocno dozuje smarowanie łańcucha ale moża tak ma być ?
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  16. #16

    Domyślnie

    ja swego stihla ms170 kupiłem za jakies 350 zl, używany, stan prawie jak nowy, z 2007r., przeżył już prawie stan surowy na budowie i jeszcze trochę w lasku i na działce, jak narazie jestem zadowolony więc polecam

  17. #17

    Domyślnie

    Kup sobie McCullocha , jest sprzedawany w sklepach Husqarny. Zbudowana z podzespołów Elekroluxa i Husqwarny
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  18. #18

    Domyślnie

    Po głębokiej analizie wielokryterialnej chyba zdecyduję się na STIGĘ SE 180. Czy ktoś miał przyjemność obcowania z takim sprzętem?

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hagis

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja kupiłem ostatnio Makitę 4020a (juz ktos podawał Makitę 3520a) różnica w długości jedna ma 35 a druga 40 cm. 1800 W. Właśnie pociołem 5 m3 dębu i brzozy. śmiga aż miło. Brat kupił BOSCHA (przereklamowany) i sam twierdzi że teraz zmienia na Makitę. Co do oleju to fakt jak kolega napisał dozuje go sporo ale bez paniki. Ekipa która robiła mi dach miała 2 Husqwarny ale z tego co gadali to kosztowały koło 1000 wiec deko drogo.
    Jest jak jest...

  20. #20

    Domyślnie MAKITA UC3520A vs BOSCH 1800W AKE 35S

    zastanawiam sie miedzy:
    - MAKITA UC3520A
    a
    - BOSCH 1800W AKE 35S

    która by była lepsza, miała bardziej wytrzymałe elementy. I posłuży na dłużej
    Czy maja one jakieś plastikowe elementy trybki, koła zębate w środku ?? Czy wszystko jest już stalowe, jak należy wysokiej jakości??
    Czy jest wielka różnica pomiędzy nimi jeśli chodzi o jakość ??? Co myślicie o Boschu ?
    Jakieś doświadczenia z tymi modelami


    z góry ślicznie dziękuje

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony