dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ireg

    Zarejestrowany
    Sep 2001
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam pytanie, czy w ścianie trójwarstwowej (gazobeton 24cm, styropian 8cm, cegła klinkierowa 12cm) może pojawić się wilgoć wewnątrz ściany spowodowana małą przepuszczalnością pary wodnej przez klinkier.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Wilgoć może się pojawić ze względu na małą przepuszczalność pary wodnej przez styropian. Myśle, że styropian jest złym materiałem do dociepleń budynków. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wełny mineralnej która bardzo dobrze przepuszcza parę wodną.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Wystarczy zapewnić wentylacje tej szczeliny, zgodnie z PT.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Faktycznie klinkier jest "na tyle nieprzepuszczalny", że należy zrobić szczelinę. Ja osobiście pod klinkier dawałbym wełnę hydrofobizowaną + 2cm szczeliny. To wnioski z wnikliwego wgryzania się w temat i odpytywania i producenta klinkieru i wełny.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Na pytanie czy w przykładowe ścianie występuje kondensacja pary wodne to twierdzę że do –5 stopni nie. Na potwierdzenie mogę przelać arkusz z wykresem. Ale problem może wystąpić latem gdy ściana się nagrzeje a nagromadzone w klinkierze ciepło napotka przeszkodę na warstwie izolacyjnej. Dlatego po warstwie izolacyjnej powinno projektować cię wentylowaną pustkę powietrzna.
    Pozdrawiam Jacek

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    On 2001-09-04 06:54, Anonymous wrote:
    Wilgoć może się pojawić ze względu na małą przepuszczalność pary wodnej przez styropian. Myśle, że styropian jest złym materiałem do dociepleń budynków. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wełny mineralnej która bardzo dobrze przepuszcza parę wodną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony