dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    Przeanalizowalem temat dotacji rzadowych 45% - marchewka na kiju
    45%
    - 19% podatku
    -4% prowizji od kwoty kredytu,
    -11% odsetki ( nie za bardzo mozna wczesniej splacic mu smusisz czekac na decyzje o umorzeniu 45% - a wiec tu zapewne was przytrzymaja)
    - prawdopodobnie wymagany bedzie projekt min 600zl

    Jak to podliczyc to w najlepszym wypadku zostanie ok 1000 zl - przy zestawie wartym ok 11 tys- - w najgorszym wypadku wyjdzie drozej niz kupic z agotowke z dobrym rabatem........................................... ...... - POLSKA PIĘKNY KRAJ........................

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    "Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził"

    Parę lat temu było porównanie szczęśliwości lub marudności ludności w różnych krajach. Z tego co pamiętam to niestety byliśmy w czubie.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  3. #23

    Domyślnie

    Ta marudność może też być powodem tego, że jesteśmy uznawani za jeden z najbardziej zaradnych narodów .

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Przeprowadziłem podobną analizę zasad tych dotacji od NFOŚiGW i mam podobne odczucia. Ta marchewka to taka iluzoryczna jest...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #25

    Domyślnie

    oraz obowiązek zainstalowania ciepłomierza,którego nikt przeważnie nie instaluje,czyli dodatkowy wydatek 400-500zł
    Czyli najwięcej zarabia BOŚ,którego większościowym udziałowcem jest Skarb Państwa

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Z innego wątku.
    "Przykład kosztów kwalifikowanych instalacji - 20774,99PLN
    Pow. łączna kole próżniowo rurowego CPC 4,4m^2 * 2500PLN = 11000
    Dotacja = 9348.75PLN
    ---------------------------
    Prowizja 4% = 830,99PLN
    Odsetki 11%, kredyt na rok = 1258,55PLN
    Podatek 19% = 1776,26PLN
    ---------------------------
    Łącznie z dotacji = 3865,80PLN

    Jest tu księgowy/bankier/radca podatkowy który by to sprawdził? "

    Co do ciepłomierzy do chyba nie ma obowiązku, natomiast moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Potwierdzam, o ile wiem, nie ma obowiązku instalowania ciepłomierza, choć sam bym sobie takie urządzenie zamontował.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Niektóre automatyki solar mierzą moc i uzyski.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  9. #29

    Domyślnie

    Mi w BOŚ powiedzieli, że musi być ciepłomierz. Poza tym cała otoczka dotycząca dotacji pomija bardzo wiele szczegółów, które mają niebywały wpływ na to, jaką kwotę uda się rzeczywiście otrzymać.
    Po pierwsze składając wniosek o kredyt i dotację, nie wiesz czy tę dotację otrzymasz. Może się więc skończyć tak, że dostaniesz kredyt, który musisz spłacić, a z dotacji figa. Po drugie koszty tego kredytu są dość wysokie - 11% w skali roku i 3-4% opłaty za udzielenie kredytu. Ponadto musisz mieć, jak już wcześniej wspomniałem ciepłomierz, projekt instalacji, odbiór instalacji przez "uprawnionego profesjonalistę". Kolejną bzdurą jest fakt, że bank przelewa kasę bezpośrednio do instalatora/hurtowni na podstawie dostarczonej fv. Wymagane są również certyfiakty solar keymark w języku polskim lub przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
    Według moich wstępnych wyliczeń wyszło, że zamiast dostać na rękę ok. 4500 zł dotacji, pozostałoby mi ok. 900 zł. A biegania na masakrę. Chcociażby dlatego, że do kredytu na 10 czy 15 tysięcy trzeba dostarczyć taką masę dokumentów finansowych, jak przy kredycie hipotecznym.
    Wszystko w powijakach...

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    A czy ktoś analizował - jaki jest maksymalny wymiar kolektorów jakie można dofinansować.
    Skoro maja być do CWU - to czy to obejmuje np wodę do basenu???
    I czy np bank uzna projekt na 100m2 kolektora?

    Bo to już daje np 250tys (2500xmetry kwadratowe) jego wartości i po dofinansowaniu na rękę około 75tys (45% minus "koszty")
    Tylko teraz trzeba ustalić:
    - ile takie 100m2 by realnie kosztowało? (same kolektory to około 50tys + osprzęt ...... itd -)
    - na ile byśmy "dostali" fakturę - od której wypłacana jest dotacja
    - i jak odzyskać "górkę" z tej faktury

    ps - górka powinna być taka aby opłacało się te kolektory jednak mieć

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał pigeon Zobacz post
    A czy ktoś analizował - jaki jest maksymalny wymiar kolektorów jakie można dofinansować.
    Skoro maja być do CWU - to czy to obejmuje np wodę do basenu???
    I czy np bank uzna projekt na 100m2 kolektora?

    Bo to już daje np 250tys (2500xmetry kwadratowe) jego wartości i po dofinansowaniu na rękę około 75tys (45% minus "koszty")
    Tylko teraz trzeba ustalić:
    - ile takie 100m2 by realnie kosztowało? (same kolektory to około 50tys + osprzęt ...... itd -)
    - na ile byśmy "dostali" fakturę - od której wypłacana jest dotacja
    - i jak odzyskać "górkę" z tej faktury

    ps - górka powinna być taka aby opłacało się te kolektory jednak mieć
    o i tu widać kto próbuje myśleć Jednak przy dotacji 45% plus kosztem jest ten cholerny bank nie da się wyjść na 0, an nawet blisko zera. Bez banku już bym tak sobie to zorganizował, że solary by stały u mnie na dachu a ja bym na to wydał maks 1000-1500 zł.
    a odzyskać górkę to już najprościej (no musisz mieć przynajmniej swoją firmę plus dogadać się z sprzedawcą solarów) tylko stracisz VAT, choć są i tacy magicy co tylko 7% tracą.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    10piotr

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tutaj znajduje się tabela z wyliczeniami, jak szybko zwróci się inwestycja w kolektory, gdy zastąpimy nimi poszczególne rodzaje ogrzewania - bez i z uwzględnieniem dotacji z NFOŚiGW:

    http://www.gramwzielone.pl/zielone/a...ory-wg-NFOSiGW

  13. #33

    Domyślnie

    a ja mam pytanie
    dom stoi (jest odbiór), piec zintegrowany z zasobnikiem - gaz sieciowy.
    chciałabym sprzedac ten piec i w ramach instalacji solarnej kupic taki sam tylko ze z mozliwoscia podlaczenia do solarow plus oczywiscie same solary, montaz, instalacja. Założywszy, że zmieszcze się w zakładanej górnej granicy takiej instalacji (te 2500/m2) to czy sam piec też podlega dotacji? Bo mi wyszło, że jesli udowodnie, że solary dogrzewaja instaacje c.o. to tak, ale jeśli grzeja tylko cuw to nie. Wie ktoś może jak to jest?
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adasko6

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX Zobacz post
    a ja mam pytanie
    dom stoi (jest odbiór), piec zintegrowany z zasobnikiem - gaz sieciowy.
    chciałabym sprzedac ten piec i w ramach instalacji solarnej kupic taki sam tylko ze z mozliwoscia podlaczenia do solarow plus oczywiscie same solary, montaz, instalacja. Założywszy, że zmieszcze się w zakładanej górnej granicy takiej instalacji (te 2500/m2) to czy sam piec też podlega dotacji? Bo mi wyszło, że jesli udowodnie, że solary dogrzewaja instaacje c.o. to tak, ale jeśli grzeja tylko cuw to nie. Wie ktoś może jak to jest?
    Przyłączam się do pytania poprzednika, jak to jest z dotacją do pieca jeśli zasobnik jest zintegrowany?

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar SemenOV
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Россия
    Posty
    5

    Domyślnie Wreszcie sa Rzadowe dotacje do solarow

    nie ma stresu czepianie siк jest wskazane diody sa polaczone szeregowo, zasilanie docelowo ma byc 14.4V.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał 10piotr Zobacz post
    Tutaj znajduje się tabela z wyliczeniami, jak szybko zwróci się inwestycja w kolektory, gdy zastąpimy nimi poszczególne rodzaje ogrzewania - bez i z uwzględnieniem dotacji z NFOŚiGW:

    http://www.gramwzielone.pl/zielone/a...ory-wg-NFOSiGW
    Po pierwsze ta tabelka jest kłamliwa bo nikt nie dostanie tych 45% dotacji od państwa. Będzie to 15 góra 20%. Po za tym okres serwisowania przy dotacjach wynosi 10 lat co roku więc płacąc 150-200zł za usługę serwisu wyjdziemy na 0!!! Po drugie widać z tej tabeli że jedynie grzejąc wodę prądem i to w pierwszej taryfie solar ma jakiś sens ekonomiczny bo w innym przypadku prędzej się rozleci ze starości niż się zwróci.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tu na forum ktoś o tym pisał i się pytał ile takie serwisowanie kosztuje.

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    Niestety prawdą jest, że maksymalny koszt dotacji to 36,9% (wyliczyli w Muratorze), Koszt kwalifikacyjny nie może przekraczać 2500zł/m2, trzeba podpisać umowę o kredyt z bankiem, zapłacić za opinię rzeczoznawcy, itd., choć to nieznacznie tylko nieznacznie lepiej niż bez dotacji, w tym kraju, chyba nie możemy liczyć na nic więcej. Cieszmy się tym co na razie mamy, może UE udostępni coś w nowym budżecie...

  19. #39

    Domyślnie

    Chyba trochę przesady jest w tym co piszecie.
    Ja wzięłam kredyt na kolektory i jedyne koszty jakie poniosłam do tej pory, to koszty bankowe (prowizja i odsetki od kredytu), cały koszt inwestycji jest kosztem kwalifikowanym. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zapłacę jeszcze trochę odsetek i czeka mnie rozliczenie z urzędem skarbowym, ale nie jest tak źle.

    pozdrawiam
    Jolka

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    No na pewno nie jest źle, ale mogłoby być znacznie lepiej, jak na kraj, w którym wiecznie mówi się o kryzysach energetycznych i drożeniu prądu, gazu, ogrzewania...

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony