dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    A ile Was kosztował geodeta? Jestem na etapie szukania, ale z tego co usłyszałam to jest to 800-1000 zł w Elblągu za zrobienie mapki do celów projektowych.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorana Zobacz post
    A ile Was kosztował geodeta? Jestem na etapie szukania, ale z tego co usłyszałam to jest to 800-1000 zł w Elblągu za zrobienie mapki do celów projektowych.
    700zł Żywiec

  3. #23

    Domyślnie

    650 Gdańsk i z geodetą można się było dogadać aby coś naniósł dodatkowo lub usunął np. drzewo.
    w tym mapy do celów projektowych na papierze 2 szt i wersja elektroniczna.
    Jeszcze dodatkowo zaznaczyłem ok 60 punktów w których łapał mi wysokościówkę.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    U nas (dolnośląskie) za mapki zapłaciłam 450 zł - robione były dopiero co w związku z przyłączem gazu.

    Co do fundamentów, to w tym roku już od trzech osób, które wystartowały z budowami usłyszałam kwotę 30 000 zł, jako koszt wykonania fundamentów, czyli materiał + robocizna. Nie wiem, jaki był podział wydatków. Akurat te budowy są podobne - domy około 150m2 użytkowej, garaż, parę nośnych ścian wewnątrz obrysu, dwie budowy beton komórkowy a jedna porotherm. Wszędzie ekipy (różne) kopały ręcznie, zrobiły zbrojenie, potem ławy z gruchy i dalej murowanie z bloczków. Zaznaczam, że zastosowano wszędzie system "lania do oporu", czyli ławy są nalane prawie do powierzchni gruntu. Betonu z gruchy poszło wszędzie masę, no ale bloczków już trochę mniej i ekipa nie musi się schylać głęboko do wykopu.

    Niecałe dwa lata temu z naszym stanem zero zmieściliśmy się w jakichś 9 tysiącach razem z izolacją i ociepleniem. Robocizna 100% własna. Fundamenty dokładnie według projektu, a projekt bardzo prosty i mały. Ławy 30 cm grubości głęboko w grunt, na to szalunek i ściany fundamentowe też lane. Dom z silikatów 24 cm, więc ławy szerokości 40 cm, ściany fundamentowe 25 cm. Beton z gruchy. Chudziak zrobiliśmy sami w betoniarce. No ale my mieliśmy gratisowo know how, bo jest tata, który swego czasu pracował przy budowach.
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 08-06-2010 o 11:27
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    U nas (dolnośląskie) za mapki zapłaciłam 450 zł - robione były dopiero co w związku z przyłączem gazu.

    Co do fundamentów, to w tym roku już od trzech osób, które wystartowały z budowami usłyszałam kwotę 30 000 zł, jak koszt wykonania fundamentów, czyli materiał + robocizna. Nie wiem, jaki był podział wydatków. Akurat te budowy są podobne - domy około 150m2 użytkowej, garaż, parę nośnych ścian wewnątrz obrysu, dwie budowy beton komórkowy a jedna porotherm. Wszędzie ekipy (różne) kopały ręcznie, zrobiły zbrojenie, potem ławy z gruchy i dalej murowanie z bloczków. Zaznaczam, że zastosowano wszędzie system "lania do oporu", czyli ławy są nalane prawie do powierzchni gruntu. Betonu z gruchy poszło wszędzie masę, no ale bloczków już trochę mniej i ekipa nie musi się schylać głęboko do wykopu.

    Niecałe dwa lata temu z naszym stanem zero zmieściliśmy się w jakichś 9 tysiącach razem z izolacją i ociepleniem. Robocizna 100% własna. Fundamenty dokładnie według projektu, a projekt bardzo prosty i mały. Ławy 30 cm grubości głęboko w grunt, na to szalunek i ściany fundamentowe też lane. Dom z silikatów 24 cm, więc ławy szerokości 40 cm, ściany fundamentowe 25 cm. Beton z gruchy. Chudziak zrobiliśmy sami w betoniarce. No ale my mieliśmy gratisowo know how, bo jest tata, który swego czasu pracował przy budowach.
    jesli 30 tys. to warto się zastanowic nad płytą fundamentową /pod warunkiem,że nie ma piwnic / , w tej kwocie wychodzi nasza płyta o pow. 100m2,ale juz ciepła,nie trzeba chudziaka,przyszła posadzka nie ma ryzyka osiadania /dzisiejsze powodzie-zawilgocenie podłoża- osiadanie// równa pow.-nie ma problemu z poziomami posadzek,murowanie praktycznie wypoziomowane,warto popatrzeć

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Też myślę, że płyta jest warta przemyślenia, a już na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla domu parterowego, gdzie wewnątrz jest kilka ścian nośnych, a co za tym idzie konieczne byłyby kolejne metry fundamentów pod nie. Przy niedbalstwie panującym na niektórych budowach (szerokie, nierówne i często i tak płytsze niż w projekcie wykopy, za to ławy lane bardzo grubo) myślę, że można by z takiej samej ilości materiału zrobić płytę i tak jak pisze cezka oszczędzić na chudziaku no i czasie, bo na płycie szybciej można zaczynać murowanie. No ale tu pojawia się kwestia, czy lokalny mistrz pan Miecio nie wystraszy się takiego zlecenia.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Też myślę, że płyta jest warta przemyślenia, a już na pewno jest dobrym rozwiązaniem dla domu parterowego, gdzie wewnątrz jest kilka ścian nośnych, a co za tym idzie konieczne byłyby kolejne metry fundamentów pod nie. Przy niedbalstwie panującym na niektórych budowach (szerokie, nierówne i często i tak płytsze niż w projekcie wykopy, za to ławy lane bardzo grubo) myślę, że można by z takiej samej ilości materiału zrobić płytę i tak jak pisze cezka oszczędzić na chudziaku no i czasie, bo na płycie szybciej można zaczynać murowanie. No ale tu pojawia się kwestia, czy lokalny mistrz pan Miecio nie wystraszy się takiego zlecenia.
    jesli masz ochotę i czas to umów się z naszym regionalnym szefem we Wrocławiu,opowie Ci trochę o płycie i zrobi wycenę,namiary na stronie int.pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    ok. nie doczytałem Ty jesteś po

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    650 Gdańsk i z geodetą można się było dogadać aby coś naniósł dodatkowo lub usunął np. drzewo.
    w tym mapy do celów projektowych na papierze 2 szt i wersja elektroniczna.
    Jeszcze dodatkowo zaznaczyłem ok 60 punktów w których łapał mi wysokościówkę.
    Bardzo chętnie przyjęłabym namiary na tego Pana Czy możesz mi zientas podać jakiś nr tel do niego? A dawno rozpoczynałeś budowę i gdzie dokładnie?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundek 11 Zobacz post
    Dom podobnych wymiarów i majster mi powiedział okolo12 tyś za fundament mury i deke.oczywiscie ja z ojcem i brat za pomocników.beton z gruchy
    Czy mógłbyś podać namiary na tych fachowców i na kier.budowy? A i jeszcze materiały gdzie kupowałeś? Zaczynam rozglądać się za wykonawcą. Budowa obok Żywca.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony