Witam, mam naprawdę nadzieje, że osoby, które mają coś do powiedzenia w temacie drenażu znajdą odrobine czasu i napiszą swoja opinie lub spostrzeżenia o drenażu wokół domu w sytuacji, gdy...dom ma piwnicę, calą w ziemi, od góry do dołu glina, pod domem 1 m podsypki żwirowej. Gdzi zrobić drenaż? Czy na samym dole przy ławach czy dać go u góry?. Skąd to pytanie? Wody gruntowe mam nisko bo dom leży na wzgórzu, ściany rowu o głębokości ok. 3 m pozostaja od 1.5 miesiąca suche, nic się nie sączy, dół przy fundamentach suchy. Ktoś mi poradził, aby zasypać dół gliną i dać drenaż 1-1.5 m od góry tylko po to aby zbierał wodę deszczową. Druga kwestia to taka, która w zasadzie nie była jeszcze nigdzie poruszana-jeżeli już lepiej dać drenaż przy ławach to czy najpierw rzucić na dno z 0.5 m gliny a na tym opaskę na żwirze?. Dlaczego- no bo mam tą podsypkę pod domem, a więc woda idąca z góry bedzie częściowo mijała rurę drenażową i szła pod dom...a tam pod podsypką będzie czekała na nią glina, na której jest podsypka, no i nieszczeście gotowe.
Prosze o rady, może napiszą coś osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji i maja już jakieś przemyslenia.

Miłego weekendu-pozdrawiam