dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Jaki klej do gazobetonu

    Witam wszystkich , zwracam się z taką prośbą ,czy mogli byście polecić mi jakąś nie drogą a zarazem dobrą zaprawę klejową do gazobetonu. Wiem że rzadko jedno z drugim idzie w parze ale może polecicie mi coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Ale szukasz czegokolwiek czy czegoś konkretnego? Jeśli nie masz jeszcze nawet materiału do budowy, to dobrym rozwiązaniem może być bloczek Solbetu, a to z uwagi na fakt, że posiadają oni własną chemię dostosowaną do wyrobów. Okazuje się, że żaden inny producent betonu komórkowego tak naprawdę tego nie zapewnia.
    A jeśli chodzi o cokolwiek to chyba najlepiej iść na jakiś market albo skład budowlany i popytać na miejscu.

  3. #3

    Domyślnie

    Materiału jeszcze nie mam ,za 2 miesiące zaczynam murowanie ścian parteru, murowałem już różnym materiałem ale na zaprawie klejowej nigdy i z tąd moje pytane. Dzięki za odpowiedz. Ps. a powiedzcie mi jeszcze proszę ,który bloczek będzie lepszy ten o gładkich ściankach czy ten z wypustami (piórami), wiem że tym drugim muruje się szybciej i wygodniej ale czy mur który ma wiązania poziome jak i pionowe nie wydaje się mocniejszy, stabilniejszy? No i pękanie tych obu murów ,ściana ze spoinami pionowymi pęka w miejscach wiązań czyli na spoinach na przemian pionowa z poziomą a ściana na (pióro) pęka pionowo i co drugi bloczek pęka w pół. A finansowo BK o gładkich ściankach jest tańszy, więc co mam wybrać ,może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem?

  4. #4

    Domyślnie

    darroo z powodzeniem możesz stosować Baumit Planofix, np.:
    http://www.allegro.pl/item1018529176...atow_25kg.html

    Stosując gazobeton z piórem i wpustem kleimy tylko poziome warstwy a bez pióra dodatkowo boki.
    Nie zapomnij o posadowieniu pierwszej warstwy na zaprawie murarskiej i foli fundamentowej izolacji poziomej, np.:
    http://www.allegro.pl/item1028516518...towa_40cm.html
    Ostatnio edytowane przez helixwroclaw2005 ; 13-05-2010 o 18:17

  5. #5

    Domyślnie

    Pióro wpust jest szybszą metodą.Do tego dobrze wykonany usuwa mostki termiczne. A co do kleju to nie jest to wielki wydatek, ja kupuje za 14- 17 zł worek 25 kg. i idzie
    z tego troszkę postawić. Najwięcej zabawy jest na pierwszej warstwie, ale potem tempo pracy jest nieporównywalne z murowaniem tradycyjnym. Co do bloczków to kup proste, ale naprawdę proste, bo inaczej dużo niepotrzebnych nerwów i słów poleci
    Ja w Niego wierze, więc jeżeli umrę będę żył.

  6. #6

    Domyślnie

    Zadzwoń do Solbeui spytaj do jakich bloczków dodaj klej gratis, masz po klopocie. Co do wpust gladki jak juz padlo, na wpst szybciej i dobrze wykonana sciana nie ma mostków.

    PS najwazniejsze aby postawic dobrze (ekipa w tym wypadku najważniejsza)

  7. #7

    Domyślnie

    Jak się już stawia bloczki Solbetu, to jest to chyba na tyle proste, że przy odrobinie praktyki i wprawy, nie wielu jest którzy potrafili by to zpaprać.

  8. #8

    Domyślnie

    hmm
    Wierz mi Kuba że są w naszym kraju specjalisci od "szkodnictwa" jak to gdzieś wyczytałem i nawet najlepszy materiał potrafią popsuć, np murując na zaprawę bo tak tradycyjnie juz jest i robią tak od zarania dziejów. Solbet imo trzymania idealnie wymiarów, można popsuc przez ludzi z przypadku

  9. #9

    Domyślnie

    my kupiliśmy bloczki H+H i ich klej - jakość świetna!

  10. #10

    Domyślnie

    Dla tego ja bym się zdecydował jak wybieram solbet również na ich chemie, która jest dla niego dedykowana!

  11. #11

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i propozycje , zdecydowałem się na solbet ,bloczki z wpustami po 7.58zł za sztukę w cene wliczony klej. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    I to jest właśnie piękne w Solbecie, dodają do swoich bloczków, zupełnie za darmo, chemię, własnej produkcji, zapewniając tak samo dobrą jakość.
    I zaznaczyć trzeba, że Solbet jako jedyny ma własną chemię. Jak tutaj ktoś powyżej napisał, "bloczki H+H i ich klej", inni producenci nie mam swojego kleju, tylko kupują gotowce i pakują w swoje worki. Nie mają pewności, że zapewniają wysoką jakość tej chemii, bo nie mają jak tego zweryfikować.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał darroo Zobacz post
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i propozycje , zdecydowałem się na solbet ,bloczki z wpustami po 7.58zł za sztukę w cene wliczony klej. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
    Zdradz gdzie się zaopatrzyłeś w towar? daleko od Ciebie jak z terminowością?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    Zdradz gdzie się zaopatrzyłeś w towar? daleko od Ciebie jak z terminowością?
    http:/ www.alegro.pl/ item 1035099009 gazobeton solbet

  15. #15

    Domyślnie

    Hehe, szczerze mówiąc nie pomyślałbym o kupowaniu materiałów budowlanych na allegro

    @ Julies
    A macie bloczki profilowane z tej firmy? Oni podobno nie trzymają zbytnio wymiarów.

  16. #16

    Domyślnie

    Tu się raczej wiele już nie wydarzy, ale skoro Julies jest taki zadowolony, to zapewne ma bloczki z jedynego zakładu trzymającego wymiary

  17. #17

    Domyślnie

    wywalili klej uzyli zaprawy i stoi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony