dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1

    Domyślnie czy budowac z SOLBETU

    czy ktos budowal lub buduje z bloczkow z SOLBETU? czy lepiej z maxa lub Potothermu budowac?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja budowałem; zbudowałem i się trzyma
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  3. #3

    Domyślnie

    i ja, i ja
    materiał wdzięczny w obróbce, domek stoi jak ta lala, działówki z solbetu teraz powoli stawiam

  4. #4

    Domyślnie

    a powiedzcie mi jaka gestosc wybrac tego solbetu? to jest domek w rododendronach 3. mam zamiar go pozniej docieplic jeszcze welna mineralna bo grubosc scian bede mial 24 cm. i jak na waszym terenie ksztaltyja sie ceny tego materialu
    rododendron 3

  5. #5

    Domyślnie

    Dlaczego nie uzyjesz funkcji "SZUKAJ"?
    wpisz slowo "SOLBET a zobaczysz ile razy byl taki temat poruszany

    Chociazby:

    http://forum.muratordom.pl/dom-z-bet...ghlight=solbet

    http://forum.muratordom.pl/solbet,t1...ghlight=solbet

    itd...

    Pzdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli to będzie 24 cm + ocieplenie, to gęstość 600.

    Michał

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki, dzieki, dzieki
    rododendron 3

  8. #8

    Domyślnie

    a jak ksztaltuje sie u was cena solbetu?
    rododendron 3

  9. #9

    Domyślnie

    Tyle, że jak masz budować z Solbetu 24 cm 600, to w zasadzie - możesz kupić cokolwiek, co masz w okolicy - H+H na przykład. Będzie to samo. Pytanie - co jest tańsze?

    Ja budowałem z Solbetu 36 cm i niestety musiałem "ciągnąć" z daleka.

    Michał

  10. #10

    Domyślnie

    jestem z etapie instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania i jestem dopiero teraz przekonany ze tylko bk firma obojetna byle to był biały na klej i w rozsadnej cenie to ytong to ytong,

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie będziesz budował, ale jak gdzieś w okolicy woja mazowieckiego

    spróbuj w Solbet Podnieśno. Miła ekipa dają rabaty – trzeba dobrze wybrać moment – obserwować ruch. Jak składy są zawalone to brać – można nieźle zjechać z ceny
    PS
    S. Podnieśno pakuje 24 po 40szt na paletę a 12 po 80 szt. kształtki U po 40 szt. Dostarczana ilość to wielokrotność 22 palet
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pavo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ja bede budował z Solbetu, odmiany 600, gładki z uchwytami , cena 10,60 PLN brutto z dostawa na plac budowy.
    Odmiana 600 jest najpopularniejsza i inne w moich okolicach to tylko na zamówienie, wykonawca też radzi odmiane 600, wybudował nie jeden dom z tego materiału i chwali go. Choć miałem w zamyśle taki bez spoin pionowych ale trzeba by dwa złote na sztuce dołożyć a cena robocizny pozostaje bez zmian wiec nie ma sensu.

    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    dzieki dzieki. bede sie orientowal w cenach solbetu w poniedzialek to napisze czym mnie zaskoczyli
    rododendron 3

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: czy budowac z SOLBETU

    Cytat Napisał robus75
    czy ktos budowal lub buduje z bloczkow z SOLBETU? czy lepiej z maxa lub Potothermu budowac?
    BK solbet to dobra jakosc i szybkosc budowania
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac solbet z uchwytami, bialy 650 po 8,75 pln brutto
    rododendron 3

  17. #17

    Domyślnie Re: czy budowac z SOLBETU

    Cytat Napisał robus75
    czy ktos budowal lub buduje z bloczkow z SOLBETU? czy lepiej z maxa lub Potothermu budowac?
    Mój dom jest z bloczków solbetu. Moja rada: budować. Materiał dobry jak każdy inny.

  18. #18

    Domyślnie

    Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac solbet z uchwytami, bialy 650 po 8,75 pln brutto
    To tylko pogratulować dobrego wyboru (to nie jest ironia)
    Zwróć uwagę na sposób pakowania - często bloczki ustawia się na paletach uchwytami do góry, ale w większości firm można zamówić pakowany poziomo (tak jak się muruje).
    Nie jest to duża wada ale BK głupio wygląda wczesną wiosną jak w wybraniach zalegają resztki lodu lub stoi woda.
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  19. #19

    Domyślnie

    czy ktos muruje przy obecnych temperaturach z solbetu p+w na cienką spoine? są moze jakies zimowe zaprawy klejowe? bo tych dodatków przeciwmrozowych to chyba do gotowych zapraw nie powinno sie dodawac?

  20. #20

    Domyślnie

    czy ktoś muruje przy obecnych temperaturach z solbetu p+w na cienką spoinę? są może jakieś zimowe zaprawy klejowe? bo tych dodatków przeciwmrozowych to chyba do gotowych zapraw nie powinno sie dodawać?
    podbijam pytanie

    w międzyczasie dowiedziałem się ze dodatków nie można dodawać ale są zimowe kleje kleje (np. firmy alpol ,quik-mix , i optolith) tylko przeszukałem wszystkie znajome składy i nikt czegoś takiego nie sprzedaje , wiec moze ktoś sie orientuje gdzie mogę coś takiego dostać

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony