dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shindler

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    4

    Angry Drzwi połączenie pomieszczeń.

    Witam, mam pytanie na które pomimo wielogodzinnych poszukiwań nie potrafię znaleźć odpowiedzi. Wszedłem w drobny konflikt ze spółdzielnią w temacie drzwi/ich braku. Dokonałem poszerzenia otworu drzwiowego w świetle ościeżnicy o 15 cm i usunąłem drzwi, zabierając 15 cm z 45 cm ściany, tak więc nadal zostało jej 30 cm. Spółdzielnia uznała to za połączenie pomieszczeń - co jest dla mnie absurdem - ponieważ nie usunąłem całej ścianki 45cm i nadal pomieszczenia są wyraźnie odrębnymi, a ustawa ani rozporządzenia ministra infrastruktury nie regulują wymogu posiada drzwi, ani pojęcia połączenia pomieszczeń. Dodatkowo powołali się na par. 94 rozp. min. inf. w sprawie warunków technicznych jakie powinny spełniać budynki, które stanowi że przynajmniej jedno pomieszczenie w mieszkaniu ma mieć 16 mk, na podstawie czego "wzywają" do oddzielenia pomieszczeń... hehe no jak boga kocham są niepoważni. Proszę o opinie, rady, uwagi. Może ktoś lepiej zna się na prawie budowlanym.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar SirJohny
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    London
    Dzielnica
    Wembley
    Posty
    16

    Domyślnie

    Komunistyczne Spoldzielnie rzadza w tym chorym kraju - najlepiej sprzedaj to w cholere i wybuduj jakis dom 100m - tam ci nikt nie bedzie rzadzil
    Polska to kraj specjalistow - co jeden to lepszy - ostatnio wyrzucilem dwoch z budowy.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shindler

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wszystko cool ale ja w drodze do przedmiotowego domu kupiłem sobie tymczasowo, dopiero co, mieszkanie .

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał shindler Zobacz post
    Wszystko cool ale ja w drodze do przedmiotowego domu kupiłem sobie tymczasowo, dopiero co, mieszkanie .
    jestem pod wrażeniem Spółdzielni Mieszkaniowych. Podziwiam Cie za odwagę ale myślę, że rozpoczął sie swoisty koszmarek w Twoim życiu. Szczerze powiem to nieznam nikogo kto w prawie spółdzielczym jest orłem. Może podporządkuj się wymaganiom Spółdzielni bo chyba niewarto psuć sobie zdrowia psychicznego - sądził się będziesz ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony