dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Szyby zespolone czy nie?

    Witam. Po zmontowaniu przez pewną firmę okien pcv zauważyłem, że aluminiowe listwy dystansujące pomiędzy szybami są nierówno zamontowane tzn. stojąc przy oknie i patrząc w dół widać, że lewa strona tej srebrnej listewki jest wyżej, a prawa głębiej. Po telefonie do firmy gość stwierdził, że to nie problem i da się poprawić. Gdy specjalista się pojawił w domu była tylko żona i twierdzi, że gość zdjął ramki plastikowe w koło szyby i poprawił te aluminiowe listewki. Wszystko jest ok. tylko nie daje mi spokoju to jak można te listewki poprawić w szybie zespolonej? Czy one nie są zamontowane na stałe pomiędzy szybami, które powinny być zespolone w sposób hermetyczny, a przestrzeń między nimi wypełniona np. argonem? Nie wiem teraz co za szyby mam tam zamontowane...zespolone czy nie? Trochę się obawiam rozbierać te okna, nie chcę niczego pokiereszować. Proszę o jakieś sugestie od znawców tematu.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek71 Zobacz post
    Witam. Po zmontowaniu przez pewną firmę okien pcv zauważyłem, że aluminiowe listwy dystansujące pomiędzy szybami są nierówno zamontowane tzn. stojąc przy oknie i patrząc w dół widać, że lewa strona tej srebrnej listewki jest wyżej, a prawa głębiej. Po telefonie do firmy gość stwierdził, że to nie problem i da się poprawić. Gdy specjalista się pojawił w domu była tylko żona i twierdzi, że gość zdjął ramki plastikowe w koło szyby i poprawił te aluminiowe listewki. Wszystko jest ok. tylko nie daje mi spokoju to jak można te listewki poprawić w szybie zespolonej? Czy one nie są zamontowane na stałe pomiędzy szybami, które powinny być zespolone w sposób hermetyczny, a przestrzeń między nimi wypełniona np. argonem? Nie wiem teraz co za szyby mam tam zamontowane...zespolone czy nie? Trochę się obawiam rozbierać te okna, nie chcę niczego pokiereszować. Proszę o jakieś sugestie od znawców tematu.
    Pozdrawiam.
    Szyby masz zespolone, nie mógł ten ktoś rozciąć pakietu i złożyć z powrotem. Mógł natomiast zmienić lekko położenie pakietu jako całości w skrzydle.

    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    szybę w skrzydle można dowolnie przestawiać względem profila zmieniając grubości podkładek do szklenia. I tak zostało to u Ciebie zrobione - nie martw się - szybę masz w dalszym ciągu zespoloną i szczelną
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A wiecie że słyszałem tłumaczenia pewnego serwisanta, który przekonywał, że takie minimalne "przekoszenie" szyby wynika z założeń technologicznych ?
    Ale że Klient był architektem to nie odpuścił i szyby zostały ustawione jak trzeba

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A wiecie że słyszałem tłumaczenia pewnego serwisanta, który przekonywał, że takie minimalne "przekoszenie" szyby wynika z założeń technologicznych ?
    Ale że Klient był architektem to nie odpuścił i szyby zostały ustawione jak trzeba
    Jest w tym trochę prawdy. Na produkcji dystansuje się skrzydło "przekoszone" 1-2mm (okna PVC) bo z założenia "siądzie" za jakiś czas. Trudno uznać to za wadę okna - szczególnie, że po pewnym czasie w większości przypadków to się "wyrównuje".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    potwierdzam to co powiedział bwojtek
    różnica w przekątnych 2-3 mm to nie błąd tylko tak naprawdę prawidłowe szklenie. Mówimy oczywiście o sytuacji, gdzie narożnik okna od strony klamki jest 1-2 mm wyżej od tego gdzie są zawiasy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie to bym nie wierzył serwisantowi. W tej sytuacji było to "ciut" więcej i bardzo dokładnemu oku architekta-inwestora przeszkadzło. A że "poprawka" była prosta i jej zrobienie nie zaszkodziło oknom a Klientowi dało poczucie spełnienia.. to czemu odmawiać takiej poprawki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony