dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie czy to możliwe?

    Czy to mozliwe aby woda wchodziła do piwnicy od dołu przez ławy betonowe fundamantu?. Juz wyjasniam. Dziura w ziemi-sama glina-na to idzie podsypka ze żwiru 50 cm ubita-na to idą fundamenty 80-90 cm szerokości beton B25-na to mury piwnicy z bloczków betonowych i na to strop. Piwnica jeszcze nie zaizolowana całkowicie ma tylko izolację poziomą na poziomie ława-sciana piwnicy. Przychodzui deszcz i jest woda w piwnicy. Czy jest mozliwe aby woda z deszczu dostawała się pod fundamenty poprzez podsypkę (warstwa przepuszczalna) a następnie zatrzymywała sie na glinie z której zbudowany jest cały rów i tam "stała" niczym besen-rozmywając podsypke i powodując infiltrację do piwnicy. Dodam, że na podłodze jest wylany chudziak - B10. Czy piwnica moze sie obsunąć?.
    Ostatnio edytowane przez orasje ; 14-05-2010 o 21:42

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś. Zrobiłeś basen do którego napływa woda ale niestety nie ma gdzie odpłynąć. Najskuteczniejsze byłoby odwodnienie obwodowe ale woda musi gdzieś z niego grawitacyjnie odpływać. Jak masz wszędzie glinę, może być problem. Wtedy trzeba zrobić izolację dookoła piwnic i pod nimi. Trzeba zapytać jakiegoś budowlańca który przyjdzie, oceni i doradzi. Rady z forum wiele ci nie dadzą.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja myślę, że gdy masz poziom wody
    gruntowej przynajmniej metr poniżej
    posadzki piwnicy, to po zaizolowaniu
    ścian fundamentowych i obsypaniu ich
    gliną woda nie będzie się dostawała
    do piwnicy.
    W piwnicy dobrze jest w kotłowni wykonać
    studzienkę. No i pilnować, aby pod ścianami
    fundamentowymi nie stała woda.
    Może problemy będą jedynie na wiosnę,
    gdy ziemia będzie rozmrażała się.

  4. #4

    Domyślnie

    Zastanawiam sie cały czas co może przemawiać za zasypywaniem dołu gliną?. Wody gruntowe mam nisko, nidgy nie było wody przy fundamentach czyba że po deszczu ale mogą być problemy z woda podskórną chociaż, nigdy nic ze ścian głebokiego na 3 m rowu sie nie sączyło.Czy nie lepiej zrobić drenaż przy ławach i zrobić do niego "wpust" od góry ze żwiru po to aby wyłapywać wody deszczowe?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał orasje Zobacz post
    Zastanawiam sie cały czas co może przemawiać za zasypywaniem dołu gliną?. Wody gruntowe mam nisko, nidgy nie było wody przy fundamentach czyba że po deszczu ale mogą być problemy z woda podskórną chociaż, nigdy nic ze ścian głebokiego na 3 m rowu sie nie sączyło.Czy nie lepiej zrobić drenaż przy ławach i zrobić do niego "wpust" od góry ze żwiru po to aby wyłapywać wody deszczowe?
    A jest gdzie odprowadzić grawitacyjnie wodę ?

  6. #6

    Domyślnie

    Musiałbym zrobiś studnie chłonną-to jedyna opcja i możliwa z uwagi na rozmiar działki. A tak nawiastem pisząc to przy ostatnich deszczach na wybrzeżu byłem przerazony widząc jak chłonne są bloczki betonowe, z których mam sciany fundamentu i jak szybko woda przedostaje się "na wskroś" przez nie do piwnicy. Warto to zobaczyć aby zastanowić sie nad tematem izolacja pionowa ścian piwnicy pod poziomem gruntu. Na pewno zrezygnuję z Dysperbitu i pomimo, że jak piszę wody gruntowe mam nisko, to zaizoluję Izohanem WL co najmniej 2 razy nie licząc oczywiście podkładu. Na to XPS. Mam tylko nadzieję, że wszystkie bloczki tak chłona wodę, nie tylko moje . Kiedyś postawiłem pytanie na forum, na które niestety nie otrzymałem odpowiedzi-jak radzicie sobie państwo ze szczelinami i ubytkami w zaprawie bloczków-czy wasi wykonawcy pokusili sie o jakąś "obrzutkę" ściany czy od razu mazidło i do przodu?. Miłej niedzieli

  7. #7

    Domyślnie

    orasje
    Ponieważ kiedyś trochę czasu poświęciłem na
    rozważania o izolacji ścian fundamentowych to
    myślę, że przyda się Tobie to co napiszę.

    Pierwsza uwaga to może coś z Twoimi bloczkami
    fundamentowymi jest nie w porządku skoro tak
    łatwo namakają. Moja rada to kup sobie kilka
    pustaków np. po 4-ry zł. w jakimś np. supermarkecie
    i spróbuj jak one nasiąkają. Zrób też im i tym swoim
    test wytrzymałości polegający na tym ile razy
    wytrzymają opadanie na siebie z wysokości 1 m.

    Jeżeli będzie drastyczna różnica w podatności
    na wchłanianie wody to może będziesz musiał
    przed zrobieniem właściwej izolacji zaimpregnować
    swoje ściany. A może tylko jesteś przewrażliwiony
    na tym punkcie.

    Nie wiem jaka jest różnica między wytypowanym przez
    Ciebie Izohanem WL a innymi dysperbitami. Ten Twój
    jest też wodnym dysperbitem jak te inne. Też nadaje się
    jedynie na lekkie izolacje.

    Większe szpary możesz wypełnić jakąś cementową masą
    szpachlową, ale już wykonywać rapówki na całej ścianie
    to się nie opłaca i nie ma takiej potrzeby.

    Izohan to cała rodzina produktów i na pewno można znaleźć
    w niej produkty, które idealnie by się do rozwiązania Twoich
    problemów nadawały. Niestety nie jest to łatwe połapać się
    w tych produktach.

    Na stronie ICMarket można zobaczyć jaka duża jest ilość
    różnych produktów do izolacji ścian fundamentowych.
    Też może głowa rozboleć.
    http://www.icmarket.pl/hydroizolacja...377_26_55.html

    Ja Tobie proponuję dokładne zapoznanie się z produktami
    firmy Izolex ze Skarszew. To dobra firma. Z tego co chyba
    pisałeś jesteś z Pomorza więc możesz tam pojechać i o
    szczegóły się dopytać. Na ich stronie wszystko w sposób
    przystępny pisze. Jest opisany każdy rodzaj izolacji.
    Być może Tobie jest potrzebne coś klasy Styrbit2000 a nie
    Izohan WL.
    http://www.izolex.pl/mejn.html

    A i ostatnia rada smarowanie ścian rób samodzielnie lub cały
    czas stój i pilnuj.

    Łączę pozdrowienia

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za poradę. Sprawdzę zaraz stronę izolexu - co do dysperbitu i izohanu to myślę jednak, że duża różnica w cenie może mieć też przełożenie na jakość. Dzisiaj ktoś popradził mi izolację pionową z papy, może to jest właściwe rozwiazanie. Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony