dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dom z piwnica,a fundament schodkowy

    Witam
    Jestem nowy na forum i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow.
    Jestem na etapie zalatwiania dokumentow,,nie mam projektu po adaptacji,stad moje pytanie.
    Otoz zastanawia mnie jak buduje sie dom z czesciowym podpiwniczeniem.
    Wylewa sie lawy standardowe+sciana fundamentowa po calosci i zasypuje sie czesc piwnicy,ktora
    nie bedzie uzytkowana czy fundament schodkowy?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    przeważnie robi się fundament schodkowy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Ja mam tak samo jak ty dom częściowo podpiwniczony i ławy mam schodkowe, nie trzeba wtedy głęboko kopać pod fundamenty w tej części niepodpiwniczonej.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    To ja się jeszcze podepnę

    Czy warto podpiwniczać część (połowa) budynku. Czy jest duża różnica w kosztach podpiwniczenia całości?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    nie warto robic czesciowego podpiwniczenia - ja sie uparłam na niska parterówkę zeby z salonu na trawke wychodzic a z drugiej strony miec tez piwnicę - dlatego pół domu mam podpiwniczone a salon z kuchnią sa 3 schodki nizej i bez piwnicy, roboty z tym ławami schodkowymi co niemiara - skomplikowane zbrojenie, duzo drewna do szalunków i maaaasa betonu przy zalewaniu, do tego teraz musze nawieźć tłucznia i pospółki, wykonawca stwierdził ze moze lepiej zrobić podłoge piwnicy pod całością bo koszt ten sam ale ta część pod salonem i kuchnią miałaby 1,70cm wys...wiec po co mi coś takiego..więc mam ławy schodkowe...ale ogólnie nie polecam tego rozwiązania
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  7. #7

    Domyślnie

    O widzę że mieszkasz dość blisko
    A co leżeli dom jest w kształcie litery "L"? Oczywiście też parterówka, nie planuję żadnego obniżenia salonu

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    My mamy częsciowe podpiwniczenie, pod srodkowa częścią domu.
    Jednak w trakcie kopania pod ławy, zdecydowalismy, że robimy jak najmniej schodków czyli = głębsze wykopy.
    Z tymi schodkami które zostały faktycznie roboty co niemiara, pracochłonne i wymagające.
    Inna sprawa, ze budujemy metoda gospodarcza i narazie robimy sami.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał sero0 Zobacz post
    O widzę że mieszkasz dość blisko
    A co leżeli dom jest w kształcie litery "L"? Oczywiście też parterówka, nie planuję żadnego obniżenia salonu
    jeśli nie budujesz na terenie pogórniczym (szkody) to nie trzeba schodkowego, mozna zrobic zwykły pochyły -> / o taki ale to do uzgodnienia z architektem, u mnie sie nie zgodził na taki, poza tym jesli nie przeszkadza ci posadowienie domu ciut wyżej niż bezpośrednio "na glebie" to rób lepiej pod całością, uwierz mi ze koszt praktycznie porównywalny, ja tez bym tak zrobiła tylko nie chciałam aż tak głębokich wykopów pod całością a tak by musiało byc zeby efekt niskiego domu mnie zadowolił
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene Zobacz post
    jeśli nie budujesz na terenie pogórniczym (szkody) to nie trzeba schodkowego, mozna zrobic zwykły pochyły -> / o taki ale to do uzgodnienia z architektem, u mnie sie nie zgodził na taki, poza tym jesli nie przeszkadza ci posadowienie domu ciut wyżej niż bezpośrednio "na glebie" to rób lepiej pod całością, uwierz mi ze koszt praktycznie porównywalny, ja tez bym tak zrobiła tylko nie chciałam aż tak głębokich wykopów pod całością a tak by musiało byc zeby efekt niskiego domu mnie zadowolił
    Rada z pochylym fundamentem brzmi dla mnie jak proszenie sie o klopoty. Nigdy wczesniej zreszta o czyms takim nie slyszalem.
    No ale rozumiem, ze konstruktor oraz architekt sie pod tym podpisza, zeby mozna bylo obciazyc ich OC. Zapewne bedzie to konieczne do kilku miesiecy po pelnym obciazeniu law.
    Pzdr

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    qqlio u mnie była alternatywa - albo schodkowy albo pochyły, nie było innej możliwości, nie jestem projektantem ani architektem więc przyjęłam do wiadomości zdanie projektanta i stanęło na bezpieczniejszym czyli schodkowym. Znam dom z pochyłym fundamentem...stoi już 11 lat...swoja drogą nie wiem jak zalewa się taki fundament, ale nie było to obiektem mojego zainteresowania
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony