dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roman_wawa

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Przepisy odnośnie drzwi zewnętrznych

    Witam

    Jestem na etapie doboru drzwi zewnętrznych do domu. Wybrałem już kilka modeli (choć uważam, że rewelacji nie ma jeśli chodzi o stylistykę).
    Natomiast mam problem co do zadaszenia. Ich producent zastrzegł, że powinny mieć zadaszenie jeśli otwierają się na zewnątrz to muszą mieć zadaszenie. U mnie nie ma możliwości wykonania drzwi otwieranych do wewnątrz.

    Pytanie jakie to zadaszenie musi być? Czy wystarczy zwykła wiata, czy te drzwi zewnętrzne muszą być chronione z każdej strony tzn. z góry i z boku. Pytam bo u mnie deszcz na wejściu czasami zacina i boje się ich wypaczenia.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nie ma przepisów na ten temat. Sprawy ewentualnego zadaszenia powinny być zawarte w instrukcji montażu i gwarancji danego producenta.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roman_wawa

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuję za odpowiedź.

    Czyli rozumiem, że żadne przepisy nie regulują tego jak zabezpieczone mają być takie drzwi.
    Jestem po rozmowie telefonicznej z producentem i powołałem się na ich gwarancje, która mówi, ze musi być zadaszenie. Nie chcieli sprecyzować do to oznacza, Pani poinformowała mnie że muszę je zabezpieczyć przez opadami.....
    Natomiast u mnie problemem jest to, ze zacina na wejście deszcz a w zimie śnieg i obawiam się, że mogą mi potem nie chcieć uznać tego.

  4. #4

    Domyślnie drzwi

    Proszę sprawdzić drzwi Dierre. Z tego co wiem nie ma żadnych wymogów/warunków do gwarancji dot. zadaszenia, odległości od grzejnika czy usytuowania względem świata.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    kto jest producentem tych drzwi ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    kto jest producentem tych drzwi ?
    w normie jest wyraźnie napisane, że drzwi zewnętrzne powinny być chronione konstrukcją zwana popularnie wiatrołapem !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikita1 Zobacz post
    Proszę sprawdzić drzwi Dierre. Z tego co wiem nie ma żadnych wymogów/warunków do gwarancji dot. zadaszenia, odległości od grzejnika czy usytuowania względem świata.
    co nie zmienia faktu, że drzwi otwierane na zewnątrz, narażone na bezpośrednie działanie wody czy śniegu mogą zbyt długo nie wytrzymać
    Sadze ze producent miał na myśli jakiś mały okapnik zabezpieczający drzwi przed ewentualnym wciekaniem wody miedzy skrzydło a ościeżnicę

    Może uda ci się dowiedzieć dokładniej o co im chodzi bądź wręcz dodać punkt w gwarancji mówiący o wielkości tego "zadaszenia"
    A jeśli nie - to jednak lepiej zmień dostawce - to tak nieprecyzyjne sformowanie ze zawsze daje powód do odrzucenia twojej, ewentualnej reklamacji
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - a czy przypadkiem ten wymóg nie dotyczy obiektów użyteczności publicznej? Często pewne przepisy nie dotyczą budownictwa indywidualnego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Charlie - a czy przypadkiem ten wymóg nie dotyczy obiektów użyteczności publicznej? Często pewne przepisy nie dotyczą budownictwa indywidualnego
    norma to norma - nie rozdziela w tym przypadku docelowego obszaru obowiązywania.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    norma to norma - nie rozdziela w tym przypadku docelowego obszaru obowiązywania.
    nie ma takiej normy jest rozporządzenie, a stosowanie przedsionka podpowiada zdrowy rozsadek. Zamiast przedsionka mozna zastosowac kurtyne powietrzna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony