dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Dach czy dobrze

    Witam chciałem was prosić o ocenę przekroju dachu, ponieważ od projektanta dostaliśmy plan do akceptacji i chciałbym poznać wasze opinie

    Za wszystkie sugestie i uwagi z góry dziękuje

    ps. na dachu idzie ceramika
    Attached Files

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Projekt zawiera kilka błędów. Komin z kosza niech wyrzuci

  3. #3

    Domyślnie

    a poza tym wydaje mi się że ciężko będzie ładnie obrobić te podwójne okna, chyba za blisko krokwi

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedź macie propozycje jak można zrobić w inny sposób okna ( po dwa okna mają być ze strony lewej a po jednym po stronie prawej) strona lewa jest przybudowana do sąsiada.

    Możecie jeszcze rzucić okiem na poddasze, bo 3 słupki lecą w ścianie a jeden jest w łazience (małe pomieszczenie obok komina z 6 kanałami)

    Ściany z Max-a
    Attached Files

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Widać brak doświadczenia w realizacji własnych projektów. Te inne błędy, o których wspomniał "DACxxxAZ" to wszystkie okna posadowione w bliskim sąsiedztwie koszy i okapów daszków. Mogą wystąpić trudności z prawidłowym uszczelnieniem a woda płynąca w koszu może powodować przecieki w okolicach okna. Zimą zalegający w koszu śnieg będzie zsuwał się na okno. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi tak jak większość ludzi, którzy się budują mam małe pojecie o samej budowie wiec można powiedzieć, że polegamy na tym, co powie nam projektant i tak jak pisaliście na pierwszy rzut oka amatora nie pasowało mi umieszczenie komina w koszu nie zwróciłem uwagi na okna

    Nie wiem tez jak słupki biedą zachowywać się w ścianie tym bardziej, że ściana z słupkami ma 12 cm i a słupek 14 do tego przy schodach ściana jest całkowicie rozdzielona a przecież na niej zamontowane są drzwi projektant nie widzi przeszkód (czy możecie to skomentować)

    Możecie napisać jak powinny być prawidłowo zamontowane okna, bo faktycznie jak teraz popatrzałem to wszystkie są prawie na koszach

    Mam jeszcze pytanie, bo dom mam piwnice tylko pod częścią domu, ale wszystkie fundamenty są na jednej wysokości czy to normalne czy tez nie

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Akurat to jest normalne. Słupki drewniane można zastąpić stalowymi. Jak widać projektant nie wysokich lotów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Posiedziałem trochę na tym i mam kilka sugestii odnoście tego co było napisane a mianowicie co do komina to rzecz jasne musi go przenieść kosztem jednego kanału wentylacyjnego niestety

    co do słupków to właśnie przeraziło mnie na początku że będą wybiegać poza ścigane dopiero później zacząłem patrzeć na poprawki i okazało się ze ściany mają być 19cm (oczywiście projektant tego nie naniósł) i nie wiem czy dobrze myślę ale w takim wypadku postawiłbym słupek na ścianie a nie w ścianie a słupki przy kominie (tym w koszu) znikły by bo krokiew koszowa byłaby w jednym kawałku

    Co do okien to zamiast podwójnych jedno 114*140cm chyba będzie lepszym rozwiązaniem

    Wydaje mi się że okna dachowe uciekną trochę do góry (nad kosz) gdyż obecnie (na co nie zwróciłem uwagi wcześniej) Okienka w piwnicy mam 40 centymetrów w ziemni nie wiem czemu ale chyba chciał mi zrobić akwarium za szybami

    Ręce opadają


    Ps. Proszę o komentarze do poprawek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Bardzo rozsądne zmiany za wyjątkiem słupów stawianych na ścianach. Mogłyby stać na ścianach gdyby ściany były zakończone żelbetowym wieńcem. Podtrzymuję swoją propozycję: słupy stalowe na stropie ukryte w ścianie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Skresz, jeśli jest możliwość to poproszę rzut więźby oraz przekroje w lepszej jakości na maila: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony