dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    Gość forum
    Guest
    Gość forum

    Domyślnie Drzwi z salonu na taras?

    W 90% projekty w różnych katalogach posiadają dodatkowe, najczęściej szklane drzwi zewnętrzne w salonie. Sądzę, że nie jest to dobre rozwiązanie.
    - Ogromne drzwi w salonie są łatwe do pokonania dla złodziei.
    - Prawdopodobnie straty ciepła są duże jeśli w ścianie jest tak duży otwór drzwiowy.
    - Aby wyjść na tras lub na trawnik można to zrobić drzwiami frontowymi.

    Być może dobrym pomysłem jest poprawienie takiego projektu np. poprzez zamianę dużych drzwi na małe okno lub całkowite zamurowanie.
    Co o tym sądzą doświadczeni użytkownicy salonów?

    Pozdrowienia

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Życzę gościowi forum dużo szczęścia i dalszych owocnych przemyśleń!

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Generalnie dotyczy to wszelkich otworów okiennych i drzwiowych:
    - są łatwe do pokonania dla złodziei
    - straty ciepła są duże
    - aby wyjść na tras lub na trawnik można to zrobić drzwiami frontowymi
    - wyjżeć na zewnątrz można równie dobrze przez drzwi frontowe

    Wniosek:
    Należy zamurować wszelki drzwi i okna z wyjątkiem drzwi frontowych.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Generalnie dotyczy to wszelkich otworów okiennych i drzwiowych:
    - są łatwe do pokonania dla złodziei
    - straty ciepła są duże
    - aby wyjść na tras lub na trawnik można to zrobić drzwiami frontowymi
    - wyjżeć na zewnątrz można równie dobrze przez drzwi frontowe

    Wniosek:
    Należy zamurować wszelki drzwi i okna z wyjątkiem drzwi frontowych.
    oczywiscie mowisz o ludziach ktorzy nie maja klaustrofobi.

  5. #5
    Gość forum
    Guest
    Gość forum

    Domyślnie

    Przepraszam, że poruszyłem tak drażliwy temat.
    Nie chciałem nikogo zdenerwować, ale zamierzam budować dom i zastanawiam się jakie są zalety drzwi zewnętrznych w salonie?

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Pomieszkasz , zobaczysz.
    kola.

  7. #7

    Domyślnie

    Jedyną zaleta jest czcze zadowolenie mojej niepraktycznej żony. Ja widze same wady.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gość forum
    Przepraszam, że poruszyłem tak drażliwy temat.
    Nie chciałem nikogo zdenerwować, ale zamierzam budować dom i zastanawiam się jakie są zalety drzwi zewnętrznych w salonie?
    Temat wcale nie drażliwy. Domy przewaznie maja dodatkowe drzwi zewnetrzne. A te na taras przydaja sie bardzo, jak się chce z niego skorzystac według Twojego toku rozumowania na taras powinnismy wychodzic głównymi drzwiami /do przejścia mam z 30 m/. Kiepski pomysł. Przez okno też na taras wychodzic nie będę. Dochodzimy do wniosku, po co nam taras, potem po co nam ogród, a na koncu po co nam dom

  9. #9
    Gość forum
    Guest
    Gość forum

    Domyślnie

    Ja również widząc zewnętrzne drzwi w salonie - widzę same wady. Prawdopodobnie od września do kwietnia takie drzwi nie są wogóle otwierane.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    ubawiłam się setnie
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  11. #11

    Domyślnie

    Majka dobrze gada ...polać jej .a wracając do wątku mam taras + drzwi z salonu co prawda nie mieszkam jeszcze ale niemam zamiaru biegac frontowymi drzwiami na taras ... po drugie otwieram sobie drzwi szeroko i salon "wychodzi" na taras połaczony z ogrodem super sprawa... no i z tarasu przez salon bedę miał bliżej do lodówki po zimne piwko niż frontowymi drzwiami ..a co do złodzieja jak bedzie chciał to i tak wejdzie czy bedziesz miał drzwi na taras czy nie , ze stratya ciepła tez nie ma co przesadzać ... Nie po to budujemy sobie domki by sie czuc w nich obskórnie jak w blokach.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    tym się zwykle odróżnia dom od bloku wielorodzinnego, że mozna sobie przez balkon wyjść na trawkę i byc "bliżej natury", ale kto co lubi!
    Zawsze możesz takie okno zamurować
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam takie drzwi i mimo zimy są bez przerwy używane. A to wyjść do szopy po coś, a to wypuścić psa, a to wysypać popiół. Nie wyobrażam sobie domu bez takich drzwi. A złodziej może z równym skutkiem wleźć przez zwykłe okno.

  14. #14

    Domyślnie

    Moi znajomi mają domek w którym wyjscie do ogrodu jest przez pojedyncze 90cm drzwi 9takie wąskie drzwi balkonowe nawet bez okna obok). Nie chcieli dużego przeszklenia ze względu na ciepłotę domu. Wygląda to fatalnie (moim zdaniem oczywiście). Na długości całego domu od elewacji ogrodowej mają te drzwi oraz dwa nieduże okna. Widząc to postanowiłam zafundować sobie w domu drzwi na taras 3-metrowe. Są one po prostu piękne.
    Co do złodziei - to nic ich nie powstrzyma.
    Nie wyobrażam sobie poza tym biegania na taras i do ogrodu wokół domu.
    TYLE W TEMACIE.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Złodziej jak zechce to i przez komin wejdzie. Do mojego kolegi wszedł przez dach [zdjął dachówki] i mieszkał 2 tygodnie.
    Co do drzwi salonowych to popieram pomysł szerokich drzwi przesuwnych.
    Widziałem takie w "akcji". Z lewej strony stałe szklenie szerokości 220 cm. na to stałe szklenie najeżdża skrzydło drzwi szerokości 220 cm. Z prawej strony są drugie drzwi przesuwne szerokości 130 cm.
    Po rozszunięciu jest dziura na ogród szerokości 220+130=350 cm.
    Szyba bezpieczna 1,1. Jedyny problem to większe zużycie ciepła. Sciana ma zazwyczaj 0,3 W przeliczeniu na taczki węgla będą to ze trzy taczki.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Aha!!1. Latem kwiaty "wchodzą" do domu, a trawnik jest tuż tuż - jako przedłużenie podłogi. Jaka frajda łazić po takiej zielonej podłodze - na bosaka

  17. #17

    Domyślnie

    zamuruj okna, pomieszkaj, a potem wykuj dziury tam, gdzie potrebne. Mozna tez zabetonować dach (no i chyba zalac komin), bo podobno zlodzieje moga wejśc przez dach. No i taki dom nazywa sie bunkier.
    Ale zabawa - toc to pączkowy czwartek. A jutro już weekend - u nas słoneczko (Poznań) - no i przydadzą się te drzwi, oj przydadza.

  18. #18

    Domyślnie

    Aha, ten widok obok to właśnie przez te "niepotrzebne" drzwi. To co radzicie? Zamurowac?

  19. #19

    Domyślnie

    Z salonu na zadaszony taras (taki mam) przez szerokie drzwi, bliski kontakt z naturą.... inczej nie widzę!!!

  20. #20

    Domyślnie

    Nie bądźcie tak złośliwi.
    Ja mam w projekcie dwu skrzydłowe drzwi na taras o łącznej szerokości 175 cm i tak zostawiam.
    Zastanawiałem się tylko nad ruchomym słupkiem do tego (podobno ze stałym są trudnijesze do sforsowania przez złodzieja), ale jednak zostawiam z ruchomym. Jak się otworzy dwie połówki to będzie super - mam nadzieję.
    powodzenia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony