dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 374
  1. #1

    Domyślnie 100 pytań na temat Praefy. Masz wątpliwości? Odpowiemy

    Witamy wszystkich budujących...

    Jeżeli zastanawiacie się na technologią Praefa, to ten temat jest właśnie dla Was. Czekamy na Wasze pytania dotyczące naszych ścian. Obiecujemy, że odpowiemy na każde KONKRETNE pytanie, które tutaj zostanie zadanie.

    Na dobry początek kilka pytań i odpowiedzi, które pojawiły się już w innych tematach.

    1.
    Pytanie: Proszę napisać o różnicach użytkowania domu wybudowanego w systemie Praefa a wymurowanego z pustaków keramzytowych. Nie chodzi mi o etap budowy a o ostateczny wynik.
    Odpowiedź: Dwa przykłady z brzegu... Wywiercenie i osadzenie w ścianie z pustaków otworu powoduje konieczność wykorzystania specjalnych kotw, a u nas zwykłego kołka rozporowego. U nas nie ma również pęknięć poziomych i pionowych na ścianach powstających w wyniku nierównomiernego osiadania.

    2.
    Pytanie: Czy to prawda ,że na kafelkach kładzionych na waszych ścianach fugi pionowe muszą być z silikonu bo inaczej pękają?
    Odpowiedź: Łazienki (tam są głownie fugi) naszych klientów niczym się nie różnią od tych, którzy budują w systemie "tradycyjnym". Nie słyszeliśmy, aby nasi klienci mieli fugi z silikonu (pionowe czy poziome). Zaleca się natomiast (ale to już niezależnie od technologii) stosowanie silikonu na łączeniach ścian.

    3.
    Pytanie: Łazienki (tam są głownie fugi) naszych klientów niczym się nie różnią od tych, którzy budują w systemie "tradycyjnym". Nie słyszeliśmy, aby nasi klienci mieli fugi z silikonu (pionowe czy poziome).
    Odpowiedź: Przede wszystkich izolacją zewnętrzną. Mostki cieplne powstają głównie tam, gdzie nie ma izolacji, czyli np. na krawędzi okna i ściany pod parapet, balkonu ze ścianą, itp. Możliwości zabezpieczenia jest wiele.

    Zapraszamy więc do zadawania pytań...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ja mam jedno pytanie. Dlaczego nie robicie tańszych prefabrykowanych ścian betonowych?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ja mam jedno pytanie. Dlaczego nie robicie tańszych prefabrykowanych ścian betonowych?
    Technologia Praefa to ściany keramzytobetonowe, w tym się specjalizujemy i nie zamierzamy próbować sił na innych polach.

    Wychodzimy z założenia:
    jak już robić coś, to dobrze i na 1000%.
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 26-05-2010 o 21:34

  4. #4

    Domyślnie

    Zapraszamy przyszłych inwestorów do zadawania pytań. Macie niepowtarzalną szansę wyjaśnić wszelkie wątpliwości z oficjalnym przedstawicielem firmy.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Praefa Zobacz post
    Technologia Praefa to ściany keramzytobetonowe, w tym się specjalizujemy i nie zamierzamy próbować sił na innych polach.

    Wychodzimy z założenia:
    jak już robić coś, to dobrze i na 1000%.
    forumowiczu Prefo - to ściana z keramzytobetonu nie jest ścianą z betonu ????

    jak bierzesz się za wygłaszanie prawd objawionych, to rób to dobrze na 100%...

  6. #6

    Domyślnie

    W innym wątku próbowali mnie przekonać, że w ich ścianie nie ma grama betonu....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    forumowiczu Prefo - to ściana z keramzytobetonu nie jest ścianą z betonu ????

    jak bierzesz się za wygłaszanie prawd objawionych, to rób to dobrze na 100%...
    A gdzie tak napisaliśmy? Przecież nazywamy swoją technologię "keramzytobetonową"... A internauta "Perm" zapytał o tańsze ściany betonowe, więc odpowiedzieliśmy zgodnie z prawdą, że nie zamierzamy takich budować.

    Zarówno na naszej oficjalnej stronie:
    http://www.praefa.com.pl/?technologia,10

    jak i na Facebooku
    http://www.facebook.com/profile.php?...18604064833808

    wyraźnie mamy określony skład naszych ścian. Więc prosimy, aby nam nie wmawiać czegoś, co nie miało miejsca. Nigdy nie ukrywaliśmy składu naszych ścian.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    W innym wątku próbowali mnie przekonać, że w ich ścianie nie ma grama betonu....
    Drogi Heraklesie,
    powtarzamy po raz kolejny. Nasze ściany to:
    75% keramzyt,
    15% piasek,
    10% cement.

    Wszystko jest jawne i oficjalne. I nad tym nie ma co dyskutować. Niezależny instytut pilnuje, aby skład każdej ściany był dokładnie taki, jaki wyżej podaliśmy.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    75% keramzyt,
    15% piasek,
    10% cement.

    zgadza się suma 100%

    pytanie gdzie woda buhahahahaha....


    przy okazji można prosić o nazwę i adres "Niezależnego instytutu" tak na 100%
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 07-06-2010 o 14:57

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post

    można prosić o nazwę i adres "Niezależnego instytutu" tak na 100%
    Oczywiście, że można

    Mamy nadzór zewnętrzny nad technologią wytwarzania keramzytobetonu przez IBMB w Braunschweig, tzw. Überwachungszertifikat (dwa razy do roku następuje pełna kontrola procesów technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli próbek pobieranych przy każdym zarobie).

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    Jeżeli chodzi o link do tego instytutu, to podajemy poniżej:
    http://www.ibmb.tu-braunschweig.de/
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 07-06-2010 o 19:00

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    może jednak lepiej byłoby mieć atest Instytutu Techniki Budowlanej....


    ten obcojęzyczny "instytut" to coś przypomina mnie "profesora" Bartoszewskiego

    /na 100000%

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    może jednak lepiej byłoby mieć atest Instytutu Techniki Budowlanej....


    ten obcojęzyczny "instytut" to coś przypomina mnie "profesora" Bartoszewskiego

    /na 100000%
    A propos profesorów, opowiem wam kawał:

    Profesor Lepper.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    może jednak lepiej byłoby mieć atest Instytutu Techniki Budowlanej....


    ten obcojęzyczny "instytut" to coś przypomina mnie "profesora" Bartoszewskiego

    /na 100000%
    Cóż, trudno dyskutować na tym poziomie. Gdybyśmy korzystali z usług polskiego instytutu, to moglibyśmy się narazić na zarzuty, że "w Polsce to wszystko się da załatwić". Korzystamy z wiedzy i doświadczenia niemieckich inżynierów - też źle

    A tak na marginesie... Jako jedni z nielicznych zdecydowaliśmy się na zewnętrzną, niezależną kontrolę. Z tego powodu nasi klienci mogą być pewni jakości naszych ścian. Dlatego również nie boimy się również oferować 50-letniej gwarancji.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jednak brakło Ci marketingowcu Prefy

    już argumentów, pozostał atak osobisty zdaje się...

    /poziom forumowicza betona - rozumiem żałośnie niski jak dla Ciebie/

    ja rozumiem że ten żałosny reklamowy wątek prowadzisz dla zarobku /żona dzieci/ tym
    nie mniej jest on żałosny

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    jednak brakło Ci marketingowcu Prefy

    już argumentów, pozostał atak osobisty zdaje się...
    Drogi Internauto,
    jeżeli odebrałeś nasz wpis, jako atak, to najmocniej przepraszamy. Nie to było naszym zamysłem. Chcieliśmy tylko pokazać, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się przyczepiał wszystkiego (bo jak można inaczej nazwać porównywanie niezależnego instytutu do "profesora" Bartoszewskiego). Nawet jak odpisujemy konkretnie i na temat.

    Więc prosimy o KONKRETNE - o czym było we wpisie nr 1 - pytania. Na wszystkie odpowiemy. A ten temat zakończmy, bo po prostu zaśmiecamy wątek.
    Ostatnio edytowane przez Praefa ; 08-06-2010 o 11:59

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    trudno zaśmiecić śmietnik....

  19. #19

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie



    ale fajny wątek, całkiem podobny...

    zresztą jedyna rada zdaje się - ignorowanie tych porad na 100000%..
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 08-06-2010 o 15:14

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony