dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 19
Pokaż wyniki od 361 do 374 z 374
  1. #361

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    JA mogę być podejrzliwym klientem i jednostronnie interpretować ,ale inni jednostronnie interpretujący w drugą stronę to kim mogą być?Czytałeś ten wątek od początku?Praefa wypadła tu z głupią i naiwną reklamą ,ale nie spotkała się z odzewem naiwniaków ,tylko z ludzmi zadającymi konkretne pytania.Plątali się w zeznaniach i plątali.W końcu pewna użytkowniczka wstawiła zdjęcia (masakryczne) z budowy z Praefą .Zaczęli plątać się jeszcze bardziej ,aż w koncu zniknęli i przestali odpowiadać na pytania.Mimo , iż udawali na początku solidną firmę ,prowadzili dwa wątki ,wklejali domki ,dyskutowali.To forum budowlane ,czego się spodziewali - rozdziawionych paszczy ludzi z ulicy , którzy słuchają bajek w postaci "ciepły dom na lata" , "dom w cenie mieszkania"?Może kółka różańcowego?Nie spełniły się ich oczekiwania bezkrytycznej wiary w głupoty więc uciekli.W/g Ciebie to normalne?Jeśli tak,przykro mi ,ale w mojej ocenie zaliczę Cię do grona tworzących nie bezinteresownie pozytywny marketing.
    Jeśli już nie odpowiadała im atmosfera forum i trudne pytania forumowiczów powinni choć ze zwykłej ludzkiej grzeczności ,tak po prostu i zwyczajnie się pożegnać ,podziękować za wymianę zdań i wtedy zniknąć.To jak opuścili to forum (a może teraz napiszą, jak poczytają ,że nie opuścili ) w mojej ocenie klasyfikuje ich w gronie małych byle jakich firemek jakich miliony (wymyśleć marketing,zrobić byle co i byle jak i zarobić na naiwnych)a target to jak pisałem niezbyt majętni budowniczowie małych domków z dużych aglomeracji ,naiwni bojący się zwykłej budowy i nie mający o niej pojęcia ,liczący ,że tu będzie cudownie lekko prosto i przyjemnie ,na niczym nie trzeba się znać i wszystko za nas zrobią
    Jakąkolwiek firmę budowlaną byś prowadził i próbował to pokazać na tym FORUM to watek zakończyłby się podobnie. Pokaż mi inne wątki gdzie firma dotrwała do końca ?

    Prowadzisz własny biznes ? JEśli tak to powiedz co się stanie jak się zareklamujesz a pod reklamą odpowie ktoś komu coś zrobiłeś co później mu się popsuło. Pomyłek nie ma ten co nic nie robi.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #362

    Domyślnie

    Ja co innego a ty co innego ,jak papka marketingowa.Nie chodzi o to ,że zepsuli komuś budowę i przywiezli i zamontowali rozpadający się syf,ani nawet o to ,że nie dotrwali do końca na forum ,chodzi o pewien sposób zachowania ,bo chcieli być kimś więcej niż popijający Kazio na budowie a nie potrafili się jak taki Kazio nawet zwyczajnie pożegnać z forumowiczami (w tym z Tobą,należałoby ci się za ich obronę przecież).
    Mówię o pewnej mentalności , o byciu czymś więcej niż drobnym cwaniaczkiem próbującym naopowiadać głupot i sprzedać swój produkt ,a jak ktoś kłopotliwie pyta to uciec.To jest mentalność domokrążcy.O tym mówię.Przy takiej mentalności ich opowiadania o gwarancjach , jakości i tym podobnych ja z góry wkładam między bajki.Ityle.Jeśli nie rozumiesz o czym piszę szkoda czasu, bo i tak się nie zrozumiemy

  3. #363

    Domyślnie

    suma sumaru zle sie do tego zabrali, bo poszli na wojne z forumowiczami
    jezeli ktos ich argumentami i brakiem odpowiedzi internautom chce zareklamowac produkt...
    lepiej zeby sciany ich byly lepsze niz odzaj i forma prowadzonych dialogow

    nie podlega jednak watpliwosci ze nie ma co ciagnac tego watku

  4. #364

    Domyślnie

    wojnę zaczeli co prawda forumowicze, ale oni cały czas sie pogrążali. A mogło być tak pięknie.

  5. #365
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Tydzień temu przesłałem mailem zapytanie do firmy Praefa następującej treści:

    "Szanowni Państwo,

    mam następujące pytanie - jak powinno zostać naprawione uszkodzenie
    ściany Praefa powstałe w trakcie jej montażu? Chodzi o ścianę
    zewnętrzną, która jest uszkodzona w dwóch miejscach, w których z płyty
    fundamentowej wystaje rura kanalizacyjna. W załączeniu przesyłam
    zdjęcia tych miejsc. Proszę o pilną odpowiedź.

    Z poważaniem"

    i do dzisiaj, pomimo kilku rozmów telefonicznych z pracownikami firmy i dwóch maili z ich strony, nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi.

    Być może poruszając ten temat na forum uda mi się uzyskać konkretną odpowiedź ...

    Poniżej link do zdjęcia z uszkodzeniem ściany zewnętrznej
    https://picasaweb.google.com/darek.c...06967594525122

  6. #366

    Domyślnie

    Samo zachowanie firmy na tak ogromnym forum daje pewność ,że lepiej nie robić z nią żadnych interesów ,a w szczególności nie budować domu.Możemy kończyć chyba ten wątek,jak ktoś będzie chciał poczytać sobie o tej "wspaniałej" firmie i tradycyjnym domu w 3 miesiące wujek google na pewno wątek odnajdzie

  7. #367

  8. #368
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zurominek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Projekt Figa Lux firmy Archeton:
    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...03_opisogolnyl

    Cena (z montażem, transportem do 400 km od siedziby naszej firmy) wynosi 141.889,05 zł netto. Jeżeli podzielimy to przez 214,5 m2 powierzchni netto, otrzymujemy kwotę 661,49 zł netto za m2 powierzchni netto. Bez montażu cena spada już do 540 zł netto za m2 powierzchni netto.

    Dla zainteresowanych: strop w tym projekcie (prefabrykowany PRAEFA) gr. 16 cm (135,03 m2) kosztuje 32.164,15 zł.[/QUOTE]
    Witam, jestem bardzo zainteresowana budową w tej technologii, natrafiłam na ten wątek i przykładową cenę domu o podobnych wymiarach jak mój wymarzony, stąd pytanie:
    Czy cena stropów mieści się w cenie 141 889,05 zł netto?

  9. #369
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    zombi wrócił !!!!!

  10. #370

    Domyślnie

    Uważaj na tę firmę, bo z pięknych marzeń zrobią nieszczęście.

  11. #371
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar peter12
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    War-maz
    Kod pocztowy
    14-260
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam
    dzieki za link, bardzo ciekawe wypowiedzi tam są, moj zapal na dom prefabrykowany juz prawie wygasl poprzeczytaniu.
    Dzis otrzymalem wycene z jednej z firm i chyba wybiore metode tradycyjna.
    Wycena
    Budynek Dom w chabrach (powierzchnia netto(podłóg) : 259,48 m2).
    Opcja wykonania szkielet drewniany
    Pod klucz 550 000
    Wykonanie deweloperskie 470 000
    Do samodzielnej rozbudowy 345000
    metoda Klimapor (keramzytobeton)
    Pod klucz 630 000
    Wykonanie deweloperskie 540 000
    Do samodzielnej rozbudowy 395000
    Ceny nie zawierają VAT, kosztów fundamentów.
    Dom zaledwie 160m2 z garazem 29m2 cenowa porazka za ta kwote mam super budowany metoda tradycyjna

  12. #372

    Domyślnie

    Nie wiem jaka była umowa ale gwarancji udziela chyba sprzedający, bo w polsce jest coś takiego, jak prawo konsumenckie, więc proponuję zgłosić usterkę i zażądać jej usunięcia. A potem sąd. Zaproś jakiego magika z labolatorim aby sporządził Ci opinię na temat usterek, napisz pozew dołącz tę opinię jako dowód i WALCZ.

    Praefa niczym się nie różni od innego badziewie, tyle że jest droższa, przez co ma więcej kasy na marketing i daje pośrednikom większe marże.

  13. #373

    Domyślnie

    Narzędzia wątku -> oceń temat ->doskonały

  14. #374

    Domyślnie

    Witam,

    To ja się niniejszym przywitam i odgrzeję tego starego kotleta...

    Czy w międzyczasie firmie i technologii Praefa przybyło zadowolonych i/lub niezadowolonych klientów ?
    Jak się rozwiązały stare sprawy opisane w tym wątku ?

    Powoli przygotowuję się do budowy domu i zainteresowały mnie 2 technologie budowy ścian:
    - prefabrykaty z keramzytobetonu,
    - panele SIP.

    Fundament będzie na grzanej płycie.

    Pozdrawiam serdecznie
    Bart
    Ostatnio edytowane przez Bartgd ; 25-11-2017 o 11:14

Strona 19 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony