dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie

    Witam. Już po fakcie ale spytam się może coś się da z tym zrobić. Nie dopilnowałem.... biję się w pierś i murarze "Boże broń przed fachowcami" posadowili mi ścianę fundamentową z bloczków niesymetrycznie na ławie. Z mechaniki jest to kiepsko bo ława preacuje na skręcanie a praktycznie jakie mogĄ być konsekwencje i jak można by to chociaż prowizorycznie naprawić. Myślałem o opasce betonowej zbrojonej na fundamencie... ale może są jakieś inne sposoby. Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek informacje . Do niformacji: dom parterowy bez poddasza użytrkowego ale strop betonowy (Teriva) ściany z betonu komórkowego 24cm (więc nie ma dużego obciązenia). Dzięki i czekam na info.

    A i w kwestii wyjaśnienia: Niesymetryczność jest spora bo naławie 40 z jednej strony nie ma w ogóle odstępu a z drugiej jest 16cm. Na innych jest podobnie

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Mat dnia 2002-05-15 08:26 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    Ciężko mi coś doradzić, ale ostatnio rozmawiałem z kolegą który jest kierownikiem budowy i wzmacniali ławy pod budynkiem 8 piętrowym.

    Jeśli byś miał sporo kasy to albo wyjściem jest wymurowanie na tych 16cm ścianki fundamentowej i połączenie jej z tą istniejącą. Albo nadlanie ław, wszystko porządnie zbrojąc.

    Musisz spytać prawdziwego budowlańca - to jest wyższa szkoła jazdy. O ławach mówią wszyscy ale o poprawieniu ławy mówią tylko nieliczni. Generalnie jest wszystko do poprawienia tylko kasa, czas i nerwy.
    Może w ogóle nie trzeba będzie nic ruszać przy tych obciążeniach.
    Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi innych.

  3. #3

    Domyślnie

    Moze to i dobry pomysl z tym ndbudowaniem poniewaz zostalo mi troche bloczkow betonowych i murujac je na szerokosc 12cm da sie przesunac srodek cieżkości na sreodek ławy z drugiej strony czym polaczyc istniejacy mur z nowym pewnie jakies kotwy albo podobne ustrojastwa. A moze łączyc na zaprawę a na górze dać opaskę betonową? Co wy na to? Ota takie szaleńcze pomysły zdesperowanego inwestora...

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Tak na oko budowlańca mam wrażenie że nie będzie problemu. Owszem, ława będzie skręcana, ale nie powinno to w znaczącym stopniu wpłynąć na całość konstrukcji. Proponuje porozmawiać z projektantem konstruktorem (broń boże z architektem), on powinien to w miarę sprawnie przeliczyć. Jeszcze jedno jaki jest układ stropu, czy jest on (belki) równoległe do tej ściany? Jeżeli tak nic bym nie robił i nie przejmował się tym. W każdym wypadku jednak, to kierownik budowy powinien podjąć ostateczną decyzję.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    I równolegle i prostopadle bo te ...... fachowcy chcieli sobie uproscic robote i robili fundament z pelnych bloczkow i nie chcialo im sie ich skracac. Stad caly dom nieco sie rozjechał ). Pocieszeniem jest dla mnie to ze moglem trochę poprzeklinać i powieszać na nich psów.... ale co to za pocieszenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dawno wymurowano Ci te ściany
    Osie budynku się roziechały a myslałeś o stropie
    że bedziesz musiał zamawiać nietypowe rozmiary belek jako nie typowe.

  7. #7

    Domyślnie

    A gdzie był twój kierownik budowy jak murowali scianki? Ja wychodzę z załozenia że to jest mój dom i moje pieniądze i ostatnie słowo nalezy do mnie zawsze mozna sie poradzić lub poczytac forum ja tak robiłem Pamiętaj czeka cię jeszcze dach i wykonczenie. Nie daj sie zwieśc robotnikom oni często idą na skróty a ty bedziesz mieszkał w tym domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony