dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 27
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 521
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kaziu

    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Posty
    1

    Domyślnie projekt D53 SPOKOJNY

    szukam osób budujących lub którzy wybudowali dom d53 spokojny

  2. #2

    Domyślnie D 53 projekt domu "spokojnego"

    Właśnie razem z mężem kupiliśmy gotowy projekt D 53. szukam kogoś kto buduje właśnie ten dom i może mi udzielić kilku cennych rad, zwłaszcza że w temacie budownictwa jestem kompletnie zielona.
    Czekam na odp.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Aguniu do dzialu Projekty z tym pytaniem. Nikt tu ci nie odpowie

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie czy ktos buduje D 53

    prosze o kontakt

  6. #6

    Domyślnie

    Ago, jest tu już chyba z trzy wątkio d33.
    Poszukaj!

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli jeszcze tu zaglądasz to się odezwij. mam zamiar budować ten dom

    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Hej
    my też się przymierzamy do Spokojnego. Macie już projekt?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  9. #9

    Domyślnie

    chyba nie masz mojej odp., bo sie nie odzywasz.
    kupiliśmy i zrobiliśmy pewne zmiany, strop, okna tarasowe, wejście do domu. Za dwa trzy tygodnie zaczynamy budować. mam ekipę. Za stan surowy z konstrukcją dachu biorą 20 000 zł. powiedzieli że postawia w miesiąc.

    czekam na odzew
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Hej -Aga
    W którym Zalesiu się budujecie? My zamierzamy pod Wrocławiem.

    Skoro masz już projekt, to powiedz, czy jesteś zadowolona, czy nie zauważyliście żadnych błędów, bo na forum ludzie piszą, że czasami są w projektach straszne bzdury. I czy nie było kłopotów z uzyskaniem zgody architekta na zmiany w projekcie. Czy kontaktowaliście się z nim przed zakupieniem projektu, a jeśli tak, to w jaki sposób?

    Zostawiacie kuchnię otwartą? I jakie będziecie miec ogrzewanie?

    Mam jeszcze masę pytań. Fajnie że już zaczynacie budowę, to pewnie się wprowadzicie zanim my zaczniemy. Życzę powodzenia. Mam nadzieję, że będziemy w kontakcie.

    Pozdrawiam - Hadraadae
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  11. #11

    Domyślnie

    My niestety jesteśmy wstrętna stolica, więc pod warszawą.
    pewnie ze jestem zadowolona z projektu, bo to ma być mój dom, więc jest najpiękniejszy na świecie. Błędów nie zauważyłam, ale moze dlatego, zer sie na tym nie znam. Ufam kierownikowi budowy i szefowi ekipy ( stawiali dom u naszych znajomych )
    Jesli chodzi o zgodę architekta z muratora, to o nic go nie pytałam. znalazłam archtekta który wprowadził mi zmiany. Z tym,że nie wszystkie są naniesione w projekcie złożonym w gminie. Właśnie dlatego, że np. zmiana stropu, czy konstrukcji dachu wymagała by takiej zgody i gmina kazałaby przynieśc na to papier. Dlatego takie zmiany architekt wprowzdił mi tylko w projekcie dla ekipy.
    z wszystkie zmiany, projekt szamba, flaszke dla pani w kancelarii gminy i zawiezienie tego do gminy arch. wziął 800 zł.
    Kierownik budowy bierze 600.
    Ogrzewać bedziemy klasycznie czyli gazem

    pozdrawiam i czekam na dalsze pyt.

  12. #12

    Domyślnie

    Hej
    Pewnie, że to najpiękniejszy na świecie domek. A wiesz, my będziemy mieszkać przy ulicy Spokojnej - niektórzy mówią, że to "znak"
    My będziemy budować lustrzene odbicie, ze względu na strony świata. Strop zostaje drewniany. Chciałabym powiększyć to małe okienko w korytarzu między sypialniami.
    U nas niestety nie ma gazociągu. Musi być paliwo stałe.
    A co z kuchnią - jak w projekcie czy zamknięta?
    Daj znać, jak idą prace. My na razie zbieramy fundusze.
    Pozdrawiam - Hadraadae
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  13. #13

    Domyślnie D53 Spokojny z Muratora, kto jeszcze?

    Buduję domek Mały w parterze w sam raz dla rodziny 2+2.
    Myślę, zę dobrze byłoby się doświadczeniami podzielić, a i cene uwagi wymienić.
    Ja domek stawiam pod Warszawą w Chotomowskich Lasach. Jest też Kolega co pod Iławą taki sam buduje, kolejnych zapaleńców szukamy.

  14. #14

    Domyślnie

    Mocno sie zastanawiamy nad Spokojnym - jest super fajny. Mamy tez na uwadze Gienie z Horyzontu i Pod Debem z Muratora.

    Napisz proszę coś więcej jak idzie budowa, jaki przewidujesz koszt.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Jestem owym "kolegą co pod Iławą buduje".

    Generalna uwaga o gotowych projektach Muratora.
    Są bardzo precyzyjne i dopracowane. Razem z projektem otrzymujesz dużo cennych dodatków, np. pełne zestawienie materiałów i wykaz podstawowych prac.
    Buduję właśnie dom Spokojny D53.
    Projekt kupiłem w ciemno, znacznie wcześniej, niż działkę (wbrew zaleceniom Muratora i zdrowemu rozsądkowi).
    Nie wiedziałem jeszcze, gdzie i kiedy uda mi się kupić ziemię. Kupiłem sam, powiedziałem żonie tylko, że jest to projekt z Muratora. Dałem jej adres internetowy strony projektów gotowych. Wybrała ten sam.
    Przeżyłem co prawda chwilę niepewności, bo okazało się, że nasza działka leży w obrębie Parku Krajobrazowego i obowiązują tam szczegółowe wytyczne co do akceptowanych projektów (m.in. dach powinien być dwuspadowy, a nie kopertowy).
    Niemniej Dyrektor Parku projekt zaakceptował i od wiosny ruszamy z budową.
    Spokojny D53, spokojnie w jeden sezon!

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj hermansky!
    Sam będziesz budował, czy zlecasz ekipie?
    Obliczałeś już koszt budowy?
    Jestem żądna każdej informcji na temat Spokojnego

  17. #17

    Domyślnie

    Niestety! Nie jestem budowlańcem. Oczywiście zlecam budowę.
    Jednak nie "pod klucz".
    Wybieram firmę do stanu surowego. Więźbę zamówię w fabryce.
    Poszczególne etapy wykończenia będę zlecał różnym firmom.
    Główne materiały (bloczki betonu komórkowego, dachówki itd.) sam kupię.
    Duża firma z Iławy wyceniła koszt dachu (więźba, pokrycie dachówką ceramiczną) na 44 000!!!
    Licząc poszczególne elementy osobno, nie wychodzi mi więcej jak 25 000 (dachówka cementowa, więźba prefabrykowana).
    Trudno mi coś doradzać, bo jestem na etapie "sprzed wbicia pierwszej łopaty".
    Na razie jestem na etapie negocjacji i organizacji.
    Moim celem jest zmieścić się w 150 000 zł.
    Spokojny D53, spokojnie w jeden sezon!

  18. #18

    Domyślnie

    Mój mąż zamierza wiekszą część prac robić sam. Chce fachowca tylko gdy to bedzie nięzbędne. Uda nam sie. Ja sama zamierzam troszke pomagać, jeszcze nie wiem jak ( może będę latać po piwko )
    Zbieramy jeszcze kase, więc w tym roku nie zaczniemy, ale maj 2005 będzie należał do nas.

  19. #19

    Domyślnie

    Mój styl budowania do zbliżony jest do Hermansky'go .

    W tym roku jak naprędzej zaczynać bym chciał, jednak ta pogoda... Jestem na etapie wyboru firmy do surowego i tyle bym chciał w tym roku, a resztę w przyszłym.
    Zaopatrywaniem zajmę się sam. Częściowo materiały mam już dogadane: bloczki b.k.; dachówkę, cement...
    Nie wiem skąd jeszcze więźbę brać?
    Warszawska firma za koplet z transportem i montażem na budowie chce prawie 18'000....maskra!

  20. #20

    Domyślnie

    Czy robiliscie jakieś zmiany w projekcie?
    My mysleliśmy by zlikwidować wc, powiększając sypialnie. W sumie troszke mnie martwią małe sypialnie i malutka kuchnia. Ale za to salon - super.

    Jak ja bym chciała już zaczać............

Strona 1 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony