dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie PIWNICA: Tynki i wylewki, kilka pytań.

    Witam
    MAm kilka pytań odnośnie piwnicy.
    Jestem na etapie wykonanej instalacji elektrycznej w całym domu, okienka już sie robią, więc czekam jeszcze jakiś miesiąc na nie.
    Wpadłem na pomysł że chyba dobrze będzie (jak sie myle to poprawcie) wykonać przed zrobieniem CO i instalacji WOD-KAN, wylewki i tynki w piwnicy.
    Powiem jak to teraz wygląda.
    Mam wylane 10 cm betonu B-20 na pierwszą warstwę w piwnicy. Nie planuje żadnych rurek i nic z tych rzeczy robić pod wylewką w piwnicy. DLatego myśle ze to dobry moment.
    I teraz tak, czy dobrze będzie jeśli zrobie tak: na ten beton położe pape termozgrzewalną fundamentową, na to folie budowlaną, potem 5 cm styropianu, znowu folia budowlana i ok 7-9 cm wylewki betonowej B-20 z gruchy (tak żeby w otworach drzwiowych uzyskać wys. 210 cm)???
    Mnie sie wydaje że to dobry pomysł z uwagi że jak wniose do piwnicy piec o niemałej wadze to potem będzie cieżko mysleć o wylewkach, jak powstanie gąszcz rurek itd to tynkarze albo zwariują albo będe miał wszysko zapaćkane zaprawą i ja zwariuje .
    Dlatego potwierdźcie moje przypuszczenia czy dobrze zrobić wylewki i tynki w tym momencie czy może czegoś nie uwzględniłem ??
    Buduje systemem gospodarczym, stąd te pytania
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziubek25077 Zobacz post
    Witam
    MAm kilka pytań odnośnie piwnicy.
    Jestem na etapie wykonanej instalacji elektrycznej w całym domu, okienka już sie robią, więc czekam jeszcze jakiś miesiąc na nie.
    Wpadłem na pomysł że chyba dobrze będzie (jak sie myle to poprawcie) wykonać przed zrobieniem CO i instalacji WOD-KAN, wylewki i tynki w piwnicy.
    Powiem jak to teraz wygląda.
    Mam wylane 10 cm betonu B-20 na pierwszą warstwę w piwnicy. Nie planuje żadnych rurek i nic z tych rzeczy robić pod wylewką w piwnicy. DLatego myśle ze to dobry moment.
    I teraz tak, czy dobrze będzie jeśli zrobie tak: na ten beton położe pape termozgrzewalną fundamentową, na to folie budowlaną, potem 5 cm styropianu, znowu folia budowlana i ok 7-9 cm wylewki betonowej B-20 z gruchy (tak żeby w otworach drzwiowych uzyskać wys. 210 cm)???
    Mnie sie wydaje że to dobry pomysł z uwagi że jak wniose do piwnicy piec o niemałej wadze to potem będzie cieżko mysleć o wylewkach, jak powstanie gąszcz rurek itd to tynkarze albo zwariują albo będe miał wszysko zapaćkane zaprawą i ja zwariuje .
    Dlatego potwierdźcie moje przypuszczenia czy dobrze zrobić wylewki i tynki w tym momencie czy może czegoś nie uwzględniłem ??
    Buduje systemem gospodarczym, stąd te pytania
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Pozdro !!!
    Wszystko OK, tylko wylewka w piwnicy z zaprawy cementowej i zbrojenie z siatki zgrzewanej, z betonu trudna do wykonania ale możliwa

  3. #3

    Domyślnie

    dobrze myślisz... styropian na przekładkę połóż np. 3cm + 2 cm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    dobrze myślisz... styropian na przekładkę połóż np. 3cm + 2 cm
    A ten styropian w piwnicy jest konieczny ?

  5. #5

    Domyślnie

    jeżeli ogrzewana to tak, jeżeli nie - to nie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar fubek84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Racibórz, Poland
    Kod pocztowy
    44-285
    Posty
    106

    Domyślnie

    Wylewka Ale cementowo piaskowa 1do 3 A tak poza tym wszystko ok. Styropian lepiej dac w piwnicy i ją ogrzewać póżniej już na stropie styropian jest zbędny, ewentualnie maty pod podłogówkę 3cm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony