dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pampa749

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie pomocy, nie mogę wyłączyć żarówek ledowych

    mój brat chciał zainstalować u siebie żarówki led, po wyłączeniu światła świeciły one jednak 1/10 mocy i nie można ich wyłączyć.
    odkupiłem od niego. okazało się że u mnie terz nie gasną. zaczełem testować . mam trzy pokoje, każdy zasilany z innej fazy. a żarówek nie mogę zgasić tylko na dwóch fazach. na trzecziej jest wszystko w pożądku. miernik podłączony do wyłączonej lampy pokazuje 54v , ,zeby pokazało 0v muszę włożyć w drugą oprawkę zwykły chalogen lub włożyć palca najlepiej pośliniony. czy ktoś wie co się dzieje?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wyłączniki masz z podświetleniem, wywal podświetlenie i będzie dobrze.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pampa749

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    problem w tym że nie mam w całym domu żadnego podświetlanego włącznika. w sypialni gdzie nie gasną mam jeden włącznik zwykły do światła i trzy gniazdka z których odłączyłem wszystko i nić się nie zmieniło.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cudów nie ma, skoro świecą, to którędyś płynie prąd. Typową przyczyną takich cudów są podświetlane włączniki, skoro takich nie masz, to musisz mieć usterkę w instalacji powodującą upływność wystarczającą do zaświecenia LEDa, wołaj elektryka, niech szuka. A jak chcesz szukać sam - zacznij od wykręcenia z puszki wyłącznika i odłączenia od niego przewodów. Jeśli wtedy żarówka zgaśnie, stawiałbym jednak na ten wyłącznik.
    Żarówka sama z siebie bez zasilania świecić nie ma prawa bo i jakim cudem. Wkręć tą żarówkę do lampki nocnej, takiej z wyłącznikiem na przewodzie i musi dać się wyłaczyć.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampa749 Zobacz post
    ....miernik podłączony do wyłączonej lampy pokazuje 54v , ,zeby pokazało 0v muszę włożyć w drugą oprawkę zwykły chalogen lub włożyć palca najlepiej pośliniony. czy ktoś wie co się dzieje?
    Ja wiem, ale nie powiem bo mówiłem (pisałem) wielokrotnie na FM.
    Rozwiązań jest kilka, najprostsze i najtańsze - kup i zamontuj specjalne kondensatory lub zastosuj zwykłe kondensatory 100-220nF / 400V.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pampa749

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Podziękowanie

    Cytat Napisał robertsz Zobacz post
    Ja wiem, ale nie powiem bo mówiłem (pisałem) wielokrotnie na FM.
    Rozwiązań jest kilka, najprostsze i najtańsze - kup i zamontuj specjalne kondensatory lub zastosuj zwykłe kondensatory 100-220nF / 400V.
    zbawco jesteś pierwszą osobą która od czasu kiedy zaczełem się borykać z tym problemem dała konkretną podpowiedź, sory że nie przeczytałem twoich wcześniejszych porad na FM lecz '' co cię zdziwi '' komputerem posługuje się od niedawna i jeszcze niezabardzo umiem się poruszać po stronach zawsze robił to syn. jeszcze raz dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony