dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Cool Jakie oświetlenie w podbitce ?

    Witam

    Jestem teraz na etapie robienia podbitki (z pcv) i chciałbym zamontować sobie odrazu oświetlenie.

    Ze względu na oszczędności prądu wybrałem lampki LED tylko nie wiem jakie wybrać.
    Znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/item1056320631_szo...10_80_led.html
    http://allegro.pl/item1067968104_gu1...ree_dla_2.html

    Nie wiem jak to świeci, nie miałem jeszcze do czynienia z lampkami LED, czy są one wystarczające ?

    Druga sprawa: Ściana ma długość około 11m i ile się daje żarówek na tej odległości ? 3 ? 4 ?

    Jakie Wy macie oświetlenie, dajcie jakieś fotki i namiary jakie macie żarówki.

    Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Podnoszę, bo też jestem na etapie i ciekawi mnie jakie lampy zastosowali inni. Może jakieś linki, modele, wzory, sugestie itp. Napewno chcę LED'y, tylko jakie???
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Hejka

    Albo nikt nie ma takiego oświetlenia albo nikt nie chce nam pomóc. Ale chyba raczej to drugie

  4. #4

    Domyślnie

    swieci prawie normalnie

    najwieksza zaleta to trwalossc , mniejsza wrazliwosc na czynniki zewnetrzne
    3 na 11 m wystarcza

    musisz tylko wiedziec czy chcesz barwe ciepla czy zimna

    kup po jednej zamontuj i zobacz

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli to ma być oświetlenie dekoracyjne to wystarczą lampki LED w odległości co 3-4m.
    Jeśli to ma być jako oświetlenie komunikacyjne (podświetlenie ścieżki) to gęściej, nawet co 1m. Wszystko zależy od wysokości zamocowania.

    Lampki które pokazałeś na Allegro nie należą do najtrwalszych, więc nie zdziw się jeśli z reklamowanych milionów godzin świecenia padną po roku albo i wcześniej.
    Przemyśl sprawę i zrób to tak, żebyś mógł w razie czego przejść na inny rodzaj oświetlenia np. halogenowe (ważny jest prąd -> przekrój przewodów, wytrzymałość izolacji).

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kamka

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    163
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony